روزنوشت| طی کردن راه چند ساله؛ شب فرهاد

  • کد خبر : 6247
  • 27 بهمن 1398 - 21:59
روزنوشت| طی کردن راه چند ساله؛ شب فرهاد

نیوز/ اردشیر لارودی؛ شهرخودرو با امید‌های هنوز فراوان، منتظر آغاز دیداری است که برابر پاختاکور تاشکند، برگزار می‌کند! مجتبی سرآسیابی، که جانشین یحیی گل‌محمدی شده است، از این روی کار سخت‌تری دارد که باید هم خودش را و هم تمام تیم شهرخودرو را، به لحاظ قدرت روحی و روحیه تیمی، مهیای انجام یک دیدار متفاوت کند! دیداری که از جنس بازی‌های لیگ برتر به شمار نمی‌رود! دیداری که هم کنشمندی دیگری را می‌طلبد و هم احتیاج مبرمی دارد به واکنش‌های نوع داغ با مجاز آتشین! به‌راستی که باید در لیگ آسیا، جور دیگری ظاهر شد! به درستی که فوتبال ارائه شده و ارائه شونده در لیگ آسیا، باید چالش تمام‌عیاری باشد و در عین حال، برخوردار باشد، از حداکثر حواس جمع و خونسردی!
نقش مهدی رحمتی، در بازی فردا، نقش درجه اولی است! «سید» هم باید تیمش را بپاید و هم ناگزیر است تا خودش هم بدون اشتباه ظاهر شود! می‌شود؟
فردا روز دروازه‌بان‌های ایرانی در لیگ آسیا نیز خواهد بود! دروازه‌بان‌های درخشان و بدون حتی یک اشتباه کوچک! تکیه‌گاه انسانی مدافعان استقلال و شهرخودرو!
واکاوی حرف‌های مگو!
از استقلال گفتن و از تصمیم سعید رمضانی، حرف نزدن، آری حرف نزدن، یک اصل است! در ولوله برخورد، در ولوله افشاگری، در ولوله سروکله زدن با عناصر ناکاربلد، وارد شدن، بد ولوله‌ای است! که لازم هم هست!
استقلال، فردا با الاهلی مقابله‌ای دارد که با درجه بسیار سخت، ارزیابی می‌شود! در چنین روزی و در چنین فرصت‌هایی باید، دل‌ها را به‌هم گره زد و قدرت روحی به‌مراتب بزرگتری را پدید آورد! آری به اتفاق…
استقلال، هنوز از عناصر اصلی بازی‌اش، از همه این مردان کارساز و بازیساز، نمی‌تواند استفاده کند! به دو دلیل ساده:
… دیاباته، قائدی، اسماعیلی و… مصدومند! در این شرایط پرداختن به قوزه‌های بالاقوزی که هر روز از یک تنوره سر می‌کشند و اعصاب را خراب و تمرکز را به باد می‌دهند، چه فایده‌ای دارد؟ و آیا با وارد شدن به این بحث‌ها، فایده‌ای ولو در حد یک سر سوزن، نصیب زور تیمی و قدرت دسته‌جمعی استقلال آماده به پیکار می‌شود؟
بگذریم! فرهاد، چگونه جای خالی دیاباته را و مهدی قائدی را، پر و حتی نیمه‌پر خواهد کرد؟ مگر آسان است؟ مگر اهمیت و تأثیر وجودی قائدی و تأثیر همه‌جانبه دیاباته را می‌توان انکار کرد یا دستکم گرفت؟
در سر فرهاد چه می‌گذرد؟ چگونه زهر بازی استقلال حفظ می‌شود؟ چگونه قدرت آتشبار استقلال، همچنان خواهد بارید؟ ارسلان مطهری و در کنار او، که؟ ارسلان مطهری و چگونگی بازی با او؟
اهمیت بردن!
فرهاد می‌تواند یک‌شبه، راه چندساله‌ای برود، ولی چگونه، ولی با چه تمهیداتی؟ فرهاد چقدر برای این بازی که خاص است و در شرایط خاصی هم انجام می‌شود، ایفای نقش خواهد کرد؟
مربیان هرچه تیم محور و هر اندازه که «بازی‌گرا» و متکی به جانب خود باشند، باز هم به روز‌هایی می‌رسند که باید یکه و تنها، ترکتازی و میدان‌داری کنند! یکه و تنها! یک تیم و یک فرهاد! تمام استقلال و تنها فرهاد که مددکار لحظه‌های دشوار و سخت تیمش باید باشد!
فرهاد، چه خواهد کرد؟ چقدر اراده‌گرا و جنگجو خواهد شد؟ برای تغییر دادن واقعیت، از چه اهرم‌ها و از کدام بایستگی‌های خود، استفاده می‌کند!
هیچ‌کس به اندازه مجیدی، در شناخت مطهری، رضاوند، ریگی، کریمی، وریا، میلیچ، زکی‌پور، دانشگر، چشمی، باقری و شاهین طاهرخانی و بودروف بلغاری دقیق نیست و هیچ‌کس به اندازه مجیدی، الاهلی را نمی‌شناسد! شناختن همه‌جانبه و شناختن براساس آنالیز و حلاجی کامل حریف!
دعا کنیم که فرهاد امشب و در این بازی در خاک کویت، دوباره پیروز و موفق شود! دعا کنیم که فرهاد یک‌شبه، راه چندساله را برود! فوتبال ایران به فرهاد‌های برنده و به مجیدی‌های موفق نیاز دارد تا از یک بن‌بست قدیمی خارج شود!
لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=6247

ثبت نظر

-