در روزهای کرونایی خانم های باردار به چه میزان مکمل مصرف کنند؟

  • کد خبر : 66788
  • 23 اردیبهشت 1399 - 15:49
در روزهای کرونایی خانم های باردار به چه میزان مکمل مصرف کنند؟

کد خبر: ۱۵۲۴۵۴

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ – ۱۱:۱۵

عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا توضیحاتی در خصوص مصرف مکمل‌ها در روزهای کرونایی برای زنان باردار ارائه کرد و گفت: مصرف تمامی مکمل‌ها باید با صلاحدید پزشک متخصص و بر اساس نیاز فرد صورت گیرد.

به گزارش نیوز: عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا توضیحاتی در خصوص مصرف مکمل‌ها در روزهای کرونایی برای زنان باردار ارائه کرد و گفت: مصرف تمامی مکمل‌ها باید با صلاحدید پزشک متخصص و بر اساس نیاز فرد صورت گیرد. در ادامه به توصیه های دکتر آتوسا کریمی  اشاره می کنیم :

  روزهای کرونایی و مصرف مکمل برای بانوان باردار 

این که مصرف ویتامین‌ها می‌تواند درمان کننده یا پیشگیری کننده از بیماری کرونا باشد به اثبات نرسیده، اما مصرف دوز درست آن می‌تواند سبب حفظ سلامتی بدن به ویژه در دوران بارداری شود. 

در این دوران ویتامین‌ها باید با دوز مجاز و با توجه به تشخیص و تجویز متخصص مصرف شود.

 مجوز مصرف ویتامین D

 میزان این ویتامین پیش از بارداری یا در اوایل دوره بارداری اندازه‌گیری می‌شود و بر اساس سطح ویتامین D موجود در سرم خون فرد، دوز مجاز ویتامین D برای او تجویز می‌شود. 

همچنین تماس بخشی از پوست با نور آفتاب نیز می‌تواند تامین کننده ویتامین D باشد.

 ویتامین های محلول در آب و چربی 

 ویتامین‌های B و C محلول در آب هستند و اگر بیش از مقدار مجاز در بدن وجود داشته باشد، میزان اضافی از طریق کلیه‌ها دفع می‌شود. ویتامین‌های محلول در چربی نیز شامل ویتامین ‌ E، D و A هستند که اگر فردی بیش از دوز مورد نیازش استفاده کند در بدن باقی می ماند و سبب مسمومیت و عوارض جدی خواهد شد.

 ناباروری و مصرف اسید فولیک

 اسید فولیک نیز محلول در آب است و اضافی آن از بدن دفع می‌شود ولی دلیلی ندارد که خانم‌های باردار این تصور را داشته باشند که اسید فولیک می‌تواند در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر باشد. 

  میزان مصرف ویتامین C

نکته مهم آن است که مصرف ویتامین C نیز باید با صلاحدید پزشک انجام شود، زیرا اگر مصرف آن در خانم‌های باردار از حد مجاز فراتر رود می‌تواند خطرناک باشد.  

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=66788

برچسب ها

ثبت نظر

-