نعمتی: اگر به قهرمانی پرسپولیس رضایت می‌دهند، اصراری به برگزاری لیگ نمی‌کنیم!

  • کد خبر : 64247
  • 21 اردیبهشت 1399 - 1:59
نعمتی: اگر به قهرمانی پرسپولیس رضایت می‌دهند، اصراری به برگزاری لیگ نمی‌کنیم!

نعمتی: اگر به قهرمانی پرسپولیس رضایت می‌دهند، اصراری به برگزاری لیگ نمی‌کنیم!

به گزارش نیوز، سیامک نعمتی در خصوص درخواست برخی از باشگاه‌های لیگ برتری برای تعطیلی مسابقات و نیمه کاره ماندن بازی‌های این فصل گفت: به نظر من اگر باشگاه‌های دیگر جایگاه فعلی پرسپولیس را در صدرجدول داشتند هیچگاه چنین حرفی را مطرح نمی‌کردند. نمی‌دانم چرا همه باشگاه‌ها دوست دارند که بازی‌ها تعطیل شود و لیگ نیمه‌کاره بماند، اما اگر قرار باشد لیگ هم نیمه‌کاره بماند این پرسپولیس است که باید قهرمان شود. اگر هم قرار است که ادامه پیدا کند مطمئناً احتمال تغییر شرایط جدول وجود دارد و حتی می‌تواند تیم‌های خواهان سهمیه آسیا را هم عوض کند و یا اینکه برخی از تیم‌ها را در آستانه سقوط قرار دهد. اگر هدف تعطیل کردن لیگ باشد باید پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند و این طور نیست که بدون انتخاب قهرمان بخواهند لیگ را تعطیل کنند.

وی در خصوص اینکه این روز‌ها کسب و کار مردم فعال شده و مشاغل به فعالیت خود می‌پردازند، اما به نظر می‌رسد برخی‌ها که خود را نگران سلامتی مردم می‌دانند به دنبال تعطیلی لیگ برتر هستند اظهار داشت: اگر کل مشاغل و کسب و کار مردم تعطیل بود من هم موافق بودم که برای سلامتی مردم فوتبال تعطیل باشد، اما وقتی همه جا باز است و همه مردم سر کار می‌روند و در مترو و خیابان حضور دارند دیگر دلیلی ندارد که بخواهند فوتبال را تعطیل کنند. اگر قرار باشد خدای نکرده برای کسی مشکلی پیش بیاید در فضای کسب و کار هم به وجود می‌آید، اما در فوتبال و در تمرینات همه بازیکنان می‌توانند مراقب سلامتی خود باشند. به نظر من این اصلا خوب نیست که عده‌ای دست روی فوتبال گذاشتند و می‌خواهند آن را تعطیل کنند.

نعمتی در مورد اینکه این طور به نظر می‌رسد که درخواست باشگاه برای تعطیلی لیگ به خاطر جلوگیری از قهرمان نشدن پرسپولیس است و نظر او چیست اظهار داشت: دقیقا همین طور است. سلامتی مردم برای ما همه مهم است و به همین خاطر خیلی از مشاغل تعطیل شد، اما الان خیلی از لیگ‌های دنیا در حال ادامه مسابقات هستند و به دنبال این هستند که در خردادماه بازی‌های باقی مانده را انجام دهند. در لیگ ایران، اما برخی از باشگاه‌ها برای اینکه پرسپولیس به پوکر قهرمانی نرسد دست به هر کاری می‌زنند، اما باید بدانند که اگر هم قرار به تعطیلی مسابقات باشد باید پرسپولیس قهرمان اعلام شود چرا که ما صدرنشین هستیم.

هافبک شماره ۸۸ پرسپولیس در خصوص اتحادی که بین برخی از باشگاه‌ها به وجود آمده تا لیگ برتر تعطیل شود، گفت: به نظر من مسئولان و تصمیم گیرندگان باید تصمیم درستی بگیرند. باید از این باشگاه‌ها بپرسند که اگر لیگ تعطیل شود با قهرمانی پرسپولیس همراه باشد یا اینکه لیگ ادامه پیدا کند؟ آن زمان باید دید که این باشگاه‌ها چه تصمیمی می‌گیرند. اگر به قهرمانی پرسپولیس رضایت می‌دهند که ما هم اصراری به برگزاری بازی‌های لیگ نداریم تا سلامتی مردم دچار مشکل نشود، اما اگر نظر دیگری دارند ما هم دنبال ادامه بازی‌ها خواهیم بود.

نعمتی در پاسخ به این سوال که اگر این باشگاه به دنبال تعطیلی لیگ باشند از نظر خودت بهترین راهکار چیست، افزود: به نظر من اگر قرار است لیگ را تعطیل کنند و بهترین کار این است که هیچ تیمی سقوط نکند. همچنین تیم‌های بالای همین جدول، سهمیه آسیایی را بگیرند و پرسپولیس هم به مقام قهرمانی برسد. در لیگ‌های دسته اول و دست دوم هم شرایط همین طور باشد و هیچ تیمی سقوط نکند. متاسفانه در این چند وقت برخی‌ها مصاحبه‌ای انجام دادند، اما فکر می‌کنم یا باید لیگ ادامه پیدا کند و یا اینکه باشگاه‌ها بپذیرند که پرسپولیس قهرمان شود. البته تصمیم‌گیری در این باره بر عهده مسئولان است و آن‌ها می‌توانند تیم‌های سقوط کرده یا تیم‌هایی که سهمیه آسیایی می‌گیرند را مشخص کنند. اگر تیم‌های دیگر همین شرایط ما را داشتند برای قهرمانی هر کاری می‌کردند، اما چون پرسپولیس اهل جار و جنجال و متشنج کردن فضا نیست به همین خاطر از این اخلاق پرسپولیسی‌ها سوء استفاده می‌کنند. این را باید در نظر بگیرند که ما ۱۰ امتیاز از سایر تیم‌ها جلوتر هستیم و این که خواستار قهرمانی پرسپولیس در صورت تعطیلی خواهیم بود یک مسئله کاملا منطقی است و اتفاق عجیبی نیست.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=64247

ثبت نظر

-