هت‌تریک فرهاد مقابل تیم عربستانی

  • کد خبر : 6596
  • 28 بهمن 1398 - 9:11
هت‌تریک فرهاد مقابل تیم عربستانی

به گزارش نیوز، تیم استقلال پس از ۱۰ سال باید بار دیگر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روبه‌روی تیم الاهلی عربستان به میدان برود. تیمی که مانند استقلال با عبور از پلی آف و غلبه بر استقلال تاجیکستان به گروه A راه یافت. تیمی که در دیدار اول این مرحله با الوحده یکبر یک کرد و حالا باید در هفته دوم لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ میزبان استقلال در خاک کویت باشد. این تیم عربستانی در سال‌های اخیر بار‌ها با تیم‌های کشورمان دیدار داشته که حاصلش از ۲۰ بازی برد و باخت‌های زیادی بوده است.

الاهلی با استقلال شروع کرد
اولین دیدار تیم الاهلی عربستان مقابل تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا روبه‌روی استقلال در فصل ۲۰۱۰ بود. در بازی رفت این تیم ۲بر یک در جده با دو گل فرهاد مجیدی مغلوب شد و در بازی برگشت در استادیوم آزادی باز هم با همان نتیجه و دو گل سیدمحمدمهدی سیدصالحی و امیرحسین صادقی شکست خورد تا رفت و برگشت به استقلالی ببازد که سرمربی اش صمد مرفاوی بود.

۲۰۱۲ بهترین فصل الاهلی
الاهلی در فصل ۲۰۱۲ با سپاهان اصفهان همگروه شد. این تیم در دیدار رفت در جده با سپاهان یکبر یک کرد و در بازی برگشت در اصفهان ۲بر یک مغلوب تیم کشورمان شد. البته این دو تیم پس از صعود به دور یک‌چهارم نهایی بار دیگر دو بازی رفت و برگشت با هم برگزار کردند که در بازی رفت سپاهان در اصفهان با تساوی یکبر یک متوقف شد و در بازی برگشت ۴بر یک مغلوب و حذف شد.

۲۰۱۳ باز هم غلبه بر سپاهان
الاهلی در فصل بعد باز هم با سپاهان در مرحله گروهی قرار گرفت. این تیم در بازی رفت در اصفهان، سپاهان را ۲-۴ شکست داد و در جده ۴بر یک مغلوب کرد.

۲۰۱۵ عبور از تراکتور
تیم تراکتور تبریز در فصل ۲۰۱۵ با الاهلی همگروه شد. این دو تیم بازی رفت را با شکست ۲بر صفر تیم کشورمان تمام کردند و در دیدار برگشت تراکتور با این تیم ۲-۲ مساوی کرد.

تقابل حذفی با نفت تهران
الاهلی در همان فصل ۲۰۱۵ پس از صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی با نفت تهران دیدار کرد. بازی رفت دو تیم با نتیجه یکبر صفر به سود شاگردان علیرضا منصوریان تمام شد و دیدار برگشت با برد ۲بر یک الاهلی به پایان رسید.

همگروه ۲۰۱۷ ذوب‌آهن
ذوب‌آهن اصفهان در فصل ۲۰۱۷ در مرحله گروهی با الاهلی در یک گروه قرار گرفت. بازی رفت دو تیم با برد ۲بر یک حریف عربستانی تمام شد. در دیدار برگشت نیز ذوب‌آهن باز هم ۲بر صفر مغلوب الاهلی شد.

پرسپولیس حذفش کرد
الاهلی در فصل ۲۰۱۷ پس از صعود به دور یک‌چهارم نهایی به پرسپولیس خورد. بازی این دو تیم در دور رفت ۳بر یک به سود پرسپولیس تمام شد. در دیدار برگشت نتیجه ۲-۲ مساوی شد تا پرسپولیس الاهلی را حذف کند.

دومین تقابل با تراکتور
در فصل ۲۰۱۸ تراکتور برای دومین بار در گروهی جای گرفت که الاهلی عربستان در آن بود. دو دیداری که تراکتور در هر دو بازی رفت و برگشت با نتایج یکبر صفر و ۲بر صفر مغلوب تیم عربستانی شد.

پرسپولیس آخرین حریف ایرانی
در فصل ۲۰۱۹ الاهلی در گروه پرسپولیس قرار گرفت. بازی رفت ۲بر صفر به سود شاگردان برانکو ایوانکوویچ تمام شد و بازی برگشت ۲بر یک به سود تیم عربستانی به پایان رسید.

بهترین افتخار آسیایی الاهلی
تیم الاهلی عربستان در فصل ۲۰۱۲ که سپاهان در دو مرحله گروهی و یک‌چهارم نهایی با این تیم چهار دیدار داشت توانست تا فینال پیش برود. الاهلی که پیش و پس از آن هرگز به فینال راه پیدا نکرده بود در دیدار فینال روبه‌روی تیم اولسان هیوندای کره‌جنوبی ۳بر صفر باخت و نایب‌قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد تا بهترین افتخار آسیایی اش را جشن بگیرد.

الاهلی ۵۰ درصد مسابقات با ایرانی‌ها را برده است
در مجموع همه سال‌های گذشته از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹، الاهلی ۲۰ بار با تیم‌های ایرانی دیدار داشته که از این تعداد تیم عربستانی در ۱۰ دیدار برنده زمین را ترک کرده است. این تیم در چهار بازی روبه‌روی نمایندگان کشورمان مساوی کرده و تنها در شش دیدار تن به شکست داده که سهم استقلال از این شش بازی دو دیدار است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=6596

ثبت نظر

-