ثبت نام اینترنتی وام مسکن

  • کد خبر : 66340
  • 23 اردیبهشت 1399 - 3:14
ثبت نام اینترنتی وام مسکن
به گزارش نیوز،

محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به ثبت در خواست وام مسکن به صورت غیر حضوری اظهار کرد: متقاضیان می توانند به سایت بانک مسکن به نشانی www. Bank/maskan مراجعه کنند. در این سامانه در خواست تسهیلات پیش‌بینی شده و می‌توانند ثبت در خواست خود را مرحله به مرحله با دریافت تاییده انجام دهند. تمام  مراحل هم راهنمای کامل دارد و بدون نیاز به مراجعه به بانک است.

اخبار اقتصادی – او در پاسخ به این سوال که چه کسانی متقاضیان وام مسکن هستند، پاسخ داد: بانک مسکن بیشترین میزان تسهیلات پرداخت در شبکه بانکی را دارد.

این مقام مسئول ابراز کرد: تمام کسانی که تسهیلات خرید مسکن، ساخت مسکن و تعمیرات آن را نیاز دارند به این بانک مراجعه می‌کنند و مراحل مختلفی را طی می‌کنند. همچنین برخی با سپرده گذاری یا با خرید از فرابورس و برخی هم از تسهیلات بروز شده  بانک مسکن استفاده می‌کنند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن بیان کرد: تمام افراد ثبت درخواست، ارائه مدارک و تکمیل فرم را با مراجعه به سایت می‌توانند انجام دهند. به محض اینکه مراحل ثبت در خواست کامل شد فرم پیگیری داده می شود که با آن کد در سامانه  می‌توانند مراحل پرونده خود را پیگیری کنند.

علمداری درباره اسکن مدارک مورد نیاز ادامه داد: فتوکپی کارت ملی، شناسنامه و پروانه نیاز است و اگر تسهیلات ساخت باشد نقشه هم نیاز است.

او با اشاره به ثبت نام اینترنتی برا‌ی دریافت تسهیلات گفت: بانک مسکن سالیانه نزدیک به ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار نفر مراجعه کنند برای دریافت تسهیلات دارد.

علمداری درباره مراحل ثبت نام اینترنتی گفت: متقاضیان در اولین قدم باید به سایت بانک مراجعه و با انتخاب سامانه ثبت در خواست، کد ملی و مشخصات فردی و ملی خود را وارد کنند و نوع تسهیلات مورد نظر مانند ساخت، خرید یا تعمیرات را انتخاب و براساس تسهیلاتی که انتخاب کرده‌اند فرم‌هایی را دریافت و تکمیل کنند. این گروه همچنین باید مدارک مورد نیاز را در سامانه اسکن و آپلود کنند. به محض اینکه این مدارک تکمیل شود کد پیگیری به متقاضیان داده می‌شود.

او افزود: در مراحل بعدی مدارک به کارشناس مربوطه ارجاع می‌شود و  بانک مسکن تنها در قبال دریافت سند تسهیلات پرداخت می‌کند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن در پایان گفت: اگر فاز دوم این طرح را تا پایان سال راه اندازی کنیم و مجوز امضای دیجیتال بگیریم، مشتریان باید یک بار در شعبه حضور داشته باشند. همچنین کنترل مدارک از طریق مجاری ذی ربط انجام می‌شود که در صورت تکمیل مراحل حتی یک بار هم نیاز به حضور مشتری نیست که امیدوارم حداقل تا پایان سال راه اندازی شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=66340

ثبت نظر

-