روزنامه مردم چین: سیاستمداران آمریکایی با افکار مسموم دنیا را آلوده کرده‌اند

  • کد خبر : 66656
  • 23 اردیبهشت 1399 - 13:07
روزنامه مردم چین: سیاستمداران آمریکایی با افکار مسموم دنیا را آلوده کرده‌اند

به گزارش نیوز به نقل از نیوز، روزنامه مردم روز سه شنبه در مطلبی نوشت سیاستمداران آمریکایی هر روز یک حقه و نیرنگ درست می کنند درست مانند اختاپوس که «جوهر سمی» از خود منتشر می کنند در حال مسموم کردن جهان هستند.

گزارش تاکید می کند که هرچقدر شرایط آمریکا به دلیل همه گیری بدتر می شود به همان نسبت حملات سیاستمداران آمریکایی به چین افزایش می یابد و این کشور را مسئول شیوع کرونا معرفی می کنند.

مردم با اشاره به این ضرب المثل که «دست پاکیزه شستن نمی خواهد» نوشت: راهبرد چین از روز نخست، مهار کرونا و همکاری با دنیا در تمام زمینه ها بود و اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته است و هر کاری توانسته ایم برای کنترل آن انجام داده ایم.

این روزنامه می افزاید: آنقدر «شفاف» عمل کرده ایم که هرکسی در هر نقطه ای در سطح کشور اخبار روزانه را می دیده و می شنیده است همین اطلاعات را شبکه ای و منظم در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار داده ایم.

رسانه ارگانی چین در ادامه می گوید آمریکا دقیقا خلاف جهت حرکت کرده، همواره علم و دانش را در برخورد با این بیماری نادیده گرفته، سعی در گریز از واقعیات داشته و به دنبال مسئول دانستن دیگران بوده است.

مردم تصریح کرد که در آمریکا همه چیز شکل دیگری پیدا کرده است سیاستمداران آمریکایی به مخالفانشان در داخل حمله می کنند و یا با خبرنگاران برخورد گزینشی دارند و یا کارشناسان را مورد سوال قرار می دهند و کلا به دنبال سرزنش کردن دیگران هستند.

نشریه بشدت از سیاستمداران آمریکایی انتقاد کرده که «وجدان و اخلاق را نادیده گرفته اند» و به مسایل علمی وقعی نمی نهند و حتی دربرخورد با کرونا هرگز شفاف و زنده مانندچین عمل نکرده اند و البته هنوز هم دیر نیست و بهتر است برای گزارش های زنده درباره این ویروس دست به کار شوند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=66656

ثبت نظر

-