مجوز دولت برای استارت لیگ برتر از ۱۲ خرداد

  • کد خبر : 66174
  • 22 اردیبهشت 1399 - 22:48
مجوز دولت برای استارت لیگ برتر از ۱۲ خرداد

مجوز دولت انگلیس به استارت لیگ برتر از ۱۲ خرداد

به گزارش نیوز، دولت کشور انگلیس برای پایان دادن به ابهامات درباره سرنوشت فصل جاری لیگ برتر فوتبال این کشور، مجوز ادامه مسابقات را صادر کرد.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس شب گذشته (یکشنبه) درباره کاهش یکسری محدودیت‌های مربوط به قرنطینه برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا، اظهاراتی را مطرح کرد، اما او هیچ اشاره‌ای به از سرگیری مسابقات ورزش حرفه‌ای نداشت. همین مسئله باعث به وجود آمدن شک و شبهاتی درباره سرنوشت فصل جاری لیگ برتر شد و برخی رسانه‌ها حتی درباره احتمال نیمه‌تمام ماندن فصل گمانه‌زنی کردند.

امروز اما دولت انگلیس سندی ۵۰ صفحه‌ای برای تشریح جزئیات کاهش محدودیت‌ها منتشر کرده است که در آن ادامه مسابقات لیگ برتر فوتبال این کشور از اولین روز ماه ژوئن (۱۲ خرداد) چراغ سبز نشان داده شده است. طبق این سند ورزشکاران حرفه‌ای نیز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مجاز به از سرگیری تمرینات‌شان خواهند بود.

همچنین در فاز دوم نقشه راه بوریس جانسون، راه برای از سر گرفته شدن مسابقات از ماه آینده همواره شده است، البته تمامی مسابقات باید پشت درهای بسته و بدون تماشاگر برگزار شوند تا زمانی که تضمینی برای حفظ سلامت تماشاگران برای بازگشت به استادیوم‌ها وجود داشته باشد.

در سند ۵۰ صفحه‌ای منتشرشده با عنوان «برنامه ما برای بازسازی: استراتژی بازتوانی کووید ۱۹ دولت بریتانیا» برداشته شدن محدودیت‌ها مشروط به پایبندی به پروتکل‌هایی است که برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تعریف می‌شوند.

اینکه تماشاگران تا پایان فصل از رفتن به ورزشگاه‌ها محروم خواهند بود یا نه، مشخص نیست، چرا که در فاز سوم این سند از امکان بازگشایی مکان‌هایی مانند سینماها و آرایشگاه‌ها در ماه جولای (مرداد) سخن به میان آمده است. البته همراه با این احتمال یک هشدار هم وجود دارد؛ اینکه بازگشایی مکان‌های بسیار شلوغ که در آنها امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی وجود نداشته باشد، منتفی است مگر اینکه تنها از بخشی از ظرفیت آن مکان‌ها استفاده شود تا به این طریق امکان ایجاد فاصله میان افراد وجود داشته باشد.

به نظر می‌رسد که دولت انگلیس انگیزه دارد تا جای ممکن به کسب و کارهای این کشور و مکان‌های عمومی اجازه بازگشایی بدهد، اما همه چیز به آمار مبتلایان به ویروس کرونا در هفته‌های آینده بستگی دارد. همچنین در سند منتشرشده آمده است که امکان دسترسی هواداران به ورزشگاه‌ها در فصل تابستان تنها در صورتی وجود خواهد داشت که آمار مبتلایان کاهش پیدا کند.

در حالی که برخی باشگاه‌ها مانند تیم‌‌های قعرنشین برای فرار از سقوط و لیورپول برای مسجل کردن قهرمانی‌اش منتظر از سر گرفته شدن بازی‌های لیگ برتر هستند، برخی باشگاه‌ها مانند استون‌ویلا، واتفورد و برایتون هم در مورد عواقب این کار و ریسک به خطر افتادن سلامت بازیکنان هشدار داده‌اند و به نوعی خواهان مختومه اعلام شده فصل هستند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=66174

ثبت نظر

-