حجازی: چرا لیگ را برگزار نکنند؟

  • کد خبر : 64908
  • 21 اردیبهشت 1399 - 19:31
حجازی: چرا لیگ را برگزار نکنند؟

به گزارش نیوز، تک‌پسر اسطوره مردمی فوتبال ایران با تأیید خبر نیوز (اینجا بخوانید) گفت به دلیل شرایط حاد این روزها، امسال برای سالگرد ناصر حجازی مراسمی برگزار نمی‌شود. آتیلا حجازی که سال‌ها به‌عنوان بازیکن و مربی در باشگاه استقلال کار کرده درباره ادامه لیگ برتر نقطه‌نظر جالبی دارد.

صلاح نیست مراسم برگزار کنیم
حدود سه ماه است تمام دنیا از جمله کشورمان ایران با بحران ویروس کرونا مواجه هستند و جان بسیاری از انسان‌ها گرفته شده و جان بسیاری دیگر نیز در معرض خطر قرار دارد. هرچند متأسفانه در ایران افراد زیادی رعایت مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را نمی‌کنند ولی ما صلاح نمی‌دانیم در این اوضاع و احوال برای پدر عزیزم مراسم سالگرد برگزار کنیم و سلامتی دوستان و دوستداران ایشان را به خطر بیندازیم. در سال‌های گذشته بسیاری از هموطنان محبت داشتند و با حضورشان در قطعه نام‌آوران نشان دادند خوبی و نیکی فراموش نمی‌شود. برای ناصر حجازی در سال‌های قبل مراسم‌های خوبی برگزار شد و با فروکش کردن این ویروس امیدواریم از سال آینده بتوانیم مراسم سالگرد را برگزار کنیم.‌

می‌توان لیگ را برگزار کرد
پس از شانزدهم فروردین تمام فعالیت‌ها در کشور آغاز شده و بسیاری از اصناف مشغول کار هستند و با این شرایط اقتصادی نمی‌توان به آن‌ها اشکال گرفت، چون باید برای گذران زندگی درآمد داشته باشند و دولت هم شرایط اقتصادی خوبی ندارد که بگوییم می‌تواند شش ماه خرج ۸۰ میلیون نفر را بدهد. وقتی عکس‌هایی از حضور مردم در کوچه و خیابان یا در مترو و اتوبوس و… می‌بینم فکر می‌کنم ویروس کرونا در ایران وجود ندارد! یعنی همه دنیا را درگیر کرده، اما نتوانسته وارد کشورمان شود، چون مردم مثل پارسال همین موقع مشغول کار و زندگی و تردد هستند. وقتی همه‌جا باز است و همه فعالیت‌ها جریان دارند یعنی جای نگرانی نیست و خوب لیگ را هم برگزار کنند! اصلاً با این حجم بی‌خیالی چرا لیگ را برگزار نکنند؟

بعضی مشکلات تقصیر خودمان است!
باور کنید وقتی شنیدم پراید ۸۰، ۹۰ میلیون تومان شده فکر کردم شوخی می‌کنند تا مردم در این ایام کرونایی بخندند ولی بعد دیدم موضوع جدی است! ناراحت نشوید بعضی از مشکلات اینچنینی تقصیر خودمان است! وقتی پراید هفت میلیون بود کلی در موردش جک درست می‌کردند و می‌گفتند ماشین نیست که ارابه مرگ است! بعد شد ۲۰ میلیون، سپس ۴۰ میلیون و با همین دست فرمان جلو برویم تا سه، چهار سال دیگر قیمتش به ۲۰۰ میلیون تومان هم می‌رسد، اما برایم این سؤال مطرح است اگر مردم یک سال خودرو نخرند چه اتفاقی می‌افتد؟ بی‌خانمان می‌مانند یا شب سر گرسنه بر بالش می‌گذارند؟ اگر یک سال ماشین نخرند خودروساز چگونه می‌خواهد حقوق پرسنل خود را پرداخت کند؟ آن‌وقت مجبور می‌شود قیمت را واقعی کند. تا اتفاقی می‌افتد می‌گویند کار دلال‌هاست! ما را چه فرض می‌کنند؟ وقتی می‌خواهند خودرو بفروشند در عرض ۲۰ ثانیه سایت بسته می‌شود و می‌گویند خودرو‌ها به فروش رفتند! در ۲۰ ثانیه فقط می‌توان کد ملی را وارد سیستم کرد، همه می‌دانند چه‌خبر است. حالا می‌دانید چه اتفاقی می‌افتد؟ وقتی مثلاً دلال‌ها قیمت‌ها را دوبرابر قیمت کارخانه می‌کنند کارخانه ۵۰ درصد می‌برد روی قیمت رسمی سپس رئیس کارخانه عوض می‌شود، اما قیمت همان می‌ماند. مثل داستان گران شدن دلار که از ۳۵۰۰ تومان شد ۱۷، ۱۸ هزار تومان، اما رئیس بانک مرکزی عوض شد. اگر مشکل از او بود یا مقصر بود چرا بعد از بنیوزری‌اش دلار دوباره ۳۵۰۰ تومان نشد؟ در واقع این بازی‌ها دیگر نخ‌نما شده و برای ما تکراری است ولی همچنان معتقدم در گران شدن قیمت اتومبیل ما مردم سهم زیادی داریم. باعث تأسف است خودرو‌هایی که از هیچ لحاظ قابل مقایسه و رقابت با ماشین‌های روز جهان نیستند به همین سادگی و به همین مسخره‌گی گران می‌شود.

با رمضانی درباره تیم حرف نزدم
خیلی‌وقت است با فرهاد مجیدی صحبت نکرده‌ام. او همبازی و از دوستان خوب و صمیمی من بوده و برایش آرزوی بهترین‌ها را دارم. مسلماً بعضی‌ها نمی‌خواهند چهره‌ای همچون مجیدی، که نزد هواداران محبوب است، به موفقیت برسد. می‌دانم فرهاد هم به این مسائل اشراف دارد. او به اندازه کافی باتجربه و باهوش است و امیدوارم بتواند با استقلال بهترین نتایج را بگیرد. با سعید رمضانی نیز دو بار تلفنی صحبت کرده‌ام ولی درباره فعالیتش در باشگاه استقلال صحبت خاصی انجام ندادیم. به هر حال سعید حدود دو دهه فوتبالیست بود و چند سال به‌عنوان مربی و مدیر در چند باشگاه کار کرده و تجربه لازم را دارد و برای او هم آرزوی موفقیت می‌کنم. آنچه اهمیت دارد موفقیت استقلال به‌عنوان باشگاهی بزرگ و محبوب است و ان‌شاءا… بتواند باعث خوشحالی هواداران شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=64908

ثبت نظر

-