واکسن کرونا ساخته شد؟

  • کد خبر : 67448
  • 24 اردیبهشت 1399 - 8:56
واکسن کرونا ساخته شد؟
به گزارش نیوز،

تدروس ادهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO)، گفت: اکنون ۷ تا ۸ کاندیدای خوب برای تولید واکسن کووید ۱۹ و بیش از ۴۰۰ دانشمند داریم که در آزمایشات روی این بیماری فعالیت دارند.  اما برای تسریع در تولید واکسن ویروس کرونا، منابع بیشتری نیاز است.

اخبار اجتماعی- او افزود: ما بر روی چند واکسنی که نتیجه بهتری از آن‌ها حاصل می‌شود، متمرکز می‌شویم تا این ۷ الی ۸ واکسن را با پتانسیل بهتری تولید کنیم.

پیش از این، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده بود که ۱۲ الی ۱۸ ماه زمان لازم است تا واکسن کرونا تولید شود.

با این حال او در نشست مجازی شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد که با موضوع «سیاست‌های موثر در پاسخ به کووید-۱۹» برگزار شد، گفت: تحقیقات درباره بیماری کووید ۱۹ و پیدا کردن راه درمان آن ادامه دارد.

رئیس سازمان جهانی بهداشت با استناد به درخواست بودجه بیشتر برای شتاب بخشیدن به روند تولید واکسن کرونا، گفت: بودجه ۸ میلیارد دلاری اخیر اروپا برای تولید واکسن برای همه، کافی نخواهد بود.

او افزود: سازمان جهانی بهداشت با هزاران محقق در سراسر جهان همکاری کرده است تا بتواند هر چه سریع‌تر ساخت واکسن را از نمونه‌های حیوانی به مرحله آزمایشات بالینی برساند.

ادهانوم گفت: ۱۹ هفته پیش ما هیچ چیز درباره این ویروس نمی‌دانستیم، اما اکنون می‌دانیم که بسیار مسری و در عین حال کشنده است.

او ادامه داد: در اروپای غربی شاهد کاهش موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا هستیم، اما آمار ابتلای افراد به کووید ۱۹ در اروپای شرقی، آفریقا، جنوب شرقی آسیا، شرق مدیترانه و مناطق دیگر رو به افزایش است.

سازمان جهانی بهداشت متقاضی بودجه بیشتری برای کمک به تسریع در توسعه واکسن کرونا در سراسر جهان است. تاکنون بیش از ۲۸۰ هزار نفر در جهان بر اثر این ویروس جان باخته‌اند و بیش از ۴ میلیون نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

در حال حاضر جستجوی درمانی برای ویروس کرونا در سراسر جهان ادامه دارد.

اولویت واکسن با آسیب‌پذیرترین کشورهای جهان است

 امینه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: همه ملت‌ها در کنار هم هستند، اما اولویت باید با کشور‌ها و جوامعی باشد که بسیار در دوران همه‌گیری ویروس کرونا آسیب دیده‌اند.

در همین حال، سازمان جهانی بهداشت دستورالعمل‌های جدیدی را درباره محل کار، منتشر کرده است که توصیه می‌کند باید در همه مکان‌ها ارزیابی شود که کارگران و کارمندان به چه میزان در آن مکان در معرض خطر ویروس هستند. همچنین این سازمان، اقداماتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را منتشر کرده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=67448

ثبت نظر

-