تعداد واقعی جان‌ باختگان کرونا بیش از آمار رسمی است

  • کد خبر : 67455
  • 24 اردیبهشت 1399 - 9:17
تعداد واقعی جان‌ باختگان کرونا بیش از آمار رسمی است
به گزارش نیوز،

«آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا گفت که شمار واقعی جان‌ باختگان کرونا در این کشور بیشتر از آمارهای رسمی است.

اخبار بین الملل-فائوچی در جلسه استماع کمیته بهداشت سنای آمریکا که سه‌شنبه به طور مجازی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اوضاع فعلی، خصوصاً در شهر نیویورک که با یک چالش بسیار جدی در نظام بهداشتی روبرو است، بسیاری از ما احساس می‌کنیم که شمار جانباختگان احتمالاً بسیار بالاتر از آمارهای رسمی است.

وی افزود: بیماران زیادی هستند که به بیمارستان مراجعه نکرده و در خانه جان خود را از دست دادند و تعداد آنها در آمار رسمی ذکر نشده است. 

دانشگاه جان هاپکینز شمار جان‌باختگان کرونا در آمریکا را حدود ۸۰ هزار نفر اعلام کرده است. 

«برنی سندرز» سناتور مستقل ایالت ورمونت در جلسه استماع مجازی کمیته بهداشت سنا از فائوچی پرسید که آیا تعداد واقعی جان‌باختگان ممکن است که ۵۰ درصد بیشتر از آمار رسمی باشد.

فائوچی پاسخ داد: من فکر می‌کنم که آمار واقعی احتمالاً بالاتر است اما دقیقاً نمی‌دانم که چند درصد بالاتر است اما تقریباً به طور یقین می‌توان گفت که شمار واقعی جان‌باختگان بالاتر است.

بر اساس آمار رسمی، آمریکا تاکنون با ۸۰ هزار جان‌باخته رده نخست را در جهان دارد و انگلیس با حدود ۳۲ هزار و ایتالیا با حدود ۳۰ هزار جان‌باخته در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=67455

برچسب ها

ثبت نظر

-