از افطار تا سحر چقدر آب بنوشیم تا نیاز بدن تامین شود

  • کد خبر : 60464
  • 29 فروردین 1400 - 9:55
از افطار تا سحر چقدر آب بنوشیم تا نیاز بدن تامین شود

مصرف آب که از اهمیت زیادی در زندگی ما برخوردار است ، در ماه رمضان اهمیت بیشتری پیدا می کند.اگر پس از مدت طولانی گرسنگی و تشنگی آب مصرف نکنیم ، برای بدنمان می تواند بسیار خطرناک باشد.

 برای جلوگیری از تشنگی و کم آبی بدن ، که باعث مشکلات زیادی از خستگی گرفته تا سردرد می شود ، لازم است تا حتما تغییرات جزئی در تغذیه شما صورت گیرد.میزان مصرف آب در ماه رمضان چگونه است؟چگونه می توان نوشیدن آب را آسانتر و لذت بخش تر کرد؟چه چیزی در بدن ما هنگام نوشیدن آب اتفاق می افتد؟

 

آب مصرفی از افطار تا سحر

همانطور که می دانید ۶۰ درصد بدن ما از آب تشکیل شده است.اهمیت آب زمانی بیش تر مشخص می شود که می فهمیم نیمی بیش از تر از وجود ما از آب تشکیل شده است.

تمام سلول ها و بافت های ما برای انجام وظایف خود به آب احتیاج دارند. آب برابر با نشاط است.

این واقعیت که وقتی روزانه به اندازه کافی آب نمی نوشیم ، احساس خستگی و سردرد می کنیم نیز علامت طبیعی است که بدن از طریق احساس نگران کننده به دلیل کمبود آن ، به فرد می دهد.

 <<<بیشتر بخوانید:

تشنگی در ماه رمضان/راهکارهایی برای رفع عطش در روزهای گرم رمضان

آب مصرفی از افطار تا سحر

میزان نیاز روزانه آب در بدن چقدر است؟

آب ، که در طول روز در ماه رمضان قابل مصرف نیست ، باید بین افطار و سحر مصرف شود.نیاز روزانه به آب بسته به شخص ، شرایط آب و هوایی ، وضعیت سلامتی و اینکه آیا ورزش می کنند یا خیر ، به طور متوسط ​​۸-۱۰ لیوان است.فرد می تواند میزان مصرف آب ایده آل را با توجه به میزان وزنی که دارد محاسبه کند.فرمول آن ۴۰ سی سی مصرف روزانه آب به ازای هر کیلوگرم است.

تقریباً ۷-۸ ساعت بین افطار و سحر وجود دارد.بهتر است افطار را با نوشیدن ۱-۲ لیوان آب شروع کنید.

آب مصرفی از افطار تا سحر

 

بعد هر یک ساعت یک بار،یک لیوان آب بنوشید.همچنین در وعده سحری نیز با نوشیدن ۱-۲ لیوان آب می توانید میزان نیاز روزانه تان به آب را تکمیل کنید.

با مصرف کافی آب در طول روز می توانید در طول روز انرژی بیش تری داشته باشید و کم تر احساس خستگی کنید.

آب همچنین برای از بین بردن سموم جمع شده در بدن ضروری است. این مواد سمی که در کبد ذخیره می شوند ، از طریق کلیه ها عبور داده شده و به عنوان ادرار دفع می شوند.

کسانی که عادت به نوشیدن آب ندارند باید چه کنند؟

از آنجا که برخی از افراد عادت به نوشیدن آب ندارند ، رسیدن به اندازه مصرف روزانه کمی دشوار خواهد بود.اول از همه ، با نگه داشتن یک بطری آب در نزدیکی شما یا اضافه کردن لیمو ، دارچین ، خیار ، نعنا ، توت فرنگی و غیره به آب و زیباتر کردن طعم آب ، می توانید عادت به نوشیدن آب را بدست آورید.

آب

 

جدای از آن ، شما می توانید با مصرف غذاهایی که پر از آب در رژیم غذایی ما هستند ، در مصرف روزانه آب خود تلاش بیش تری کنید.با این حال ، اگرچه اولویت ما مصرف آب خالص به عنوان نیاز ما است ، اما می توانیم با حمایت از آن با مواد غذایی پر از آب ، این امر را تسهیل کنیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=60464