اقبالی: آقای وزیر! جای دلال، یقه مدیر منفعت‌طلب خودت را بگیر!

  • کد خبر : 65074
  • 21 اردیبهشت 1399 - 23:53
اقبالی: آقای وزیر! جای دلال، یقه مدیر منفعت‌طلب خودت را بگیر!

به گزارش نیوز، مسعود اقبالی مربی سابق استقلال و مدرس بین‌المللی فوتبال در واکنش به تصمیم وزارت ورزش برای ممنوعیت جذب خارجی‌ها در دو باشگاه سرخابی تهرانی با ما همکلام شد. وی معتقد است در فوتبال سرطان‌زده ایران در حال حاضر بهترین راه حل همین است گر چه راه حل اصلی این نیست.

آقای اقبالی! چرا وزارت ورزش ورود خارجی‌ها را به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ممنوع می‌کند؟
متأسفانه فوتبال ایران به بن‌بست رسیده است. ایرادات اینقدر بزرگ شده و از بالا تا پایین ورزش به ویژه فوتبال را فراگرفته که مسئولان وزارت ورزش را به این راه حل رسانده است.

آیا این راه حل کافی است؟
به هر حال وقتی باشگاه استقلال توان مالی پرداخت این همه بدهی نجومی را نداشته باشد حتی اگر چنین قانونی را هم وضع نمی‌کردند دیگر خود استقلال هم نمی‌توانست بازیکن یا مربی خارجی بیاورد. پس مجبورند به امکانات و نیروی داخلی بسنده کنند.

منظورتان بدهی به خارجی‌های یکی، دو سال اخیر است؟
بله، وینفرد شفر ۱۰ میلیارد و سایر بازیکنانی که از استقلال جدا شدند در همین حدود از استقلال طلبکارند. البته هنوز پرونده استراماچونی باز نشده! در چنین شرایطی وقتی می‌بینیم راه حلی نیست باید این را توفیق اجباری برای باشگاه استقلال دانست.

این باعث نمی‌شود فوتبال ایران از علم روز دنیا دور بشود؟
وقتی وزیر ورزش شخصاً از وزارت اطلاعات خواسته جلوی بخوربخور در فوتبال را بگیرند ابتدا باید به این موضوع فکر می‌کرد، عناصری که او خودش در این دو باشگاه به کار گرفته باعث ورود چنین بازیکنان و مربیانی شده‌اند. حالا که دست‌ها رو شده وزارت ورزش چاره‌ای ندارد جز اینکه بیاید و از این طریق برای کاهش بدهی‌های ارزی مرهم زودگذری بر زخم باشگاه‌هایش بگذارد. ما در باشگاه‌های بزرگ دنیا مثل رئال‌مادرید، منچستر‌یونایتد یا بایرن‌مونیخ می‌بینیم که هر باشگاه ۲۵۰ هزار عضو دارد. به همین خاطر تمامی درآمد‌ها و مخارج باشگاه به صورت شفاف در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

بیشتر توضیح می‌دهید؟
وقتی در ایران هیچ شفافیتی در ورود و خروج پول به باشگاه‌ها نیست باید منتظر چنین اتفاقاتی باشیم. بستن درِ باشگاه رو به خارجی‌ها ساده‌ترین راه ممکن برای مقابله با فوتبال سرطان‌زده ایران است. متأسفانه مدیریت در این باشگاه‌ها قومی قبیله‌ای شده و هی چکس در قبال هدر دادن بی‌حساب و کتاب پول مملکت پاسخگو نیست.

در رابطه با نامه به وزارت اطلاعات شما چقدر موافق مقابله با واسطه‌ها و دلالان هستید؟
دلال هیچ تقصیری ندارد! به اعتقاد من یک واسطه‌گر یا ایجنت می‌خواهد بازیکنش را به باشگاه‌ها بفروشد. این مدیریت باشگاه است که باید یقه اش را گرفت که وقتی می‌داند بازیکنی به کارش نمی‌آید در پی منفعت جذبش می‎کند؛ گر چه این حرف‌ها راه به جایی ندارد، چون مناسبات نامشروع در ورزش اینقدر زیاد است که حد ندارد بنابراین صدای ما هم قطعاً به جایی نمی‌رسد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=65074

ثبت نظر

-