نشست پاستوریزه فوتبال

  • کد خبر : 66635
  • 23 اردیبهشت 1399 - 12:47
نشست پاستوریزه فوتبال

نیوز/ اردشیر لارودی؛ استقلال و پرسپولیس، تاوان مدیران ناشى را مى‌دهند.
اوضاع فوتبال، این است که هست! کاملاً معلوم، کاملاً آشکار! نه مى‌توان توى صورتش دست برد، تا زیباتر و چشم‌نوازترش کرد و نه نشانه‌اى مى‌بینیم از یک سرى حرکات به هم پیوسته یا ناپیوسته، در جهت دگرگون‌سازى اوضاع که هنوز هم کاملاً قمر در عقرب نیست و امید ثمرى است! فوتبال، یک‌جورهایى تن به قضا داده! یک‌جورهایى تسلیم شده و سپر انداخته! که خودش درست شود! که خودبه‌خودى درست خواهد شد! و البته که نخواهد شد! بى‌خودى و تلاش نکرده، هیچ خبرى نخواهد شد!
این تفاوت‌هاى «کرونا» یى، دست از سر ما برنخواهد داشت! و ما نیز مسئولیم و مکلف! تکلیف داریم به بهتر زیستن! مکلف هستیم به دست از تلاش برنداشتن! مسئول در قبال خویش! دوران پس از «کرونا» را ما شکل مى‌دهیم! نه از فردا که از امروز! هر روز با امروز، همیشه با امروز! تمام فردا‌ها را مى‌سازیم و از امروز!
نشستند و گفتند و برخاستند
جلسه ١٠ ساعته هیئت‌مدیره فدراسیون فوتبال، بسیار خوب، بسیار منظم و بسیار «پاستوریزه» تشکیل شد و، چون هدفش به پایان بردن این نشست تحمیلى بود، بدون بروز هیچ حادثه‌اى و بدون بلند شدن اندک صدایى، تمام شد! صدا از دیوار درآمد ولى از جلسه مدیران درنیامد! انگار نه انگار که قرار بود، درباره آینده و مسیر حرکتى فوتبال، تصمیمى اتخاذ شود! در این نشست، همه سرجاى خود بودند و همه، پروتکل‌هاى مربوط به خود را، به شدت رعایت کردند! همه حرف زدند و هیچ‌کس حرف نزد! دهان‌ها، کم نجنبیدند، ولى سر‌ها نه! حرکت‌ها، همه در سطح بود و گفته‌ها نیز، کسى میل و یا اجازه به عمق رفتن و عبور از سطح را نداشت! کسى که حوصله بحث و نظر داشته باشد هم به چشم نخورد! «تز» غالب این بود: … که گربه شاخت نزند!… و چرا عاقل کند کارى که باز آرد پشیمانى!
جلسه هم‌اندیشى تمام شد! وزن اندیشگى این جلسه چقدر بود؟ و آیا قرار است، جلسات مربوط به منع استقلال و پرسپولیس از به‌کارگیرى مربى و بازیکن خارجى، در همین دایره دور مى‌زند؟ یعنى که دور باطل مى‌زند؟ و آیا در آن صورت -که دوباره کوه موش بزاید- فرقى به حال استقلال و پرسپولیس خواهد کرد؟
مى‌ترسیم که حکایت عروسى باشد که رفتند ابرویش را بردارند، زدند چشمش را کور کردند! یعنى از چاله درآمدن و به چاه درافتادن! یعنى میراث خرس را به کفتار تقدیم کردن! و یعنى به هیچ مشغول شدن و هیچ کارى از پیش نبردن!

دو سؤال مخصوص روز
آقاى وزیر ورزش، از راهبران فوتبال کشور، یکى را مى‌شناسید که کار عملى کرده باشد و بتواند یک تیم را در لیگ دو -نه لیگ یک و نه لیگ برتر- اداره کند؟ یا در هیئت‌مدیره پرسپولیس، یک تن را سراغ دارید که در فدراسیون فوتبال به کار هم بیاید؟ ما، هم در دوران پسا کرونا درگیریم و هم با مرده ریگ‌هاى فکرى فوتبال خراب کن! کسانى که جای‌شان اینجا نبود!

حرف‌هاى درست اهورا ثابت
دوستى داریم که آیینه صفت است: هرچه را مى‌بیند، بازتاب مى‌دهد! و ما در قبال تذکرات و ایرادهاى درستى که «اهورا ثابت» این دوست نکته‌سنج بیان کرده‌اند، حرفى نداریم جز این حرف:
… حق با شماست! اشتباه و اشکال از ما؛ و پویایى و براى فردا زیستن نیز همین است: احترام به هر حرف درستى که بیان مى شود! ۵۴ سال کار حرفه‌اى، به ما یاد داده است که گردن‌مان در قبال نکته‌سنجى‌هاى ظریف، از مو هم نازک‌تر باشد!

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=66635

ثبت نظر

-