توپ نایکی عامل حذف آرسنال از لیگ قهرمانان!

  • کد خبر : 58971
  • 15 اردیبهشت 1399 - 16:25
توپ نایکی عامل حذف آرسنال از لیگ قهرمانان!

به گزارش نیوز و به نقل از نشریه دیلی‌میل، ینس لمن می‌گوید اشتباهش در بازی خانگی مقابل چلسی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپای سال ۲۰۰۴ به خاطر توپ طراحی شده برای آن رقابت‌ها توسط کمپانی نایکی بوده است.
آرسنال تحت هدایت آرسن ونگر در آن سال بدون قبول حتی یک شکست قهرمان لیگ برتر شد و بهترین شانس خود را برای کسب یک افتخار اروپایی داشت، اما این شانس با اشتباه مهلکی که لمن در بازی مقابل چلسی مرتکب شد از دست رفت.
او شوت از راه دور کلود ماکلله، هافبک دفاعی فرانسوی چلسی را ناقص دفع کرد و به فرانک لمپارد اجازه داد که در ریباند گلزنی کند. وین بریج هم گلی دیرهنگام به ثمر رساند تا چلسی در خانه آرسنال بازی را با نتیجه ۲ بر یک ببرد و با توجه به تساوی یک – یک در بازی رفت در استمفوردبریج، به مرحله نیمه نهایی صعود کند. در آن فصل یوفا از توپ توتال ۹۰ آئروی تولید شرکت نایکی استفاده می‌کرد که به تازگی توسط این شرکت آمریکایی طراحی شده بود، توپی که لمن آن را مقصر ناکامی‌اش در دفع درست ضربه ماکلله می‌داند.
لمن در این باره به شبکه beIN اسپورتس گفت: من درک نمی‌کنم و گاهی اوقات این اتفاق برای تیم‌های بزرگ رخ می‌دهد که تقویم لیگ برتر آن‌ها را در شرایطی قرار می‌دهد که در پایان فصل بیش از هر زمان دیگری تحت فشار قرار می‌گیرند و باید بهترین عملکردشان را ارائه کنند. در آن سال هم در عرض ۱۰ روز ما مجبور شدیم با تعدادی از تیم‌های بسیار قدرتمند و طراز اول بازی کنیم. هیچ تیمی هرچقدر خوب نمی‌تواند هر دو سه روز یک بار به میدان برود و در تمام آن‌ها هم بهترین عملکردش را ارائه کند. این هم همان بدشانسی بود که ما برای بازی مقابل چلسی داشتیم و یک امتیاز منفی برای ما شد.
لمن افزود: یادم هست که مقابل چلسی ما مرتکب یک اشتباه شدیم، چون داشتیم با یکی از توپ‌های جدید تولید نایکی بازی می‌کردیم و انحراف آن توپ در حال حرکت طوری بود که من نتوانستم آن را درست مهار و جمع کنم. به همین دلیل فرانک لمپارد توانست بازی را به تساوی بکشاند و بعد هم در آخرین دقیقه بازی که دیگر رمقی برای ما باقی نمانده بود، نتوانستیم از نتیجه محافظت کنیم و گلی دیگر خوردیم که باعث شد بازی را ببازیم.
آرسنال پس از آن سال دیگر هرگز نتوانست فاتح لیگ برتر انگلیس شود، اما سال ۲۰۰۶ توانست ناکامی‌اش برای رسیدن به نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان را جبران کند هرچند که آن سال بارسلونا مانع از قهرمانی‌اش در اروپا شد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=58971

ثبت نظر

-