کاهش ۹۹ درصدی تولید خودرو در آمریکای لاتین

  • کد خبر : 63687
  • 20 اردیبهشت 1399 - 13:49
کاهش ۹۹ درصدی تولید خودرو در آمریکای لاتین
به گزارش نیوز،

گزارش های منتشر شده از سوی رویترز حاکی از آن است که میزان تولید خودرو در مکزیک و برزیل که از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در آمریکای لاتین به شمار می روند، در ماه گذشته میلادی یعنی آوریل ۲۰۲۰ ، شاهد افت شدید ۹۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.

اخبار اقتصادی – طبق این گزارش، دو کشور مکزیک و برزیل در مجموع ۵۵۶۹ دستگاه خودرو در این بازه زمانی تولید کردند؛ در حالی که در حالت عادی این دو کشور بالغ بر نیم میلیون دستگاه خودرو در ماه به تولید می‌رساندند.

لوییس کارلوس برایس، مدیر ارشد انجمن خودروسازان برزیل در این خصوص خاطرنشان کرده است: وضعیت تولید و فروش خودرو تحت تاثیر شروع گسترده ویروس کرونا به شدت بحرانی بوده است به گونه ای که میزان تولید خودرو در کشورهای برتر تولید کننده خودرو در منطقه آمریکای لاتین ۹۹ درصد کاهش داشته و به زیر ۶۰۰۰ دستگاه خودرو رسیده است.

طبق گزارش های پیشین به نظر می رسد که صنایع خودرو سازی در مکزیک کار و فعالیت خود را از اواسط ماه جاری میلادی ۱۸ مه ۲۰۲۰ از سر خواهند گرفت. این در حالی است که برزیل که در این مدت به شدت درگیر بحران پاندمی کرونا بوده، آغاز به کار کارخانه های خودروسازی خود را تا در ماه ژوئن به تعویق خواهد انداخت.

این دو کشور میزبان خودروسازان بزرگ جهان همچون جنرال موتورز ،فیات کرایسلر، فورد و فولکس واگن هستند .

میزان صادرات خودرو از مکزیک به بازار ایالات متحده آمریکا در آمریکا نسبت به ماه قبل از آن یعنی مارس ۲۰۲۰، با ثبت ۹۰ درصد کاهش به ۲۷ هزار و ۸۸۹ رسیده است.

میزان صادرات و فروش خودروهای ساخته شده در برزیل نیز که از بزرگترین صادر کنندگان خودرو به بازار آرژانتین به شمار می رود، ۷۷ درصد کاهش یافته و به حدود ۷۲۰۰ دستگاه رسیده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=63687

ثبت نظر

-