سیدصالحی: حسینی کل استقلال را به حاشیه می‌برد

  • کد خبر : 6608
  • 28 بهمن 1398 - 9:27
سیدصالحی: حسینی کل استقلال را به حاشیه می‌برد

نیوز/ محمدرضا مدنی؛ سیدمحمد‌مهدی سیدصالحی با لباس چهار تیم بزرگ ایران در آسیا به میدان رفته و تجربه گلزنی برای پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتور را در آسیا دارد. او با پیراهن آبی به همین الاهلی عربستان گل زده است. او با نیوز درباره وضعیت این روز‌های استقلال، حاشیه‌های به‌وجود آمده بین دروازه‌بانان فعلی و فصل قبل این تیم و دیدار با الاهلی عربستان حرف زد.

اوضاع استقلال در این مدت را چطور ارزیابی می‌کنید؟
این تیم از وقتی استراماچونی رفت شرایط خوبی نداشت تا اینکه فرهاد آمد و با همان شرایط تاکتیکی کار را ادامه داد. مجیدی توانست دوباره اعتمادبه‌نفس را به تیم برگرداند و در دو دیدار بیرون از خانه پلی آف آسیایی دو نتیجه خوب گرفت، اما در همین بین مسافرت‌های مکرر با پرواز‌های پشت‌سرهم، تیم را خسته کرد و همین خستگی ابتدا دیاباته را از استقلال گرفت و بعد هم قائدی را از همراهی استقلال محروم کرد. همین مصدومیت‌ها موجب شد تا در شهرآورد هم شاهد باشیم که دست فرهاد روی نیمکت خالی باشد.

بازی با الشرطه را چطور دیدید؟
بازی در زمینی افتضاح برگزار شد که باز هم اگر استقلال مهره‌هایش تکمیل بودند می‌توانست برنده شود. بازی اول در هر تورنمنتی مهم است ولی یک تیم عراقی در بد روزی به استقلال خورد. عراقی‌ها شبیه به ما فوتبال بازی می‌کنند. همه تیم‌های عربی ایستا و با حوصله بازی می‌کنند غیر از عراق که خیلی شبیه به ما با سرعت بالایی کار می‌کند. مصدومیت قائدی باعث شد تبریزی به میدان بیاید ولی این بازیکن به دلیل نیمکت‌نشینی‌های طولانی و نزدن گل اعتماد به نفسش را کاملاً از دست داده و دیدیم حتی جلوی دروازه هم توپ را بیرون می‌زند. البته ارسلان مطهری در این مدت کوتاه خوب در تیم جا افتاده و می‌توان روی او حساب باز کرد.

بازی با الاهلی را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
اول باید گفت استقلال پس از چندین بازی فشرده توانست پیش از این دیدار، خوب استراحت کند. الاهلی و تیم‌های این‌چنینی برای دیدار‌های آسیایی بازیکن خارجی می‌گیرند. بازیکنانی که شاید پول یکی از آن‌ها اندازه کل بودجه استقلال باشد. تیم‌های عربستانی همیشه روبه‌روی ما دنبال جنجال هستند. حتی خبرنگاران‌شان هم دنبال سوژه می‌گردند، چون می‌دانند این بازی غیر از جنبه ورزشی جنبه سیاسی هم دارد. بنابراین باید بیش از هر چیز آرامش تیم را برای این دیدار حفظ کرد. کاری که سپاهان و پرسپولیس هم باید انجامش دهند.

در این بین از ماجرای دروازه‌بانان فعلی و فصل قبل استقلال خبردار شدید؟
بله! سیدمهدی رحمتی رفیقم است. الان دوران این خاله‌زنک‌بازی‌ها گذشته و زمانه کار‌هایی نیست که تیم را به حاشیه می‌برد. از طرفی سیدمهدی خیلی از سیدحسین بزرگتر است و اصلاً حسینی نباید به خودش اجازه می‌داد جواب رحمتی را بدهد. رحمتی سال‌ها دروازه‌بان تیم ملی ایران و استقلال بوده است. این نشان‌دهنده بی‌تجربگی حسینی بود. چون با این کار تمرکز خودش را برهم می‌ریزد. غیر از خودش تمرکز هم‌تیمی‌هایش را هم برهم می‌ریزد.

چه کاری از دست فرهاد مجیدی برمی‌آید؟
فرهاد که هم‌تیمی خودم هم در استقلال بوده کارش را خوب بلد است. او باید با حسینی حرف بزند. کسی که ذخیره درست و حسابی هم ندارد نباید با این رفتار‌ها کار دست خودش و تیمش بدهد. باید هرچه سریع‌تر این موضوع جمع شود.

درباره گلی که خودتان فصل ۲۰۱۰ با پیراهن استقلال به الاهلی زدید حرف می‌زنید؟
بازی رفت و برگشت ۲- یک بردیم که من گل اول بازی برگشت را در استادیوم آزادی زدم. توپ را در راست به فرهاد دادم و خودم به عمق زدم. او هم دوباره همان توپ را برای خودم ارسال کرد و من هم سرضرب آن را شوت کردم به وسط دروازه که توپ گل شد. آن دوره با فرهاد و آرش برهانی روز‌های خوبی داشتم ولی شب عید از ناحیه زانو رباط صلیبی پاره کردم و ۶ ماه از میادین دور ماندم.

حرف باقی‌مانده؟
برای استقلال و دیگر نمایندگان خوب کشورمان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم نتایج خوبی در آسیا بگیرند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=6608

ثبت نظر

-