زلزله در تهران و کرج+جزئیات

  • کد خبر : 62526
  • 19 اردیبهشت 1399 - 4:26
زلزله در تهران و کرج+جزئیات

زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵٫۱ ریشتر در عمق ۷کیلومتری زمین مرز استان‌های مازندران و تهران در حوالی دماوند ‌را لرزاند.

جزئیات اولیه زلزله تهران

بزرگی: ۵٫۱

محل وقوع: مرز استانهای مازندران و تهران – حوالی دماوند

تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ ۰۰:۴۸:۲۱

طول جغرافیایی: ۵۲٫۰۵

عرض جغرافیایی: ۳۵٫۷۸

عمق زمین‌لرزه: ۷ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:

۶ کیلومتری دماوند (تهران)

۱۳ کیلومتری رودهن (تهران)

۱۶ کیلومتری بومهن (تهران)

نزدیکترین مراکز استان:

۵۸ کیلومتری تهران

۹۶ کیلومتری کرج

واکنش پلیس به زلزله امشب تهران

اخبار اجتماعی– سردار محمدرضا مهماندار؛ رئیس پلیس راهور تهران بزرگ: در پی بروز زلزله تهران ، افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی ترافیک در تهران به وقوع پیوسته اما مشکلی در تردد نداریم.

برخی پمپ‌بنزین‌ها نیز پرمراجعه تر شده که بالافاصله همکاران در سطح شهر و مقابل پمپ‌بنزین‌ها مستقر شدند تا مشکلی به وجود نیاید و در آماده‌باش هستیم.

از شهروندان تهرانی می‌خواهیم در صورت خروج از منزل و حضور در خودروها، از توقفهای دوبله و چند ردیفه در معابر خودداری کنند.

اعز‌ام تیم‌های‌ عملیاتی اورژانس به منطقه زلزله

رئیس اورژانس کشور از اعزام تیم‌های‌ عملیاتی اورژانس به منطقه خبر داد و اظهار داشت: در دماوند تاکنون گزارش خسارت و مصدوم نداشته‌ا‌یم، اما در ‌گیلاوند ترک‌خوردگی منازل گزراش شده است

وی از آماده‌باش بیمارستا‌ن‌های‌ تهران خبر داد و افزود: اکنون تمام ‌پایگاه‌های اورژانس آماده‌باش بوده ولی بحمدالله ‌گزارشی از مصدوم نداشته‌ایم.

وضعیت زلزله در دماوند

با توجه به اطلاع ساکنین دماوند،(استان تهران) دیوار برخی از منازل دچار ترک‌خوردگی شده و برخی از لوازم منزل که به درستی مهار نشده است آسیب دیده است.

دستور وزیر کشور برای زلزله هم اکنون تهران

به دنبال وقوع زلزله در استان تهران وزیر کشور در دستوری به استاندار تهران و رئیس سازمان مدیریت بحران از آنها خواست با سرعت نسبت به ارسال تیم‌های مجهز امدادی به منطقه اقدام نمایند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این دستور خواستار امدادرسانی سریع و بهینه به آسیب دیدگاه احتمالی، با رعایت کامل  پروتکل های بهداشتی و مراقبتی درباره بیماری ویروس کرونا در منطقه دماوند تهران شد. وی همچنین ارزیابی از خسارات و اقدام به موقع جهت حل مسکلات مردم را از موارد ضروری در امدادرسانی مورد تاکید قرار داد.

صف طولانی پمپ بنزین در غرب تهران / فیلم

همزمان با زلزله ۵.۱ ریشتری در تهران مردم به خیابان‌ها و کوچه‌ها آمدند. ضمن اعلام آرامش و حفظ خونسردی لطفا هموطنان توصیه‌های ایمنی را رعایت کنند.

تصاویری از تهران را بعد از زمین لرزه امشب تهران مشاهده می نمایید.

توصیه‌های مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت در پی بروز زلزله امشب تهران را در ادامه می توانید ملاحظه نمایید.

حمد معصومی، پژهشگر زلزله، بامداد جمعه در کرج، گفت: بررسی سایر زلزله‌های بزرگ همچون طبس، رودبار و بم نشان می‌دهد که پیش لرزه ای به بزرگی ۵ ریشتر داشته اند از این رو می‌توان احتمال داد این زلزله یک پیش لرزه بوده است.

صفحه توییتر هلال احمر ایران نکات ایمنی زمان وقوع زلزله را منتشر کرد.

بر اساس احکام شرعی، عوامل وجوب نماز آیات عبارت است از: کسوف خورشید و خسوف ماه، زلزله و هر حادثه غیرعادى که باعث ترس بیشتر مردم شود؛ مانند بادهاى سیاه یا سرخ و یا زرد که غیرعادى باشند، تاریکى شدید، فرو رفتن زمین و ریختن کوه، صیحه آسمانى و آتشى که گاهى در آسمان ظاهر مى‌‌شود.

دعای ایمن شدن از خطر زلزله را در ادامه می توانید دریافت نمایید.

رئیس مرکز لرزه‌نگاری کشور گفت : گسل مُشا در ۶ کیلومتری دماوند مرکز زلزله گزارش شده است.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‎‌های پزشکی استان البرز گفت: تا به این لحظه مصدومیتی در پی وقوع زلزله در استان البرز گزارش نشده است و تماس‌های تلفنی ناشی از استرس و نگرانی مردم است.

وزیر بهداشت، گفت: به دنبال وقوع زلزله در تهران، تمام مراکز درمانی با صد در صد ظرفیت در آماده‌باش کامل هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از ثبت ۱۶ پس لرزه در دماوند خبر داد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=62526

ثبت نظر

-