نفتالی بنت: نتانیاهو پیشمان می‌شود

  • کد خبر : 65277
  • 22 اردیبهشت 1399 - 4:21
نفتالی بنت: نتانیاهو پیشمان می‌شود
به گزارش نیوز،

نفتالی بنت، رئیس حزب راستگرای یامینا و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم از پشت کردن به متحدان راستگرای خود پشیمان خواهد شد.

اخبار بین الملل– بنت که حزب او ساعاتی پیش اعلام کرد در پارلمان آتی رژیم صهیونیستی به جناح مخالف نخست‌وزیر می‌پیوندد، در نشستی تاکید کرد نتانیاهو قطعا از تصمیم خود برای قطع همکاری با متحدان خود پشیمان خواهد شد.

اوایل روز یکشنبه حزب یامینا اعلام کرد نخست‌وزیر بی‌احترامی شدیدی را نسبت به حزب راستگرایی افراطی مرتکب شده است. حزب یامینا کابینه آتی رژیم صهیونیستی را به چپ گرا بودن متهم و اعلام کرد این حزب خود را برای دوره بعد از او آماده می‌کند.

حزب یامینا در بیانیه مطبوعاتی شدیداللحنی ضمن انتقاد از نتانیاهو و اعلام پیوستن به جناح مخالف او، اعتبار عملکرد سیستم قضایی و نیز سیاست‌های حزب لیکود نتانیاهو در ارتباط با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس، مورد انتقاد قرار داد.

در بخشی از بیانیه حزب یامینا آمده است: با توجه به ترکیب دولت (کابینه) و سیاست‌های آن به عنوان یک دولت چپگرا به ریاست نتانیاهو و همچنین به دلیل بی احترامی‌های شدید او نسبت به حزب یامینا و رای دهندگان آن، یامینا تصمیم گرفته در دوره بعدی در حزب مخالف خدمت کند و از آنجا برای ملی گرایی بجنگد.

حزب یامینا اعلام کرد این تصمیم پس از مذاکرات جامع با حزب لیکود و تصمیم آن برای از بین بردن جناح راست و شرکایش اتخاذ شد.

سرانجام پس از مدت‌ها کش و قوس، رووین ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی، روز پنج‌شنبه بنیامین نتانیاهو را مامور تشکیل کابینه جدید در سرزمین‌های اشغالی کرد. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) به تشکیل کابینه بنیامین نتانیاهو و بنی گانتز، بر اساس توافق نخست‌وزیری چرخشی، رأی مثبت دادند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=65277

ثبت نظر

-