فدراسیون فوتبال: ورود نمی‌کنیم؛ سرخابی‌ها می‌توانند خارجی نگیرند!

  • کد خبر : 66780
  • 23 اردیبهشت 1399 - 15:41
فدراسیون فوتبال: ورود نمی‌کنیم؛ سرخابی‌ها می‌توانند خارجی نگیرند!

به گزارش نیوز، معاون وزارت ورزش و جوانان گفته تیم‌های استقلال و پرسپولیس فصل آینده حق جذب مربی و بازیکن خارجی را نخواهند داشت! این در حالی است که این دو تیم درگیر بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و در جدال با تیم‌های خارجی نیازمند استفاده از بازیکنان باکیفیت خارجی هستند.

آیا دخالت وزارت ورزش و جوانان در جذب بازیکن خارجی از سوی تیم‌های استقلال و پرسپولیس دخالت در فوتبال و زیرسؤال بردن استقلال تیم‌های لیگ برتری محسوب نمی‌شود؟

یکی از مدیران فدراسیون فوتبال در حالی‌که تمایلی به افشای نام خود نداشت در این‌باره به نیوز گفت: «وزارت ورزش و جوانان مالک دو تیم استقلال و پرسپولیس است و می‌تواند این دو تیم را از جذب بازیکن و مربی خارجی منع کند. این یک تصمیم درون‌گروهی و شخصی است و فدراسیون فوتبال نمی‌تواند به آن ورود کند و این در تضاد با قوانین حاکم بر فوتبال نیست. این تصمیم نباید به دخالت در فوتبال تعبیر شود و این‌طور احساس کنیم استقلال فوتبال زیرسؤال رفته است. همه تیم‌ها می‌توانند بازیکن یا مربی خارجی جذب کنند. حالا اگر تیمی مایل نباشد این کار را انجام بدهد جای اشکالی ندارد. ما نمی‌توانیم تیم‌ها را وادار به جذب بازیکن یا مربی خارجی کنیم.»

این مدیر فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که سرنوشت حضور خارجی‌ها در لیگ برتر فصل آینده چه می‌شود؟ گفت: «این موضوع در کارگروه ویژه در دست بررسی است. آنچه الان می‌توانم بگویم این است که حضور خارجی‌ها در تیم‌های لیگ برتر ممنوع نمی‌شود. منتها قرار است یکسری سخت‌گیری‌هایی انجام شود. تیم‌های بدهکار به مربی و بازیکن خارجی نمی‌توانند بازیکن و مربی جدید خارجی جدید جذب کنند. از سویی قوانینی وضع خواهد شد تا بازیکنان با کیفیت‌تری وارد تیم‌های لیگ برتری شوند. البته باید به این نکته اشاره کنم هر تغییری در قوانین جذب بازیکن خارجی ابتدا باید در هیئت‌رئیسه سازمان لیگ و در ادامه هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال مصوب شود. قرار است کارگروه جذب بازیکن و مربی خارجی پیشنهادات خود را در این باره به هیئت‌رئیسه سازمان لیگ ارائه دهد تا مورد بررسی قرار گیرد.»

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=66780

ثبت نظر

-