جزئیات مرگ ناگهانی بدنساز مطرح انگلیسی در ۳۰ سالگی

  • کد خبر : 64894
  • 21 اردیبهشت 1399 - 19:14
جزئیات مرگ ناگهانی بدنساز مطرح انگلیسی در ۳۰ سالگی

نیوز/ علیرضا روش؛ صبح پنج‌شنبه در منطقه بورنموث انگلیس اتفاق عجیبی افتاد. جسد بی‌تحریک یک ورزشکار مطرح پرورش اندام در خانه افتاده بود و پای پلیس را به ماجرا باز کرد. لوک ساندو، بدنساز مطرح انگلیسی در ۳۰ سالگی به کام مرگ فرو رفت. مرگی که اگرچه ناگهانی و تلخ بود اما تلخی آن با تحقیقات پلیس بیشتر هم شد.

پیش‌داوری‌های همیشگی
درست چند ساعت از مرگ لوک ساندو نگذشته بود که شایعات کاربران فضای مجازی به طور گسترده پخش شد. طبق رسم غلط همیشگی که وقتی یک بدنساز می‌میرد همه علت آن را مصرف داروهای استروئیدی عنوان می‌کنند، ساندو هم از این پیش‌داوری در امان نماند. اکثر کامنت‌های زیر آخرین پست اینستاگرامی او یا صفحات خبری به این موضوع اشاره داشت. همه ادعا می‌کردند ساندو به خاطر مصرف بیش از حد استروئید به مرگ ناگهانی دچار شده است. این قضاوت نابه‌جا در شرایطی صورت گرفت که هیچ‌کس نمی‌دانست اصل موضوع چیزی وحشتناک‌تر از عوارض دارو است.

افشاگری تکان‌دهنده دوست ساندو
در روزهای گذشته شایعات بسیاری در مورد مرگ لوک ساندو انگلیسی منتشر شده است. عده‌ای از کاربران فضای مجازی این مرگ ناگهانی را بی‌ارتباط با سلامتی وی، استروئیدها و… نمی‌دانند اما بن‌چو، دوست صمیمی ساندو در پست اینستاگرامی خود با ارائه جزئیات بیشتر این وضعیت را مورد بررسی قرار داد. مسئله‌ای که نشان می‌دهد ظاهراً علت این مرگ خودکشی بوده است نه عوارض جانبی استروئیدها! خبری که تکان دهنده و دلهره‌آور بود. چو با انتشار ویدئویی در اینستاگرام نسبت به اتفاق تلخی که برای دوستش افتاد واکنش نشان داد و سعی کرد سربسته ماجرای خودکشی لوک را مطرح کند: «آنچه که در مورد لوک اتفاق افتاد انتخاب او بود. لوک تصمیم گرفت که مرگ تنها گزینه او است. ما هرگز نفهمیدیم که او دقیقاً با چه چیزی مبارزه می‌کرد.»

مشکلات روحی عامل خودکشی
طبق صحبت‌های چو، ظاهراً ساندو با مشکلات روحی روانی دست و پنجه نرم می‌کرده است. مشکلاتی که از قبل از ورود به دنیای بدنسازی و مصرف استروئیدها هم برایش وجود داشته است. این اتفاق وقتی عجیب به نظر می‌رسد که ساندو یک زندگی خانوادگی معمولی داشت و با همسر و دو فرزندش در آرامش زندگی می‌کرد.

فلکس لوئیس: نمی‌دانستم ساندو صدمه دیده است
بعد از این اتفاق موجی از پیام‌های تسلیت توسط قهرمانان مطرح بدنسازی در فضای مجازی منتشر شد. یکی از آنها فلکس لوئیس رقیب ساندو بود که باهم رفاقت دیرینه‌ای داشتند: «چندین بار سعی کردم چیزی بنویسم ولی نمی‌توانم کلمات را برای انجام آن پیدا کنم. من لوک را بیش از یک دهه می‌شناسم. از زمانی که هر دو از طرف گاسپاری حمایت می‌شدیم، دیدم که موفق به کسب کارت حرفه‌ای خود شد. ما با گذشت سال‌ها نزدیکتر شدیم. لوک پسر خوش‌خنده و خیلی بامزه‌ای بود به طوری که ما به ندرت در مورد آموزش صحبت می‌کردیم. می‌دانستم لوک مردی عمیق است اما هیچ وقت نمی‌دانستم او صدمه دیده است.»


افتخارات
ساندو سال ۲۰۱۶ بود که توانست کارت حرفه‌ای خود را دریافت کند و ورود به دنیای حرفه‌ای پرورش‌اندام را جشن بگیرد. او سال ۲۰۱۸ وارد ریل موفقیت شد و در مسابقات ایندی مدال برنز را به دست‌آورد. یک سال بعد در آرنولدکلاسیک آمریکا به همین عنوان دست یافت و در آرنولدکلاسیک استرالیا هم بین پنج نفر برتر قرار گرفت. پس از چهارمی در مسابقات ایندی، لوک تصمیم گرفت سال ۲۰۱۹ را با شرکا در مسابقات تامپا تمام کند. جایی که مدال نقره را به دست آورد تا برای آخرین بار طعم افتخار را بچشد. او در مسترالمپیا آن سال هم به مقام یازدهم رسید. ساندو برای موفقیت و پیشرفت در سال ۲۰۲۰ هم برنامه‌های متفاوتی داشت اما این اتفاق تلخ اجازه افتخار‌آفرینی بیشتر را به او نداد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=64894

ثبت نظر

-