قیمت جهانی نفت در ۲۰ اردیبهشت ۹۹/ افزایش ۵ درصدی قیمت نفت

  • کد خبر : 63423
  • 20 اردیبهشت 1399 - 9:50
قیمت جهانی نفت در ۲۰ اردیبهشت ۹۹/ افزایش ۵ درصدی قیمت نفت
به گزارش نیوز،

در حالی که تولیدکنندگان آمریکایی با تعطیلی تعداد بی سابقه ای از سکوهای حفاری تولید خود را کاهش داده اند و همزمان ایالت های بیشتری در حال کاهش محدودیت های اجتماعی هستند، قیمت نفت روز جمعه برای دومین هفته متوالی رشد داشت و افزایش ۵ درصدی را به ثبت رساند.

اخبار اقتصادی – در حالی که به دلیل افت تقاضای ناشی از شیوع ویروس کرونا صنعت انرژی در حال کاهش تولید و هزینه های خود است شرکت های حفاری آمریکایی در هفته گذشته تعداد سکوهای فعال خود را ۳۴ مورد کاهش دادند و به پایین ترین رقم تاریخی یعنی ۳۷۴ سکو رساندند.

شرکت های نفتی آمریکای شمالی سریعتر از آنچه که تحلیلگران انتظار می کشیدند اقدام به کاهش تولید خود کرده اند و در مسیر حذف ۱٫۷ میلیون بشکه از رقم تولید خود تا پایان ماه ژوئن قرار دارند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۵۱ سنت معادل ۵٫۱ درصد رشد به ۳۰ دلار و ۹۷ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا هم در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۱۹ سنت معادل ۵ درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۷۴ سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی در این هفته برای دومین هفته متوالی رشد داشت. نفت برنت بیش از ۱۸ درصد و نفت خام آمریکا حدود ۳۳ درصد رشد هفتگی را پشت سر گذاشتند.

جیم ریتربوش، رئیس موسسه ریتربوش در ایلینویز طی گزارشی نوشت: «این رشد قیمت چند هفته اخیر از آن جهت شک برانگیز است که تعداد موارد ابتلا به کرونا همچنان در حال افزایش است و مازاد عرضه نفت خام آمریکا در بازار نیز به روند صعودی خود ادامه می دهد.»

گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز چهارشنبه نشان داد که میزان ذخایر نفت خام این کشور طی ۱۵ هفته متوالی رشد داشته هرچند که سرعت رشد نسبت به اوایل آوریل کندتر شده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=63423

ثبت نظر

-