یک بام دو هوای سهمیه ۶۰ لیتری بنزین نوروزی در مجلس و دولت!

  • کد خبر : 6548
  • 28 بهمن 1398 - 7:30
به گزارش نیوز،

 با نزدیک شدن به عید نوروز، صحبت‌ها و گمانه زنی‌های متعددی از تخصیص و یا عدم ارائه سهمیه بنزین مطرح شده است.

اخبار اقتصادی- ارائه سهمیه بنزین نوروزی در اولین سال اجرای آن توسط دولت وقت اجرا شد امری که در آن زمان نیز موافقان و مخالفان بسیاری را به خود جلب کرد.

در حال حاضر نیز موافقان این طرح از رونق سفر‌های داخلی صحبت می‌کنند و مخالفان از بار سنگین مالی این طرح بر خزانه عمومی گلایه می‌کنند.

روز گذشته بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه گردهمایی توسعه نظام مالی در صنعت نفت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح ارائه سهمیه بنزین عید نوروز در دولت مطرح شده است گفت: رئیس جمهور دستور تهیه پیشنهادات در این خصوص را ارائه داده است.

وزیر نفت با اشاره به مخالفات برخی از ارکان دولت نسبت به این طرح تصریح کرد: دلیل مخالفت برخی از مسئولان با این طرح فشار بر منابع یارانه معیشتی است، در حال حاضر تمام منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به یارانه معیشتی اختصاص می‌یابد و در صورت ارائه ۱۰۰ لیتر بنزین نوروزی نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان از منابع مالی این طرح معیشتی کم می‌شود.

وزارت نفت مخالف سهمیه بنزین نوروزی است

نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح تخصیص سهمیه نوروزی اظهار کرد: موضوع سهمیه بنزین نوروزی پیش از اقدام دولت، توسط مجلس در کمیسیون تلفیق مطرح شد، با توجه به فشار اقتصادی ناشی از افزایش قیمت بنزین، سه سهمیه فوق العاده در نظر گرفته شد، بخش اول مربوط به سهمیه عید نوروز، بخش دیگر مربوط به سهمیه تابستان و بخش دیگری به صورت شناور تا طی ۶ ماه دوم سال به مردم ارائه شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: در صورتی که ما نتوانیم برای مردم رفاه ایجاد کنیم این می‌تواند مشکلات فراوانی را ایجاد کند و به همین منظور برای ارائه سهمیه مازاد تا دو مرتبه در سال جمع بندی هایی صورت گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی عنوان کرد: وزارت نفت با این پیشنهاد به دلیل بار مالی این طرح و عدم توانایی دولت، با این موضوع مخالفت کرد.

وی با اشاره به میزان سهمیه در نظر گرفته در کمیسیون تلفیق عنوان کرد: در خصوص رقم بنزین تخصیص یافته، جمع بندی کامل صورت نگرفت، اما کمیسیون تلفیق به دنبال ارائه ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به مردم است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=6548

ثبت نظر

-