ماجرای مسافر جا مانده از پرواز بوشهر به بهانه کرونا

  • کد خبر : 66270
  • 23 اردیبهشت 1399 - 1:15
ماجرای مسافر جا مانده از پرواز بوشهر به بهانه کرونا
به گزارش نیوز،

 محمد خداکرمی درباره پرواز هواپیمایی وارش که روز گذشته از تهران عازم بوشهر بود گفت: یکی از مسافران این پرواز طبق ضوابط در نظر گرفته شده در شرایط کرونا و رعایت قوانین بدون داشتن علایمی از ابتلا به کرونا سوار هواپیما می‌شود و به محض نشستن بر صندلی به یکی از مهمانداران با صدای بلند اعلام می‌کند که ناقل ویروس کروناست.

اخبار اقتصادی – وی افزود: در شرایط خاص مانند حضور کهنسالان یا افرادی که مشکل جسمی داشته باشند تا جایی که امکان داشته باشد با آن‌ها همکاری می‌شود، اما این که مسافری اعلام می‌کند ناقل ویروس کرونا ست، بحث جداگانه‌ای است که سلامتی سایر مسافران را تهدید می‌کند.

معاون بازرگانی هواپیمایی وارش گفت: بر اساس دستورالعمل‌هایی که سازمان هواپیمایی کشور ابلاغ کرده است، از مسافر خواسته شد تا پرواز را ترک کند.

خداکرمی افزود: پس از این که مسافر متوجه شد به دلیل اعلام ناقل بودنش امکان پرواز را از دست خواهد داد رویه دیگری پیش می‌گیرد و اعلام می‌کند که دروغ گفته است تا صندلی کناری اش خالی بماند.

وی افزود: به دلیل آنکه مسافران دیگر اظهارات این خانم را شنیده و نگران بودند و از سوی دیگر کادر پرواز نمی‌تواند ریسک کند و جان مسافران را به خطر بیاندازد، در نتیجه از او خواسته شد پرواز را ترک کند.

معاون بازرگانی هواپیمایی وارش گفت: متوجه شدیم که شایعاتی در این خصوص شکل گرفته و داستان به شکل دیگری روایت شده است.


خداکرمی رفتار نامناسب کادر پرواز با مسافر را تکذیب کرد و گفت: زمانی که از این خانم خواسته شد تا هواپیما را ترک کند، عنوان کرد متخصص کادر بیهوشی است.

وی در ادامه تاکید کرد: در شرایط فعلی چه در پرواز‌های داخلی و چه بین المللی اگر شخص ادعای ناقل ویروس بودن داشته باشد یا از طرق دیگر متوجه شوند که احتمال ابتلا به کرونا در فرد وجود دارد از پرواز و پذیرش مسافر خودداری می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=66270

ثبت نظر

-