بررسی عملکرد اوبامیانگ و ایکاردی؛ معاوضه قطعی می‌شود؟

  • کد خبر : 66693
  • 23 اردیبهشت 1399 - 13:54

به گزارش نیوز، پیرامریک اوبامیانگ و مائورو ایکاردی این روزها در کانون توجهات هستند. شایعه شده که دو باشگاه آرسنال و اینتر قصد دارند برای فصل آتی در خط حمله خود دست به تغییرات بزنند. این تغییر آن‌طور که در رسانه‌ها عنوان می‌شود شامل معاوضه اوبامیانگ و ایکاردی است. اتفاقی که اگر بیفتد چالش جدیدی برای هر دو بازیکن به حساب می‌‌آید. بررسی عملکرد این دو بازیکن در فصلی که گذشت به خوبی نشان می‌دهد کدام باشگاه از این معاوضه سود بیشتری خواهد برد.

تعداد بازی
از نظر تعداد بازی آمار با یک اختلاف جزئی به نفع مهاجم آرژانتینی اینتر که فعلاً به طور قرضی در پاری‌سن‌ژرمن بازی می‌کند سنگینی می‌کند. اوبامیانگ امسال ۳۲ بازی برای آرسنال در همه تورنمنت‌ها انجام داده است. این درحالی است که ایکاردی ۳۳ بار برای میلیونرهای پاریس به میدان رفته است.

گلزنی
وقتی صحبت از گلزنی می‌شود که وظیفه اصلی این دو مهاجم به حساب می‌‌آید جالب است که آمار، عددی مساوی را نشان می‌دهد. ایکاردی و اوبامیانگ ۲۰ گل زده به ثمر رسانده‌اند و از این حیث باهم در رقابت هستند.

میانگین گلزنی
اگرچه این دو بازیکن تعداد یکسانی گلزنی کرده‌اند اما میانگین تعداد هر گل برحسب دقیقه برای آنها متفاوت است. آمار پیر در هر سه نیمه یک گل است. برای مائورو اما هر ۹۸ دقیقه یک‌بار گل ثبت شده است که در نوع خود قابل توجه است.

شوت‌زنی
اوبامیانگ از نظر کمی در این آیتم از ایکاردی سبقت گرفته است. مهاجم آرسنال آمار ۸۰ شوت داخل چهارچوب را از خود به جا گذاشته است. این درحالی است که آمار برای ایکاردی ۵۰ شوت است. نکته‌ای که فعالیت بیشتر مهاجم گابنی را به وضوح نشان می‌دهد.

درصد شوت‌زنی
با این وجود وقتی پای درصد شوت‌زنی و میزان تأثیرگذاری آن به میان می‌‌آید کفه ترازو به نفع ایکاردی سنگینی می‌کند. درصد تأثیر شوت‌های ایکاردی ۳۷ درصد است. درصد ۲۵ اوبامیانگ نشان می‌دهد به‌رغم تعداد بیشتر اما در دقت از ایکاردی عقب‌تر است.

خلق موقعیت
وظیفه اصلی مهاجم اگرچه گلزنی است اما در کنارش قابلیت خلق موقعیت هم می‌تواند او را به مهاجم کامل‌تری تبدیل کند. کاری که ایکاردی با ۲۳ خلق موقعیت و اوبامیانگ با ۲۶ خلق موقعیت در فصل جاری نشان دادند کم و بیش می‌توان روی آنها حساب کرد‌؛ البته پیر کمی بیشتر!

پاس گل
هرچند آمار اوبامیانگ برای خلق موقعیت بیشتر از ایکاردی بوده است اما پاس‌هایی که منجر به گل شده برای مائورو عدد ۴ را نشان می‌دهد. اوبامیانگ فقط یک پاس گل بیشتر از خود به جا نگذاشته است. البته این آیتم بیشتر به دقت هم‌تیمی‌های دو طرف برمی‌گردد.

دقایق بازی
اگرچه این دو بازیکن تعداد یکسانی گل داشته‌اند اما میزان دقایقی که بازی کرده‌اند باهم متفاوت است. ایکاردی ۱۹۵۷ دقیقه فرصت بازی داشته و امریک ۲۷۱۱ دقیقه در فصل جاری برای آرسنال به میدان رفته است. در واقع آمار میانگین گلزنی این دو مهاجم هم از دقایق بازی‌شان محاسبه شده است.

قرارداد
جالب است که قرارداد هر دو بازیکن در تاریخ یکسانی به اتمام می‌رسد. سال ۲۰۲۱ پایان مدت قرارداد ایکاردی با اینتر و اوبامیانگ با آرسنال است. یعنی جابه‌جایی این دو در شرایط کنونی می‌تواند بار مالی کمتری برای دو باشگاه ایتالیایی و انگلیسی داشته باشد.

تصمیم ایکاردی با وندا
جدا از تصمیم‌گیری اوبامیانگ، برای طرف مقابل در این خصوص یک نفر تصمیم‌گیری می‌کند و آن کسی نیست جز وندا نارا. همسر ایکاردی که ایجنتش هم هست حرف آخر را در مورد آینده مائورو می‌زند. وندا که مکسی لوپس بازیکن سابق بارسلونا و سامپدوریا و همچنین فرزندش را به خاطر عشق به ایکاردی رها کرد، اکنون در مورد تیم جدید همسرش تصمیم‌گیری خواهد کرد. تیمی که به عقیده وندا به احتمال زیاد دیگر پاری‌سن‌ژرمن نخواهد بود.

مائورو ایکاردی
تعداد بازی: ۳۱
دقیقه: ۱۹۵۷
گل: ۲۰
میانگین گل برحسب دقیقه: ۹۸
پاس گل: ۴
شوت: ۵۴
میانگین شوت برحسب بازی: ۱٫۷
درصد شوت مؤثر: ۳۷
خلق موقعیت: ۲۳

پیرامریک اوبامیانگ
تعداد بازی: ۳۲
دقیقه: ۲۷۱۱
گل: ۲۰
میانگین گل برحسب دقیقه: ۱۳۶
پاس گل: ۱
شوت: ۸۰
میانگین شوت برحسب بازی: ۲٫۵
درصد شوت مؤثر: ۲۵
خلق موقعیت: ۲۶

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=66693

برچسب ها

ثبت نظر

-