آغاز خاموشی‌های اضطراری برق در کشور

  • کد خبر : 6140
  • 27 بهمن 1398 - 18:53
آغاز خاموشی‌های اضطراری برق در کشور

نیوز: سخنگوی صنعت برق از اعمال خاموشی‌های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه‌ها در کشور خبر داد و تصریح کرد: این اقدام در جهت پایدار نگه‌داشتن شبکه برق بسیار ضروری است.

به‌ گزارش نیوز به نقل از خبرآنلاین،امروز مناطق وسیعی از تهران با خاموشی طولانی مدت روبرو بودند . منطقه چهارده و هشت، منطقه چهار و منطقه شش تهران بنا بر اعلام شهروندان با خاموشی بیش از سه ساعت روبرو بودند. مصطفی رجبی‌مشهدی با بیان این که هم اکنون به‌دلیل گسترش سرمای هوا در کشور و افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، اولویت با تامین گاز این بخش (خانگی) است تا مشکلی در گرمایش منازل هموطنان ایجاد نشود، خاطرنشان کرد:  میزان سوخت تحویلی به نیروگاه‌های کشور کاهش یافته است.

سخنگوی صنعت برق با بیان این که هم اکنون ناچار به اعمال خاموشی‌های ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه‌ها در کشور شده‌ایم، تاکید کرد: این اقدام در جهت پایدار نگه‌داشتن شبکه برق بسیار ضروری است و در صورتی که مردم به‌ویژه در مناطق گرمسیر، میزان مصرف برق و گاز خود را در حدود ۱۰ درصد کاهش دهند، بلافاصله خاموشی‌های اضطراری ناشی از این شرایط لغو خواهد شد.

رجبی‌مشهدی با اشاره به اینکه در این شرایط نیروگاه‌ها باید از سوخت مایع استفاده کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات تامین سوخت در مناطق سردسیر و برفی کشور، از هموطنان انتظار داریم به‌طور جدی نسبت به کاهش مصرف خود اقدام کنند تا به‌زودی خاموشی‌های اعمال شده برطرف گردد.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به ضرورت کاهش مصرف برق و گاز تاکید کرد: استفاده بیشتر از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ‌های اضافی، تنظیم وسایل گرمایشی در دمای آسایش، پوشیدن لباس گرم در منزل و جلوگیری از هدررفت انرژی نسبت به کاهش مصرف انرژی در زمستان، راهکارهای ساده و بدون هزینه برای عبور از این شرایط است.


این مطلب برایم مفید است
۴


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=6140

برچسب ها

ثبت نظر

-