بحران تمدید قرارداد بازیکنان آرسنال؛ در انتظار ۳ سال سخت

  • کد خبر : 66925
  • 23 اردیبهشت 1399 - 18:57
بحران تمدید قرارداد بازیکنان آرسنال؛ در انتظار ۳ سال سخت

به گزارش نیوز، باشگاه آرسنال امیدوار بود با تغییر سرمربی از آرسن ونگر به اونای امری و سپس از امری به میکل آرتتا بتواند انتظارات دو دهه‌ای هوادارانش را برآورده کند. انتظاری که نه تنها برآورده نشد بلکه باشگاه را با چالش‌های عجیب غریب دیگری هم روبه‌رو کرده است.

۱۷ بازیکن در خطر خروج
پس از انتشار خبر جدایی احتمالی پیر اوبامیانگ از آرسنال موجی از نگرانی هواداران این تیم را فرا گرفت. با نگاهی به قراردادهای بازیکنان آرسنال می‌توان به خوبی دریافت آنها با ۳ سال سخت و نفسگیر روبه‌رو هستند. باشگاه از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ با خطر اتمام قرارداد ۱۷ بازیکن روبه‌رو است. بازیکنانی که اکثراً هم کلیدی هستند و نقش مؤثری در تیم ایفا می‌کنند. این یعنی اگر باشگاه برنامه مالی و چشم‌اندازی حداقل برای ۵ سال آینده نداشته باشد هیچ بعید نیست که آرسنال در سال‌های آتی به تیمی معمولی در لیگ جزیره تبدیل شود.

۲۰۲۱
باشگاه ابتدا باید فکری به حال سال پیش ‌روی خود کند. سالی که ۵ بازیکن مهم خود را باید هرطور شده حفظ کند. پیر امریک اوبامیانگ، شکودران مصطفی، داوید لوئیس، سوکراتیس و مسعود اوزیل قراردادشان در سال ۲۰۲۱ به اتمام می‌رسد و باشگاه هنوز برنامه جدی برای تمدید قرارداد آنها ندارد. نبود هرکدام از این بازیکنان به خودی خود از قدرت آرسنال می‌کاهد.

۲۰۲۲
اوضاع‌ در ۲۰۲۲ هم مشابه سال ۲۰۲۱ است. باشگاه در این سال نیز با اتمام قرارداد ۵ بازیکن خود روبه‌رو است. امیلیانو مارتینس، سئاد کولاشیناتس، کالوم چمبرز، الکساندر لاکازت و متئو گندوزی در سال ۲۰۲۲ می‌توانند از باشگاه آرسنال جدا شوند و بدون پرداخت پول رضایتنامه به عنوان بازیکن آزاد به هر تیمی که می‌خواهند بروند.

۲۰۲۳
اوج پرکاری مدیران باشگاه آرسنال در این سال یعنی ۲۰۲۳ است. جایی که باشگاه با اتمام قرارداد ۷ بازیکن خود روبه‌رو می‌شود. رأی هولدینگ، ریس نلسون، برند لنو، هکتور بیرین، گرانیت ژاکا، لوکاس توریرا و آینسلی مایتلند ۷ بازیکنی هستند که قراردادشان در سال ۲۰۲۳ به اتمام می‌رسد.

نیاز به پول
در همه سال‌های آتی نیاز به یک چیز مشخص است. باشگاه آرسنال برای تمدید با بازیکنان خود یا موافقت با جدایی‌شان و جذب مهره‌های جایگزین به پول نیاز دارد. پولی که اگر نباشد و تأمین نشود می‌تواند پروژه‌های باشگاه را به هم بریزد و موجب نارضایتی هواداران شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=66925

ثبت نظر

-