شایع ترین بیماری چشمی که در دوران سالمندی سراغتان می آید

  • کد خبر : 6554
  • 28 بهمن 1398 - 7:40
شایع ترین بیماری چشمی که در دوران سالمندی سراغتان می آید

کد خبر: ۱۴۳۵۲۳

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ – ۰۶:۳۰

بیماران دیابتی توجه بیشتری به چشمان خود داشته باشند، چون ابتلا به آب مروارید و آب سیاه در این بیماران بیش از دو برابر افراد سالم است.

به گزارش نیوز: شایع ترین بیماری چشم در دوران سالمندی، آب مروارید است که در مراحل اولیه با جراحی برطرف می شود و در صورت درمان نکردن به موقع، می تواند موجب از دست رفتن بینایی شود .

دکتر احمد دلبری ، متخصص سالمندان  در خصوص سالمندان و مشکلات بینایی گفت: به خوبی می دانیم که با ورود به ۵٠سالگی، چشمان ما دچار کاهش و ضعف بینایی می شود و در صورت بی توجهی و مراقبت نکردن، بیماری های چشم در دوران سالمندی، بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر کاهش بینایی، باید نسبت به خارش و سوزش ناشی ازخشکی چشم ها حساس باشیم، ادامه داد: شایع ترین بیماری چشم در دوران سالمندی آب مروارید است که در مراحل اولیه با جراحی برطرف می شود و در صورت درمان نکردن به موقع، می تواند موجب از دست رفتن بینایی شود .

این متخصص سالمندان با تاکید بر اینکه از مصرف خودسرانه داروها به خصوص قطره های چشمی حاوی کورتون، که روی عدسی چشم تاثیر زیادی می گذارد، پرهیز کنید، افزود: ویزیت و معاینات دوره ای چشم بعد از ۵٠سالگی، هردوسال یک بار ضروری است. از آنجایی که علائم بیماری های چشم به صورت تدریجی ظاهر می شود پزشک قبل از اینکه مشکل جدی عارض شود تشخیص می دهد و درمان می کند .

وی در ادامه با بیان اینکه در روزهای آفتابی، به خصوص تابستان، از عینک آفتابی و کلاه سایه بان دار باید استفاده کرد، تصریح کرد: بیماران دیابتی توجه بیشتری به چشمان خود داشته باشند، چون ابتلا به آب مروارید و آب سیاه در این بیماران بیش از دو برابر افراد سالم است.

دلبری، در پایان اظهارداشت: رژیم غذایی سرشار از ویتامین ها و سبزیجات و میوه ها و آنتی اکسیدان ها بسیار کمک کننده است و توصیه می شود .همچنین ترک سیگار، کمک شایانی در پیشگیری از بیماری های چشمی می کند.

منبع: عصرایران

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=6554

برچسب ها

ثبت نظر

-