تأیید حضور ولاسکو بین گزینه‌های مربیگری تیم ملی

  • کد خبر : 63206
  • 19 اردیبهشت 1399 - 23:20
تأیید حضور ولاسکو بین گزینه‌های مربیگری تیم ملی

داورزنی ادامه داد:‌ باید نسبت به انتظارات مردم شرایطی ایجاد کنیم که تیم ملی به اهداف خودش دست پیدا کند. در حال بررسی هستیم که اگر امکان داشته باشد با حضور یک مربی طراز اول که ضریب موفقیت ما را افزایش بدهد کار کنیم. جایگزین کردن مربی از بین گزینه‌هایی که داریم کار سختی است. باید یک فرد طراز اول را مجاب کنیم که در کوتاه‌مدت در تیم ما حضور داشته باشد و در حال بررسی این موضوع هستیم. رده نوجوانان و جوانان با رده بزرگسالان در المپیک بسیار متفاوت است. مربیگری در باشگاه داخلی با تیم ملی تفاوت دارد و ما مشغول بررسی هستیم. طی روزهای آینده یکی دو نشست هم‌اندیشی دیگر برگزار می‌کنیم تا به جمع‌بندی برسیم. 

رئیس فدراسیون والیبال در مورد اینکه گفته می‌شود داورزنی قصد دارد کار تیم ملی را با یک مربی ایرانی ادامه بدهد و در روزهای نزدیک به المپیک یک مربی طراز اول خارجی انتخاب کند، گفت: تیم بزرگسالان ما تا آخر امسال فعالیت برون‌مرزی ندارد. امیدوارم از این شرایط کرونایی عبور کنیم. دو رویداد مهم تیم ملی، لیگ ملت‌ها و المپیک بود، الان تیم ملی برنامه‌ای ندارد. در این شرایط مربیان ما داخل کشور کار باشگاهی خودشان را انجام می‌دهند. انتخاب مربی به این برمی‌گردد که گزینه‌های روی میز ما کدام‌ها هستند که سعی می‌کنیم در این مورد طی روزهای آینده به جمع‌بندی برسیم. 

وی در مورد اینکه ولاسکو در بین مردم محبوبی دارد و حضور او در تیم ملی حتی به عنوان مشاور تا چه حدی جدی است، اظهار داشت:  در حال بررسی همه ظرفیت‌هایی هستیم که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم تا بدانیم کدام را نهایی کنیم. یکی از این افراد خود ولاسکو است که مردم حس خوبی نسبت به او دارند. مردم ولاسکو را شخصیتا دوست دارند و شاید نتایج  کواچ و کولاکوویچ هم نتیجه زحمات ولاسکو باشد. او مسئولیتی در تیم ایتالیا و قراردادی با آنها دارد. با توجه به وضعیت الان که همه چیز در دنیا متوقف شده، ما فعلا برنامه‌ای نداریم. اگر بتوانیم از ولاسکو در المپیک استفاده کنیم این کار را می‌کنیم اما باید ببینیم این امکان وجود دارد و آیا با ما همکاری می‌کند یا خیر. 

رئیس فدراسیون والیبال در مورد اینکه فدراسیون جهانی به طور کامل قید برگزاری لیگ ملت‌ها را نزده، عنوان کرد: این مسئله جزو بحث‌هایی است که تقریبا روز گذشته  نهایی شد و ابلاغ خواهد شد. نظر جمیع کشورهای عضو دپارتمان لیگ ملت‌ها این است که امسال لیگ را برگزار نکند. با توجه به ارتباطی که با بعضی از کشورها دارم امسال لیگ ملتها نداریم.

وی در مورد اینکه چقدر به استفاده از مربیان ایرانی و حمایت از آنها اعتقاد دارد، گفت: تیم ما الان شرایطی دارد که چند بازیکن آن جزو نفرات برتر جهان هستند. اگر تیمی را کسی نتواند اداره کند تیم او را اداره می‌کند. در حال بررسی هستیم که چه کسی می‌تواند این تیم را در المپیک اداره کند چون بازیکنانی در آن بازی می‌کنند که طراز جهانی دارند و در بالاترین سطح مسابقات جهانی حاضر شده‌اند. انتظار همه این است که مربی تیم ملی طراز اول باشد. البته مربیان داخلی ما هم این توانمندی را دارند. 

داور زنی که با برنامه ورزش و مردم گفت و گو می‌کرد، ادامه داد: مطمئن باشید امسال با برنامه‌ریزی که کردیم، حتی اگر تعداد تیم‌های واجد شرایط کمتر از ۱۲، مثلا ۱۰ و یا حتی ۸ تیم باشد، سعی می‌کنیم لیگ برتر منظم‌تری برگزار کنیم و تیم‌هایی که تعهدات قبلی را انجام نداده و با مشکل وارد لیگ شدند و ممکن است برای لیگ هم مشکل ایجاد کنند، حضور نداشته باشند. با آئین‌نامه‌ای که تنظیم شده و ابلاغی که کردیم، سعی می‌کنیم با برنامه‌ریزی بهتر به لیگ برتر ارزش بدهیم. حضور در لیگ به گونه‌ای خواهد بود که مثلا اگر کسی بگوید من سهمیه را می‌فروشم، کسی که بخواهد وارد لیگ شود بیاید امتیاز تیمی که از دسته یک آمده یا در سوپر لیگ حضور دارد و هزینه‌های را انجام داده را بخرد. این جزو کارهایی است که امسال اتفاق خواهد افتاد.

بیشتر بخوانید: ولاسکو: پیشنهاد ایران را قبول نمی‌کنم!

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=63206

ثبت نظر

-