موانعی برای شروع مجدد لیگ برتر؛ دردسر‌های پروژه ری‌استارت!

  • کد خبر : 64907
  • 21 اردیبهشت 1399 - 19:30
موانعی برای شروع مجدد لیگ برتر؛ دردسر‌های پروژه ری‌استارت!

دردسر‌های پروژه ری‌استارت!به گزارش نیوز، سؤالات زیادی پیش از شروع مجدد مسابقات لیگ برتر انگلیس باید پاسخ داده شود تا نگرانی آن ۱۰۰ پزشکی که ابراز نگرانی کرده بودند، تا حدودی برطرف شود.

دولت
بدون تأیید دولت برای از سرگیری بازی‌ها، هیچ چیز اتفاق نمی‌افتد. از شروع ماه مارس، هنگامی که بازی‌ها هنوز در حضور تماشاگران برگزار می‌شدند، اتحادیه لیگ برتر اعلام کرد از راهنمایی دولت در مورد بهترین راه مقابله با بیماری همه‌گیر «کووید-۱۹» پیروی می‌کند. حالا همه افراد مرتبط با بازی منتظرند تا بشنوند که بوریس جانسون در برنامه تلویزیونی روز یک‌شنبه در مورد رفع محدودیت‌های شدید چه پیشنهادی خواهد کرد، این افراد به کار‌های انجام شده دولت برای پشتیبانی امیدوارند. لیگ برتر در مورد اجازه بازگشت به بازی‌ها با دولت لابی کرده است به گفته وزیر فرهنگ، دولت می‌خواهد فوتبال در اسرع وقت از سر گرفته شود، به تعبیر وزیر خارجه، این موضوع می‌تواند روحیه ملت را عوض کند. با این وجود، عدم اطمینان قابل توجهی در مورد جزئیات اقدامات دولت و چارچوب زمانی که در آن اعمال می‌شود، وجود دارد.

پروتکل‌ها
اگر دولت شروع مجدد فوتبال را تأیید کند، توجه معطوف می‌شود به بخش‌های اصلی برای تکمیل فصل که شامل دو پروتکل است: یکی برای بازگشت ایمن به تمرین، دیگری برای برگزاری مسابقات. با وضعیت فعلی، امید به بازگشت به تمرین در روز هجدهم می‌وجود دارد و تقریباً سه هفته بعد در هشتم ژوئن مسابقات برگزار می‌شود. که این مورد اجازه می‌دهد تا پایان ماه جولای فصل تکمیل شود. اقدامات بسیاری روی هر دو پروتکل انجام شده است، اما هیچ‌کدام کامل نیستند. دلیل این موضوع تا حدودی پیشنهادات دولت است، اما موارد حل نشده دیگری نیز وجود دارد. در صورت اتخاذ این پروتکل‌ها، باید ۱۴ باشگاه از ۲۰ باشگاه لیگ، آن را تأیید کنند.

دکتر‌ها
به عنوان بخشی از کار تهیه پروتکل‌ها، از پزشکان باشگاه‌ها خواسته شد تا اقدامات پیشنهادی را تجزیه و تحلیل کرده و سؤالاتی را مطرح کنند. چند روز پیش گروهی از پزشکان لیگ برتر به آن ۱۰۰ پزشک، توضیحاتی ارائه کردند. اعتقاد بر این است که این واکنش از جانب تعداد کمی از پزشکان انجام شده است، شاید به اندازه ۴ نفر. برخی از سؤالات مربوط به موارد مرتبط از جمله مسئولیت در صورت ادعای بیمه یا خصوصیات خاص ویروس کرونا می‌باشد. یکی از عباراتی که بین لیگ برتری‌ها استفاده می‌شود این است که بازگشت به تمرین ایمن‌تر از رفتن به سوپرمارکت خواهد بود، اما ممکن است امنیت به اندازه کافی بالا نباشد. مقداری از نگرانی پزشکان مربوط به اثرات تماس جسمی است، یک بخش کاملاً ضروری نه تنها در مسابقات بلکه در تمرینات. نمی‌توانید با فاصله فیزیکی فوتبال بازی کنید و آیا می‌توانید بدون حفظ فاصله، ویروس را دور نگه دارید؟

آزمایش‌ها
مهمترین موفقیت بازگشت به فوتبال، تست کرونا برای بازیکنان، کارمندان و هر شخصی است که در بازی‌ها به کمکش نیاز هست. تخمین زده شده که تعداد تست‌های مورد نیاز از ۴۰۰۰۰ شروع می‌شود، اما این عدد می‌تواند بسیار بیشتر شود. لیگ برتر امکانات تست را به دست آورده و اطمینان دارد که می‌تواند تست‌های مورد نیاز را با هزینه ۴ میلیون پوند به صورت خصوصی تضمین کند.

زمین‌های بی‌طرف
در پروتکل تعیین‌کننده بازگشت به بازی، استفاده از زمین‌های بی‌طرف به نکته اصلی حل نشده تبدیل شده است. بازی‌ها را نمی‌توان در حضور تماشاگران برگزار کرد، اما استفاده از زمین‌های بی‌طرف به عنوان یک برگ برنده نیز در جلسه گذشته نماینده‌های تیم‌های لیگ برتری و مسئولان اتحادیه، مطرح شد. استدلال مسئولان لیگ برتر بر این است که آن‌ها برای به دست آوردن حمایت پلیس لازم دارند و همچنین برای تضمین ایمنی، در مورد برخی از ورزشگاه‌ها داشتن فاصله فیزیکی غیرممکن تلقی می‌شود.

بازیکنان
اگر دولت از سر گیری بازی‌ها را تأیید کند و پروتکل‌ها تکمیل شده باشند و باشگاه‌ها به آن‌ها رأی دهند، تنها چیزی که باقی می‌ماند ترغیب افرادی است که در حقیقت فصل را تمام می‌کنند: بازیکنان. ۸۰ بازیکن در پایان ماه ژوئن دیگر قراردادی نخواهند داشت و احتمالاً باید یک قرارداد جدید تنظیم کنند. موضوعی که هنوز حل نشده است. مهمتر از همه، ترغیب مردانی است که غالباً خانواده‌های جوان دارند که می‌توانند با خیال راحت و در شرایط امن در مسابقات حاضر شوند. تعداد کمی احساساتی شده‌اند، اما برخی هم ترسیده‌اند. کسی می‌تواند آن‌ها را سرزنش کند؟

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=64907

ثبت نظر

-