ویروس کرونا از راه فاضلاب و توالت فرنگی منتقل می‌شود؟

  • کد خبر : 67004
  • 23 اردیبهشت 1399 - 20:31
ویروس کرونا از راه فاضلاب و توالت فرنگی منتقل می‌شود؟

کد خبر: ۱۵۲۴۸۰

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ – ۱۵:۵۷

یک پزشک ژاپنی معتقد است که ویروس‌ها به سطوح توالت می‌چسبند و ممکن است از طریق دست زدن به این سطوح، آلوده شویم.

به گزارش نیوز:  در جریان شیوع ویروس سارس (سندروم تنفسی حاد) در سال ۲۰۰۳ خبر‌های پراکنده‌ای درباره شیوع این ویروس از طریق نشت لوله فاضلاب منتشر شد، با توجه به اینکه گفته می‌شود کرونا ویروس جدید شباهت‌هایی به کرونا ویروس سارس دارد.

 ویروس کرونایی که باعث سارس شد، نه تنها در گلو و ریه‌ها بلکه در روده‌ها نیز تکثیر می‌شود.

 زمانی که ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ در نقاط مختلف جهان میان مردم گسترش یافت، یک ابتلای دسته جمعی در یک مجتمع مسکونی در هنگ کنگ گزارش شد.

 این شک وجود داشت که علت این ابتلای گروهی قطرات حاوی ویروس بوده باشد که از لوله‌های فاضلاب قدیمی نشت کرده بودند.

 پروفسور کاکو میتسوئو از دانشگاه پزشکی و داروسازی توهوکو که در زمینه اقدامات پیشگیرانه در برابر بیماری‌های مسری تخصص دارد، می‌گوید: خطر انتشار این ویروس از طریق لوله‌های فاضلاب در کشور‌هایی که شرایط بهداشتی نسبتا خوبی دارند، کم است.

 او گفت: امکان دارد ویروس‌ها به سطوح توالت و نواحی اطراف آن بچسبند و شما با لمس کردن آن سطوح آلوده با دستانتان به آن آلوده شوید.

 پروفسور کاکو میتسوئو معتقد است که مردم باید قبل از کشیدن سیفون درپوش توالت فرنگی را ببندند و مطمئن شوند که پس از استفاده از توالت دستان خود را بطور کامل می‌شویند.

او می‌گوید: مردم باید برای رعایت موارد بهداشتی در زندگی روزمره خود شیر‌های آب، روشویی‌ها و دستگیره‌های در را به طور کامل ضدعفونی کنند.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=67004

برچسب ها

ثبت نظر

-