خانم دکتر چرا از پرواز بوشهر اخراج شد / واکنش شرکت هواپیمایی به اقدام کرونایی

  • کد خبر : 65235
  • 22 اردیبهشت 1399 - 3:25
خانم دکتر چرا از پرواز بوشهر اخراج شد / واکنش شرکت هواپیمایی به اقدام کرونایی

به گزارش گروه اجتماعی نیوز، امروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه خانم پزشکی با وارد شدن به هواپیمای پرواز تهران- بوشهر و با مشاهده هواپیمای نیمه خالی از مهمانداران خواست تدابیری بیاندیشند تا فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود و تجمع مسافران در یک قسمت از هواپیما را کمی کمتر کنند. این مسئله موجب بحث بین مهماندار و پزشک شد و در نهایت با اعلام اینکه این خانم پزشک مشکوک به کرونا است او را از هواپیما پیاده کردند.

شرکت وارش با انتشار این خبر اطلاعیه ای صادر کرد که شرح آن را در ادامه می خوانید:

پذیرش کلیه مسافران را بر اساس پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های صادره از سوی سازمان هواپیمایی کشوری انجام داده و اقدام به پذیرش مسافران از جمله مسافر محترم پزشک، نموده است و در حین پذیرش هیچگونه علایم ظاهری که نشان دهنده وجود مانعی در پذیرش ایشان باشد، مشاهده نگردیده و کارهای مربوطه طبق روال معمول صورت گرفته است.

مسافر مذکور ، قبل از پرواز هیچگونه اطلاع رسانی خاصی در مورد ابتلا به کرونا بعمل نیاورده و کاملا عادی سوار هواپیما شده است.

مسافر مذکور براساس الزامات بهداشتی و شیوه‌نامه‌های ابلاغی موظف بوده اند پیش از دریافت کارت پرواز علائم و نشانه‌های بیماری را اظهار نمایند تا در این خصوص توسط همکاران ایستگاه اقدام مقتضی صورت پذیرد.

متاسفانه ایشان که خود از پرسنل کادر درمان هستند ضمن خودداری از انجام این کار، پس از ورود به هواپیما و استقرار بر روی صندلی خود با صدای بلند خطاب به مسافران نشسته در ردیف ایشان و مهمانداران اعلام کردند که احتمالاً ناقل ویروس کرونا هستند.

سر مهماندار پس از اعلام مسافر، محترمانه از ایشان درخواست کردند مطابق بخشنامه‌ی ۱۹۰۰ سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به ترک هواپیما اقدام کنند. ایشان در کمال تعجب، اظهارات قبلی خود را تکذیب نموده و اعلام کردند که ناقل نیستند و تنها برای این که کسی در صندلی هم ردیف ایشان ننشیند این کار را کرده‌اند.

در نهایت با تشخیص خلبان هواپیما و کادر امنیت پرواز تصمیم بر این شد که برای حفظ سلامت مسافران دیگر و پرهیز از هر گونه ریسک احتمالی، ایشان پیاده شوند و لذا با همراهی پرسنل زمینی با رعایت اصل تکریم مسافر از هواپیما پیاده شدند.

تمام موارد بین مسافر و کادر پرواز کاملاً محترمانه رد و بدل شده و نگرانی بوجود آمده، در نهایت با آرامش و بدون هیچگونه توهینی پایان یافت.

با توجه به وضعیت خطیر کشور لازم است که الزامات بهداشتی توسط همگان با دقت و توجه لازم مورد عمل قرار گیرد تا با پایان این وضعیت به روال عادی برگردد.انتظار می رفت ایشان که از کادر زحمتکش و محترم درمانی کشور هستند، نسبت به رعایت پروتکلها اهتمام بیشتری داشته باشند.

ضمن اظهار تاسف از رویداد پیش امده، توجه به اتفاقات رخ داده و این که این مسافر محترم از پرسنل درمانی کشور هستند، هواپیمایی وارش موضوع را تا انتها ادامه داده و حق پیگیری قضایی را برای خود محفوظ می‌داند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=65235

ثبت نظر

-