با انجام این اشتباهات به زودی موهای‌ خود را از دست می‌دهید

  • کد خبر : 6649
  • 28 بهمن 1398 - 10:08
با انجام این اشتباهات به زودی موهای‌ خود را از دست می‌دهید

کد خبر: ۱۴۳۵۶۳

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ – ۰۸:۳۱

کش‌های تنگ و پلاستیکی خصوصا هنگامی که مو خیس است، باعث شکستن تار‌های مو می‌شود. استفاده از کش‌های پارچه ایی یا گیره سر آسیب کمتری به مو می‌رساند.

به گزارش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، مو‌ها نقش مهمی در زیبایی و ظاهر افراد دارند، در نتیجه مراقبت از آن‌ها بسیار اهمیت دارد. برخی اشتباهات رایج در مراقبت از مو، سبب آسیب رساندن به آن می‌شود. برخی عادت‌ها هنگام خوابیدن باعث افزایش ریزش مو و آسیب‌های مخرب دیگری می‌شود. با در نظر گرفتن این توصیه ها، می‌توانید مو‌های سالم‌تر و زیباتری داشته باشید.

با مو‌های خیس نخوابید
مو در حالت خیسی ضعیف‌تر است به همین دلیل هنگامی که مو‌ها خیس هستند نباید آن‌ها را بچلانید و شانه کنید، چرا که این کار باعث شکنندگی و آسیب دیدگی مو و ایجاد مو خوره می‌شود. زمانی که با مو‌های خیس می‌خوابید، مالیده شدن مو به بالشت باعث خشکی و وز شدن آن‌ها می‌شود؛ بنابراین قبل از خواب از خشک بودن موهایتان مطمئن شوید. هم چنین خوابیدن با مو‌های خیس باعث خیس شدن بالشت می‌شود و مرطوب بودن سر عفونت‌های قارچی و شوره را در پی دارد.

هنگام خواب موهایتان را بالای سر، نبندید
سفت بستن مو در هنگام خواب باعث شکستگی مو می‌شود. هم چنین باز نگه داشتن و رها کردن مو‌های بلند باعث آسیب رسیدن به آن‌ها می‌شود. هنگام خواب موهایتان را به صورت شل ببافید تا فشار کمتری به آن‌ها وارد شود. بافتن مو هم چنین باعث خوش حالت شدن و تمیز ماندن مو می‌شود.

از کِش استفاده نکنید
کش‌های تنگ و پلاستیکی خصوصا هنگامی که مو خیس است، باعث شکستن تار‌های مو می‌شود. استفاده از کش‌های پارچه ایی یا گیره سر آسیب کمتری به مو می‌رساند.

قبل از خواب موهایتان را شانه کنید
پوست کف سر چربی طبیعی تولید می‌کند. با شانه زدن مو، چربی کف سر را به تار‌های مو منتقل می‌کنید و این کار مخصوصا برای سلامت مو‌های خشک بسیار مفید است. با شانه کردن مو قبل از خواب به تحریک شدن پوست سر و رشد مو‌ها کمک می‌کنید.
 
شانه کردن مو، باعث آرامش می‌شود و خواب راحتی را برایتان به ارمغان می‌آورد. به این نکته توجه داشته باشید که شانه کردن نامناسب و خشن و هم چنین شانه کردن موهایتان هنگامی که خیس است، به موهایتان آسیب می‌رساند.

به جای بالشت نخی روی بالشت ابریشمی بخوابید
ابریشم به دلیل ظرافت و لطافتی که دارد از اصطکاک مو با بالشت و زبر شدن آن جلوگیری می‌کند.

هر چند وقت یکبار رو بالشی خود را عوض کنید
رعایت بهداشت برای سلامت مو‌ها مهم است. رو بالشی پس از مدتی باکتری ها، روغن و چربی را به خود جذب می‌کند که در نتیجه منافذ مو بسته شده و مو ریزش پیدا می‌کند.

از مرطوب کننده مو استفاده کنید
قبل از خواب از مرطوب کننده‌ها استفاده کنید. با انجام این کار، موهایتان نرم‌تر می‌شود. یکی از روغن‌هایی که برای این کار توصیه می‌شود روغن نارگیل است. این روغن در طول چند ساعتی که خواب هستید به رطوب مو کمک می‌کند. استفاده از مرطوب کننده‌ها به خصوص برای کسانی که موی خشک دارند بسیار مهم است.
 
یکی از ماسک مو‌های بسیار مفید برای آبرسانی و تغذیه مو، ترکیب سس مایونز، آووکادو، روغن زیتون و عسل است. این ترکیب را روی مو‌های خود بگذارید، روی آن را بپوشانید و هنگامی که بیدار شدید، آن را بشورید.

با انواع اسپری و حالت دهنده مو نخوابید
اگر در طول روز از این اسپری‌ها استفاده کرده اید، به جای اینکه قبل از خواب موهایتان را بشویید و با موی خیس بخوابید، موهایتان را با مرطوب کننده‌ها و نرم کننده‌ها پاک کنید، سپس بخوابید.

دوش آب گرم نگیرید
آب گرم چربی طبیعی سر را از بین می‌برد و باعث آسیب دیدن ریشه مو‌ها می‌شود. با از بین رفتن چربی طبیعی مو، مو‌ها خشک و شکننده می‌شوند؛ این امر منجر به مو خوره و ریزش مو می‌شود. بهتر است به جای آب گرم با آب ولرم دوش بگیرید.

با مو‌های خود بازی نکنید!
عادت بازی با مو‌ها اثرات مخربی بر آن‌ها می‌گذارد. این کار موجب فشار آمدن و کشیدگی مو و در نهایت مو خوره و ریزش مو می‌شود.

پوست سر خود را ماساژ دهید
ماساژ پوست سر باعث شادابی، درخشش، زیبایی و سلامت مو می‌شود. برای این کار می‌توانید از روغن‌های طبیعی استفاده کنید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=6649

ثبت نظر

-