هرکسی با در نظر گرفتن منافعش درباره لیگ صحبت می‌کند

  • کد خبر : 63006
  • 19 اردیبهشت 1399 - 17:53
هرکسی با در نظر گرفتن منافعش درباره لیگ صحبت می‌کند

علیرضا امامی‌فر، با اشاره به بحث نیمه کاره ماندن مسابقات لیگ برتر فوتبال گفت: متاسفانه در فوتبال ما هر فرد با توجه به منافع شخصی خود در این رابطه اظهارنظر می‌کند. در این شرایط باید منتظر ماند و دید که دستورالعمل فیفا و ای‌اف‌سی در صورت نیمه کاره ماندن مسابقات چه خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر برگزاری و یا عدم برگزاری مسابقات به خارج از فوتبال مربوط می‌شود و به همین خاطر ممکن است فیفا با توجه به شرایط داخلی کشور تصمیم گیری را به خود فدراسیون واگذار کند. در این شرایط بهتر است با در نظر گرفتن حق، نظرات مربیان، بازیکنان و مدیران باشگاه‌ها و همفکری بهترین تصمیم گرفته شود.

پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد: متاسفانه در حال حاضر شرایط به نحوی است که هرشخص با در نظر گرفتن منافع خود صحبت‌هایی را مطرح می‌کند. باید از آنها پرسید که آیا اگر خودشان جایگاهی مانند پرسپولیس را داشتند که در لیگ با ۱۰ امتیاز صدرنشین جدول است و در جام حذفی هم شانس زیادی برای قهرمانی دارد، آیا باز هم راضی به نیمه کاره ماندن بازی‌ها می‌شدند؟ شاید فوتبال ما برای اولین بار به همفکری نیاز داشته باشد پس همه بهتر است نظرات منطقی را لحاظ کنند و یا حداقل از کشورهای صاحب سبک در فوتبال الگوبرداری شود.

وی اضافه کرد: به طور حتم شرایط فعلی برهه‌ای حساس و تاریخی است که تصمیم اتخاذ شده در مورد آن هم تا سال‌های سال باقی خواهد ماند. امیدوارم همه نگاه منطقی داشته باشند تا فوتبال ما دچار چالش نشود. برخی اظهار نظرها در واقع خنده‌دار است.

امامی‌فر در خصوص حاشیه‌هایی که پیرامون پرسپولیس وجود دارد، گفت: این درگیری‌ها به طور حتم به موفقیت‌های پرسپولیس خدشه وارد خواهد کرد. پرسپولیس در حال حاضر در آستانه قهرمانی است و این درگیری‌هایی که شنیده می‌شود به هیچ وجه در شان باشگاه بزرگی مانند پرسپولیس نیست. در حال حاضر بیشتر بازیکنان از شرایط مالی ناراضی هستند. از طرفی پرونده‌های زیادی در فیفا وجود دارد.

وی گفت: چه کسی باید پاسخگوی این اتفاقاتی که برای پرسپولیس رخ می‌دهد، باشد؟ همین سوءمدیریت‌ها در ادوار گذشته به پرسپولیس ضربه زده است اما همچنان ادامه دارد. وظیفه مدیران است که تیم فوتبال که متعلق به چند ده میلیون هوادار است را پشتیبانی کنند اما ما می‌بینیم که به جای اینکار اعلام می‌شود که پولی در حساب باشگاه نیست. آن زمان اوضاع تیم هم بهم می‌ریزد.

مربی اسبق سرخ پوشان اضافه کرد: همین موضوع باعث می‌شود که الان پرسپولیس با چندین بدهی میلیون دلاری مواجه باشد. این تعداد پرونده‌ به طور حتم در شان باشگاه بزرگی مانند پرسپولیس که پر هوادارترین تیم آسیا محسوب می‌شود، نیست. در پرسپولیس باید از اشخاصی استفاده شود که دلسوز هواداران باشند. اگر هم فرد غیرمتخصص می‌آید دست کم به همراه خود سرمایه بیاورد و اینطور نباشد که نه از کار فنی سر در بیاورد و نه از تیم پشتیبانی اقتصادی کند؛ این مشکلات برای اعتبار و آبروی فوتبال ما خوب نیست.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=63006

ثبت نظر

-