بیابانگرد: دبیر، برای تصویب چرخه انتخابی باید تاوان بدهد

  • کد خبر : 64854
  • 21 اردیبهشت 1399 - 18:19
بیابانگرد: دبیر، برای تصویب چرخه انتخابی باید تاوان بدهد
بیابانگرد: دبیر، برای تصویب چرخه انتخابی باید تاوان بدهدنیوز/ مهدی شیروانی؛ افشین بیابانگرد نفر سوم کشتی‌فرنگی دنیا و یکی از قهرمانان تحصیلکرده و خوشنام کشتی برای کمک به تیم‌ملی، به عنوان سرپرست تیم‌ملی‌امید به رقابت‌های جهانی اعزام شد. برای تکمیل پروژه مجموعه ورزشی شخصی که درحال ساخت دارد، فعلا به همکاریش با فدراسیون خاتمه داده تا بعدا چه‌پیش آید. بیابانگرد در پاسخ به سوالات نیوز گفت:

* من چرخه انتخابی را مطالعه کرده‌ام. می‌دانم که طرح بسیار جامع، کامل و معتبری برای تقویت عملکرد فنی فدراسیون‌کشتی و تیم‌های ملی است. بدون شک هر طرح یا برنامه ای، نقاط ضعفی دارد، هم با نظرات کارشناسان و هم هنگام اجرای طرح، بهتر می‌توان ضعف‌های احتمالی را نیز برطرف کرد تا کشتی به اهدافش برسد.
* من هم خودم مثل اکثر کارشناسانی که نسبت به بعضی موارد انتخابی اعتراض دارند، می‌اندیشیدم ولی بعد از مطالعه این طرح متوجه شدم که برای ارائه این طرح خیلی زحمت کشیده شده و سال‌ها تجربه و بررسی همه مسائل، نتیجه‌اش شده این چرخه انتخابی که امیدوارم با بررسی نظرات کارشناسان و تکمیل‌تر شدنِ آن، هرچه زودتر اجرایی شود.
* قطعا علیرضا دبیر برای اجرای این چرخه انتخابی باید تاوان بدهد. فردا فلان کشتی‌گیر انتخاب نشود، نماینده مجلس فلان استان می‌خواهد یقه وزیر ورزش را بگیرد و وزیر هم به رییس‌فدراسیون فشار می‌آورد. اگر بخواهیم قانون، عدالت و رعایت حق و انصاف را مد نظر قرار دهیم، باید حتما قانون داشته باشیم.
* اگر قانون باشد، حتی قانونی ضعیف یا دارای ضعف و نواقصی هم باشد، می‌توانیم در مراحل بعد، ضعف‌ها را برطرف کنیم ولی اگر قانون نباشد، هرکسی ساز خودش را می‌زند و نه تنها نمی‌شود به نتیجه و موفقیت رسید، بلکه نمی‌توان به درستی تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کرد.
* این قانونمندی در تمام امور کشتی باید اعمال و اجرا شود. در امور داوری، در امور اداذری، امور فنی، امور رسانه‌ها و خبرنگاران و .. اگر قانونمندی باشد، همه جای خودشان و وظایف خودشان را می‌دانند و تکلیف همه روشن است.
* من خودم در انتخابی حریفم را ۷ – صفر برده بودم و ملی‌پوش مسابقات جهانی بودم ولی حریف بازنده مرا تا شب قبل از اعزام، در اتاق کناری من اسکان داده بودند و دائم می‌گفتند او را به جهانی می‌بریم. استرسی که تا قبل از پرواز به جهانی به من تحمیل کردند، مرا نابود کرد و اصلا نمی‌خواستند مرا به مسابقات ببرند، اما رسول خادم مقاومت کرد و اجازه نداد مرا حذف کنند. اگر چرخه انتخابی باشد، دیگر کسی نمی‌تواند چنین رفتاری با نفر اول انتخابی داشته باشد.
* باکسب اجازه از آقایان دبیر و سوریان، قرار شد امور کاری و مشغله شخصی خودم برای تکمیل پروژه مجموعه ورزشی را انجام دهم. حالا بعداً ببینیم چه خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=64854

ثبت نظر

-