چمن ورزشگاه هم ضدعفونی شود!

  • کد خبر : 63746
  • 20 اردیبهشت 1399 - 14:58
چمن ورزشگاه هم ضدعفونی شود!

به گزارش نیوز، در حالی که مسئولان فوتبال انگلیس در نظر دارند دستور از سرگیری تمرینات را با هدف کامل کردن فصل نیمه تمام لیگ برتر صادر کنند، سوال‌ها و ابهامات فراوانی درباره نحوه حفظ سلامت بازیکنان و اعضای کادر فنی و عدم ابتلای آنها به ویروس کرونا وجود دارد.

کارن بریدی، نایب رئیس باشگاه وستهم یکی از افرادی است که می‌گوید اگر قرار به ازسرگیری تمرینات باشد با دستورالعمل‌های بهداشت و ایمنی لازم متناسب با آن هم ابلاغ شود.

در حال حاضر میان باشگاه‌های لیگ برتر اختلافاتی در مورد لزوم از سرگیری یا عدم ادامه مسابقات وجود دارد اما بریدی می‌گوید در هر حال امنیت و سلامت بازیکنان موضوعی است که تمام ۲۰ باشگاه در مورد آن اتفاق نظر دارند.

نایب رئیس باشگاه وستهم در این باره به نشریه سان گفت: اولین و تنها موردی که لیگ برتر مشخص کرده این است که به محض امن شدن وضعیت مسابقات از سرگرفته می‌شود. هرچه که قرار است به ما گفته شود، مهم این است که تمام ۲۰ باشگاه در مورد این مسئله که باید سلامت بازیکنان حفظ شود نظر مشترک دارند. حفظ سلامت بازیکنان اولین چیزی است که ما قبل از حتی فکر کردن به صدا درآوردن سوت آغاز بازی‌ها باید درنظر داشته باشیم.

بریدی افزود: اگر قرنطینه برداشته شود و دولت و سازمان بهداست به ما اجازه از سرگیری تمرینات غیرتماسی را بدهد، آن وقت یکسری قوانین جدید هم برای بازیکنان و اعضای کادر فنی وجود خواهد داشت که شامل عدم حضور چند بازیکن در تمرینات با یک خودرو، محدودیت مدت تمرینات گروهی در قالب گروه‌های کوچک (حداقل ۷۵ دقیقه) و رعایت فاصله ۲ متری بازیکنان با یکدیگر هم می‌شود. در این صورت، تکل زدن هم ممنوع خواهد بود اما پاسکاری و شوت زدن مجاز است. ما همچنین باید پرچم‌های کرنر، ‌تیر‌های دروازه و حتی چمن را هم ضدعفونی کنیم، اگرچه هنوز معلوم نیست که چطور باید این کار را انجام دهیم چون معمولاً زدن مواد ضدعفونی کننده به چمن، ‌آن را خشک می‌کند.

بریدی درباره احتمال صدور مجوز برگزاری بازی‌ها بدون حضور تماشاگران هم گفت: بازی‌ها در غیاب تماشاگران احساس بسیار متفاوتی خواهد داشت و نمی‌توان منکر آن شد که برگزاری ۹ هفته باقی مانده از لیگ باید دز شرایطی غیرعادی صورت بگیرد. باشگاه‌هایی که در معرض خطر قرار دارند، نگران از دست رفتن امتیازات بازی در خانه‌های‌شان هستند و نبودن تماشاگر‌ها به ضرر آنها تمام می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=63746

ثبت نظر

-