دردسر جدید برای لیگ برتری‌ها؛ ورزشگاه‌ها مشغول مبارزه با کرونا

  • کد خبر : 65591
  • 22 اردیبهشت 1399 - 11:45
دردسر جدید برای لیگ برتری‌ها؛ ورزشگاه‌ها مشغول مبارزه با کرونا

به گزارش نیوز، روزهای بهاری یکی پس از دیگری می‌گذرد و وضعیت فوتبال در انگلیس همچنان مبهم است. به‌رغم جلسات انجام شده میان باشگاه‌ها و اتحادیه فوتبال انگلیس و همچنین ارسال رونوشت برنامه‌های پیشنهادی برای بوریس جانسون نخست وزیر این کشور، هنوز تاریخ مشخصی برای ادامه مسابقات در نظر گرفته نشده است. این در حالی است که با ادامه این روند امکان از دست رفتن زمان و متعاقباً تعطیلی مسابقات نیز وجود دارد. با این حال مسئولان اتحادیه فوتبال انگلیس در جدیدترین برنامه خود از سوی باشگاه‌ها با یک مشکل اساسی مواجه شده‌اند.

طرح جدید بازی در ۸ استادیوم
مسئولان اتحادیه فوتبال انگلیس در جدیدترین طرح خود برای انجام بازی‌ها به‌طور فشرده پیشنهاد دادند که ۸ استادیوم مجهز، با فاصله نزدیک به یکدیگر که منطقه‌شان سفید باشد به عنوان میزبان ادامه مسابقات در نظر گرفته شود. طرحی که جسته گریخته صدای چندین باشگاه را به خاطر دلیلی مشخص درآورده است.

استادیوم‌های جزیره درگیر مبارزه با کرونا
این طرح در حالی در نظر گرفته شده که تعدادی از استادیوم‌های انگلیس همین حالا به محلی برای مبارزه با کرونا اختصاص داده شده است. بعضی استادیوم‌ها به شکل بیمارستان درآمده و بعضی هم به جایگاه تست تشخیص کرونا تبدیل شده است. بعضی استادیو‌ها هم محل نگهداری بیماران بهبود یافته از کرونا یا قرنطینه مشکوک به ابتلاست. در چنین حالتی شرایط برای برگزاری متمرکز بازی‌های لیگ برتر به خودی خود سخت و پیچیده می‌شود.

اتحاد‌ در صف مبارزه با کرونا
ورزشگاه اتحاد یکی از هشت گزینه انتخابی برگزاری بازی‌های متمرکز لیگ برتر، این روزها درگیر مبارزه با کروناست. در واقع مسئولان باشگاه منچسترسیتی ۳ ماه است که استادیوم خود را به کادر درمان اختصاص داده‌اند. ۳۵۰ پرستار روزانه در آنجا مشغول خدمت‌رسانی هستند و به‌طور میانگین هزار تست در روز گرفته می‌شود. همین کافی است تا چندین باشگاه لیگ برتری را از بابت سلامت بازیکنان‌شان نگران کند.

تاتنهام
ورزشگاه تاتنهام را هم باید به این لیست اضافه کرد. تاتنهامی‌ها ورزشگاه خود را برای مقابله با ویروس کرونا در اختیار کادر درمان قرار داده‌اند. این ورزشگاه روزانه پذیرای مردم است و تست تشخیص کرونا در این مکان انجام می‌شود. البته استادیوم تاتنهام در لیست ۸ ورزشگاه انتخابی جایی ندارد.

برایتون
برایتون تیمی که علیرضا جهانبخش را در اختیار دارد هم ورزشگاه خود را به‌طور کامل برای مبارزه با کرونا مجهز کرده است. در استادیوم آمکس تست تشخیص کرونا انجام می‌شود و امکان بستری هم وجود دارد. ورزشگاه برایتون به دلیل موقعیت مکانی جزو ۸ ورزشگاه انتخابی اتحادیه فوتبال انگلیس برای انجام بازی‌هاست.

اولدترافورد
وضعیت ورزشگاه اولدترافورد تقریباً همانند برایتون و تاتنهام است. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که در اولدترافورد فقط تست تشخیص کرونا انجام می‌شود و اقدامات بستری به ورزشگاه اتحاد انتقال داده می‌شود. یونایتدی‌ها که جزو ۸ ورزشگاه انتخابی هستند از این حیث وضعیت بهتری دارند.

استمفوردبریج
چلسی جزو ۸ ورزشگاه انتخابی نیست. از لندن فقط ورزشگاه امارات و لندن انتخاب شده است. با این حال اگر یکی از ۸ ورزشگاه موردنظر صلاحیت برگزاری بازی را نداشته باشد باید گزینه‌های بعدی را جست‌وجو کرد. استادیوم استمفوردبریج جزو گزینه‌هایی است که می‌تواند جایگزین شود. این استادیوم پذیرای هیچ‌یک از بیماران کرونایی و کادر درمان نبوده و فقط هتل باشگاه به پذیرش بیماران اختصاص داده شده است.

تصمیم‌گیری نهایی
ورزشگاه ویلا پارک استون‌ویلا، سنت مری ساوتهمپتون، لندن وستهم، امارات آرسنال، اتحاد سیتی، اولدترافورد یونایتد، آمکس برایتون و کینگ پاور لسترسیتی درحالی برای میزبانی معرفی شده‌اند که چندین باشگاه به صورت پنهانی مراتب اعتراض خود را به خاطر شرایط درمانی استادیوم بعضی باشگاه‌ها اعلام کرده‌اند. با این حال قرار است تصمیم نهایی در خصوص انتخاب ورزشگاه‌های میزبان ادامه مسابقات لیگ برتر امروز گرفته شود. شنیده می‌شود در صورت عدم تأیید، احتمال جایگزینی با دیگر ورزشگاه‌ها نیز به شرط نزدیکی به یکدیگر وجود دارد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=65591

ثبت نظر

-