هر کسی بگوید برای خدمت به مردم به استقلال کمک کرده، دروغ گفته است

  • کد خبر : 6385
  • 28 بهمن 1398 - 1:45
هر کسی بگوید برای خدمت به مردم به استقلال کمک کرده، دروغ گفته است

به گزارش نیوز، پیروز قربانی درباره عدم سفر سعید رمضانی سرپرست تیم فوتبال استقلال به کویت و انتقاد او از شرایط مدیریتی باشگاه اظهار داشت: مشکل مدیریتی تنها در باشگاه استقلال وجود ندارد و در همه ارکان ورزش ایران دیده می‌شود. از نظر من، مدیریت ورزش ایران باید شخم زده شود. من یک سؤال دارم، آیا ورزش ایران در سال‌های اخیر دستاوردی داشته است؟ متأسفانه مدیران ما تخصصی نیستند و در جاهای مختلف نتیجه نگرفته‌اند و آنها را به ورزش می‌آورند. هر دولت نیز افراد خودش را به کار می‌گیرد.

از لُپ لپ سرمربی تیم ملی را انتخاب کردند!
وی افزود: استقلال جدا از مشکلات ورزش ایران نیست. وزارت ورزش، فدراسیون‌ها و … اوضاع خوبی دارند که استقلال داشته باشد؟ بهتر است خودمان را گول نزنیم، مدیریت ورزش ما غلط است. نمی‌خواهم تند صحبت کنم و توهین کرده باشم، اما برخی‌ها کیلویی مدرک گرفته‌اند و خودشان را دکتر معرفی کرده‌اند. اگر از این افراد بخواهید انگلیسی صحبت کنند، چهار کلمه بلد نیستند حرف بزنند. از نحوه قرارداد بستن با بازیکنان خارجی گرفته تا انتخاب سرمربی تیم ملی، نشانه‌های ضعف در مدیریت است. من با شخص کاری ندارم، اما نحوه انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال صدای همه را آورد. از ابتدا گفتند گزینه تیم ملی صد در صد ایرانی است، اما از لُپ لپ مربی خارجی در آوردند!

خارجی‌ها از شرایط فوتبال ایران سود می‌برند
بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: از شرایط فوتبال ایران، تنها مربیان و بازیکنان خارجی سود می‌برند و فوتبال ایران سودی نمی‌برد. در سال‌های اخیر مربیان و بازیکنان خارجی زیادی آمده‌ و پول‌های خوبی گرفته‌اند. در المپیک چند مدال طلا کسب می‌کنیم؟ وقتی سه، چهار مدال بگیریم، خوشحال می‌شویم، اما اگر جای چین بودیم که بالای ۱۰۰ مدال کسب می‌کند، چه کار می‌کردیم؟ وقتی بیشتر از ۳،۴ مدال طلا در المپیک کسب کنیم، می‌گوییم معجزه شده است. در صورتی که مدیریت غلط ورزش ما را به اینجا کشانده است. ناگفته نماند که تحریم و سیاست نیز روی ورزش ما تأثیر گذاشته و نمی‌توانیم بگوییم بی‌تأثیر بوده است.

استراماچونی تیم خوبی برای استقلال ساخت
قربانی درباره دیدار استقلال با الاهلی عربستان در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، گفت: تیم استقلال شکل گرفته است. از استراماچونی باید تشکر کرد که تیم خوبی ساخت. تیمی که وابسته به یکی دو نفر نیست. استقلالی که این همه مصدوم داشت و بازی سنگینی در دربی انجام داد، می‌توانست برابر الشرطه عراق هم به برتری دست پیدا کند، اما  خستگی و دیگر مسائل تأثیر خودش را گذاشت. یکی از بحث‌ها این است که همه عملکرد بازیکن را در زمین می‌بینند. اگر بازیکن عملکرد متوسط داشته باشد، سیبل می‌شود، اما هواداران بدانند وقتی بازیکن می‌بیند که باشگاهش شرایط خوب و سیستمی ندارد، روی او تأثیر می‌گذارد. شاید فرهاد مجیدی و همکارانش اجازه ندهند تمرکز بازیکن بهم بریزد، اما تا چه زمانی می‌توانند این کار را بکنند؟

هر کسی بگوید برای خدمت به مردم به استقلال کمک کرده، دروغ گفته است
وی در ادامه در خصوص اظهارات عبدالرضا موسوی عضو هیئت مدیره استقلال که گفته کمک‌های مالی او به باشگاه استقلال برای خدمت به مردم بوده است، گفت: امروز دورانی شده که همه دنبال منافع شخصی هستند. هر کسی بگوید برای خدمت به مردم به استقلال آمده، دروغ گفته است! در بوق و کرنا کردن و از خدمت صحبت کردن، دروغ است. من به این آقا (موسوی) احترام می‌گذارم، اما از اینکه از موقعیتی که داده‌اند، استفاده کند، درست نیست. کسی این جمله که به خاطر مردم آمده‌ام را باور نمی‌کند. اگر کمکی کرده‌اید، دیگر در بوق و کرنا کردن‌تان چیست؟

باشگاه استقلال نباید اجازه فضاسازی رسانه‌‌ای علیه مجیدی را بدهد
بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به فضاسازی برخی‌ها علیه مجیدی برای به حاشیه بردن استقلال یادآور شد: برخی کارها درست نیست. خیلی‌ها از دوران بازیگری یکدیگر چیزهای مختلفی می‌دانند. باشگاه نباید اجازه دهد هر کسی به خودش اجازه دهد فضای رسانه‌ای علیه مجیدی یا استقلال ایجاد کند. مدیریت وقتی قوی نباشد، هر کسی به خودش اجازه هر کاری می‌دهد. وقتی اسم استقلال را در صفحات مجازی بزنید، ۷۰،۸۰ کانال منتسب به استقلال را پیدا می‌کنید. مدیریت باشگاه باید آنقدر قوی باشد که از آنها بپرسد به چه حقی اجازه داده‌اید به اسم استقلال کانال درست کنید؟

قربانی ادامه داد: اطلاع‌رسانی خوب است، اما در صفحات مجازی چقدر دروغ می‌بینید، چقدر حقیقت؟ نظارتی روی این صفحات وجود دارد؟ هر کسی حرف خودش را می‌زند تا دودش به چشم استقلال برود. قرار نیست هر کانالی حرف خودش را بزند و برای استقلال مشکل ایجاد کند.

عدم ارسال لیست آسیایی استقلال، جزو فجایع تاریخی باشگاه است
وی در خصوص اینکه موسوی به عدم انتخاب مدیرعامل باشگاه استقلال واکنش نشان داده و تهدید به استعفا از هیئت مدیره کرده است، گفت: استقلال در مقطعی زمان ما هم مدیرعامل نداشت. لیست آسیایی تیم هم ارسال نشد. شاید برخی‌ها بگویند دیگر این مسئله فراموش شد، اما جزو فجایع باشگاه استقلال است! بنابراین، در مدیریت فعلی استقلال، انتقاد جدیدی وارد نیست، چون استقلال هیچ وقت حال خوش مدیریتی نداشت.

قربانی عنوان کرد: با احترام به مدیران گذشته استقلال، خیلی‌ها با رابطه به استقلال آمدند و رفتند. هر روز می‌گویند استقلال ۱۰۰ میلیارد بدهی دارد، چرا کسی تحقیق نمی‌کند که این بدهی برای دوران مدیریت چه کسی است؟ اگر مدیرعامل استقلال باشم و برای خوشحالی هواداران زلاتان ابراهیموویچ را بیاورم، اما نتوانم پولش را بدهم، مردم را فریب نداده‌ام؟ چرا مدیران جوابگو نیستند، چون دولت پشت آنها ایستاده و خودشان مدیران را انتخاب کرده‌اند. چرا کسی نمی‌پرسد که فلان بازیکن را که جذب کردید، پولش را از کجا آوردید؟ می‌گویند دولت هیچ پولی نمی‌تواند تیم‌های دولتی بدهد، اما کدام بخش خصوصی وارد شده و عاقبت به خیر شده که باور کنیم بودجه تیم‌های دولتی از بخش خصوصی است؟

علیه استراماچونی حرف زدم و خودم را خراب کردم
بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به اظهاراتی که علیه استراماچونی انجام داد، گفت: زمانی درباره استراماچونی واقعیت‌هایی را گفتم و خودم را خراب کردم، اما حس کردم از مردم سوء استفاده می‌شود. خیلی‌ها گفتند غرض‌ورزی داشتی که انتقاد کردی، اما پس از رفتن استراماچونی در ۱۰ پست مختلف پیشنهاد کار دادند که نیامدم. اگر آن صحبت‌ها را انجام نمی‌دادم، احساسم این بود که خیانت می‌کردم. استراماچونی خیلی زحمت کشید و تیم فعلی حاصل زحمات اوست، اما در برهه‌ای بر اساس سناریو از پیش تعیین شده، او و مدیریت باشگاه از احساسات هواداران سوء استفاده کردند. حرف‌های من برای خودم بد شد، اما پیش وجدانم راحت هستم. در مقطع فعلی اما، برخی‌ها فضای رسانه‌ای علیه مجیدی و استقلال ایجاد می‌کنند که شاید پشت پرده آنها، شیطنت برخی رسانه‌ها نیز وجود داشته باشد.

اختلاف رحمتی و حسینی در صفحات مجازی کار درستی نیست
قربانی در خصوص اختلاف بین مهدی رحمتی و سیدحسین حسینی در صفحات مجازی گفت: رحمتی و حسینی با هم دوست بودند، اما صفحه مجازی فضای خاله زنکی ایجاد کرده و باعث حرف و حدیث‌های مختلف می‌شود. در گذشته، افراد رودررو یا از طریق دوستان‌شان صحبت و موضوع را حل می‌کردند، اما الان هر کسی طرفداران خودش را دارد. حسینی بچه خیلی خوبی است و رحمتی نیز برای استقلال زحمت کشیده است. شاید یکسری اختلافات باشد، اما مطرح کردن اختلافات در صفحات مجازی کار درستی نیست. نباید حرمت‌ها از بین برود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=6385

ثبت نظر

-