عابدزاده بین برترین سنگربانان لیگ پرتغال

  • کد خبر : 63612
  • 20 اردیبهشت 1399 - 12:38
عابدزاده بین برترین سنگربانان لیگ پرتغال

به گزارش نیوز، لیگ پرتغال در این فصل سه بازیکن ایرانی را در تیم‌های مختلف داشت اما قدیمی‌ترین آن‌ها در این لیگ امیر عابدزاده دروازه بان تیم ماریتیمو است.

امیر عابدزاده فصل خوبی را با ماریتیمو پشت سر می گذاشت که مسابقات تعطیل شد. او که شروع فصل را به خاطر بازی های ملی و سپس مصدومیت از دست داده بود در ادامه کار را گرفت و توانست در ترکیب ماریتیمو عملکرد خوبی داشته باشد و بارها به عنوان بازیکن زمین انتخاب شد. او در میان بهترین های نیم فصل لیگ پرتغال هم بود و بهترین دروازه بان ماه ژانویه شد. با این وجود ماریتیمو شرایط خوبی در جدول رده بندی ندارد و در حالی که تمرینات تیم های باشگاهی در لیگ پرتغال آغاز شده و این به معنای ادامه یافتن این مسابقات است وبسایت bolanarede در این کشور اقدام به انتخاب ۵ دروازه بان برتر این فصل از رقابت ها کرده است که در بین آن ها نام امیر عابدزاده هم دیده می شود.

در این گزارش درباره امیر عابدزاده آمده است: علیرغم فصل ناموفق ماریتیمو که به وضوح روی عملکرد دروازه بان ایرانی تاثیر می‌گذارد، اما او همواره در هر مسابقه همه را شگفت‌زده می‌کنم. او دروازه بانی با ویژگی‌های متفاوت نسبت به دیگر دروازه‌بان‌های حاضر در این لیست است چرا که با انرژی‌تر و پرتحرک‌تر است. البته نقطه ضعف‌هایی هنوز دارد که با وجود اینکه ۲۷ سالش است می تواند پیشرفت هم بکند. رفلکس‌های فوق‌العاده، بازی با پای قوی هرچند کمی در خروج‌هایش مشکلاتی دیده می‌شود. نه اینکه خروج نکند بلکه گاهی در مهار توپ در خروج‌ها دچار مشکل می‌شود اما آنقدر انگیزه و هیجان دارد که خیلی وقت‌ها توپ را در بین راه قطع کند. با وجود نقاط قوت و ضعفی که امیر عابدزاده در کار فنی‌اش دارد اما شاید بتوان گفت او بیشترین پتانسیل را در بین ۴ دروازه‌بان مهم دیگر در این لیست دارد. امیر اگر به پیشرفت خود ادامه بدهد می‌تواند فرصت بازی در باشگاه‌های بهتر را پیدا کند.

عابدزاده در بین 5 دروازه بان برتر لیگ پرتغال

علاوه بر امیر عابدزاده ۴ دروازه بان دیگر به عنوان بهترین سنگربانان این فصل لیگ پرتغال حضور دارند: کلودیو راموس (توندلا)، هلتون لیته (بواویشتا)، اودیسه ولاکودیموس (بنفیکا) و دیگو کاستا (پورتو).

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=63612

ثبت نظر

-