فتاحی: مگر بد حسابی کردیم که بازیکن خارجی نگیریم؟

  • کد خبر : 65693
  • 22 اردیبهشت 1399 - 13:46
فتاحی: مگر بد حسابی کردیم که بازیکن خارجی نگیریم؟

به گزارش نیوز، رضا فتاحی در مورد این که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از جذب بازیکن و مربی خارجی منع شده‌اند و آیا توصیه‌ای در این خصوص به باشگاه سپاهان شده، اظهار داشت: چیزی به ما ابلاغ نشده، باشگاهی هستیم که هیچ پرونده بین المللی نداریم. طلب داریم که بدهی نداریم. با سیستمی که باشگاه سپاهان دارد، مدیرانی که در قبل بودند و مدیرانی که جدید آمده‌اند رویکردشان این است که با بازیکنان خارجی و یا ایرانی به موقع تسویه شود. برای چه باید از جذب بازیکن خارجی منع شویم، مگر بد حسابی کردیم یا پرونده بین المللی داریم که بازیکن خارجی نگیریم؟

فتاحی ادامه داد: به فدراسیون فوتبال پیشنهاد می‌دهم و حتی در این مورد با فریبرز محمودزاده هم صحبت کردم که به باشگاه‌ها اجبار کنند؛ با توجه به این که فوتبال ما به خاطر پرونده‌های زیاد در فیفا وجهه خوبی ندارد، اعلام کنند پیش از شروع فصل آینده باشگاه‌ها با بازیکنان خارجی خودشان تسویه کنند و مدارک این تسویه را به سازمان لیگ بدهند. در غیر این صورت قرارداد بازیکنانشان ثبت نشود، من فکر می‌کنم این یک راهکار خوب باشد و شاید راهکار‌های بیشتری هم باشد که بتوانیم جلوی این شکایت‌ها را بگیریم.

مدیر تیم سپاهان با اشاره به اینکه قرارداد بازیکن خوب خارجی را نمی‌توان به صورت ریالی بست، تصریح کرد: بازیکنان یا مربیان خارجی را با رقم معقول جذب می‌کنیم. فدراسیون یا سازمان لیگ می‌توانند اعلام کنند که چگونه قرارداد بستیم. حتی در قرارداد‌هایی که می‌بندیم مالیات هم بر عهده خود بازیکن خارجی است. مدارکش موجود است و اگر نهادی بخواهد بررسی کند، حرف‌هایم را تأیید می‌کند. خدا را شکر باشگاه سپاهان سیستمی دارد که مدیران در امر قرارداد‌ها بر اساس آن پیش می‌روند.

فتاحی در خصوص این که گفته می‌شود به خاطر تعطیلات کرونایی روش پرداختی سپاهان به بازیکنان عوض شده، اظهار داشت: نه چنین چیزی نبوده، بین ۶۰ تا ۷۰ درصد به بازیکنان پرداختی داشتیم و ان‌شاءالله باز هم پرداختی خواهیم داشت. باشگاه بر اساس اصول خودش پیش می‌رود. به بازیکنان بر اساس زمانبندی قراردادهایشان پرداختی داشتیم و خدا را شکر مشکلی نداریم. اجازه نمی‌دهیم بدهی به وجود بیاید و با بازیکنان به موقع تسویه می‌کنیم.

وی در مورد اینکه آیا به خاطر این تعطیلات از پرداختی به بازیکنان در روز‌های آینده کسر خواهد شد، گفت: به هر حال این شرایطی است که برای همه پیش آمده و ان‌شاءالله هر چه زودتر جمع و جور شود. طبق اعلام فیفا باشگاه و بازیکن می‌توانند توافق کنند، با توجه به این که فیفا به فدراسیون‌های داخلی اختیار داده اگر دستورالعملی در این مورد از فدراسیون فوتبال کشورمان صادر شود، مطیع آن هستیم و به آن احترام می‌گذاریم.

فتاحی افزود: باشگاه سپاهان به قراردادی که با بازیکن یا مربی می‌بندد پایبند است و طبق قوانین و مقررات ان‌شاءالله کل قرارداد آن‌ها را پرداخت می‌کنیم، هیچ صحبتی در مورد کم کردن قرارداد‌ها نشده است. البته در اروپا قرارداد‌ها هفتگی است، اما ما به صورت درصدی آن را پرداخت می‌کنیم، مثلاً از قراردادی که بسته می‌شود ۳۰ درصد اول فصل، ۲۰ درصد نیم فصل، ۲۰ درصد پایان فصل و ۳۰ درصد هم قسط بندی می‌شود و در ۱۰ قسط پرداخت خواهد شد.

مدیر تیم سپاهان در مورد اینکه گفته می‌شود چند بازیکن این تیم پیشنهادات اروپایی دارند مانند پیشنهاد لالیگایی برای محبی یا پیشنهاد خارجی نیازمند، اظهار داشت: پیشنهادی برای محمد محبی آمده که در هیئت مدیره در حال بررسی شدن است. باشگاه سپاهان مانع پیشرفت بازیکنی نمی‌شود. برای سپاهان افتخار است که بازیکنش در اروپا بازی کند، ولی به هر حال باید منافع باشگاه سپاهان هم حفظ شود. تعامل خوبی با مدیر برنامه او داریم و امیدوارم هم برای سپاهان و هم برای بازیکن اتفاق خوبی بیفتد. در مورد پیام نیازمند هم هنوز پیشنهاد رسمی به ما ارائه نشده و او تا ۱۴۰۰ با ما قرارداد دارد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=65693

ثبت نظر

-