توصیه ای برای مبتلایان به میگرن در سفر

  • کد خبر : 5863
  • 27 بهمن 1398 - 10:31
توصیه ای برای مبتلایان به میگرن در سفر

بیماران مبتلا به میگرن باید به شدت از پرخوری و یا کم خوری خودداری کنند زیرا تغییر رژیم غذایی نیز موجب تشدید و بروز سردردهای میگرنی می شود.
تعطیلات و سفر نباید بهانه ای برای استراحت یا فعالیت بیش از حد شود بنابراین به افراد مبتلا به میگرن توصیه می شود به برنامه خواب خود توجه داشته باشند.
میگرن اختلالی با شدت زیاد است که در اثر آن فرد مبتلا شده سردرد می گیرد که این سردرد گاهی اوقات ملایم است و گاهی اوقات شدید. میگرن سیستم عصبی آتونومس را با خودش درگیر می کند و واژه ای یونانی است. افراد میگرنی هر چه فعالیتشان بیشتر باشد سردردها و علائم میگرنشان هم افزایش خواهد یافت و بیشتر می شود.
دکتر محمد حسن پاک نژاد، متخصص مغز و اعصاب با توجه به شرایط سفر برای بیماران مبتلا به میگرن، گفت: به این دسته از بیماران توصیه می شود برای پیشگیری از تشدید علائم میگرن هنگام سفر به برنامه خواب خود توجه بسیاری داشته باشند، زیرا کم خوابی یا پرخوابی موجب بروز سر دردهای میگرنی می شود.
وی افزود: تعطیلات و سفر نباید بهانه ای برای استراحت یا فعالیت بیش از حد شود، بنابراین به افراد مبتلا به میگرن توصیه می شود به برنامه خواب خود توجه داشته باشند.
این عضو هیات مدیره انجمن سردرد ایران خاطرنشان کرد: هم چنین بیماران مبتلا به میگرن باید به شدت از پرخوری و یا کم خوری خودداری کنند، زیرا تغییر رژیم غذایی نیز موجب تشدید و بروز سردردهای میگرنی می شود.
پاک نژاد با تاکید براینکه بیماران مبتلا به میگرن باید اعتدال در تغذیه، خوابیدن، فعالیت، استراحت و… را رعایت کنند، تصریح کرد: خستگی بیش از حد نیز موجب بروز سردرد می شود به همین دلیل این بیماران بهتر است از فعالیت بیش از حد خودداری و به گونه ای سفر کنند که بتوانند در فواصل زمانی مشخص استراحت داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مصرف شیرینجات و تنقلات نیز می تواند موجب بروز سردردهای میگرنی شود، یادآور شد: بنابراین این بیماران باید با مشورت پزشک تنقلات و شیرینی مصرف کنند.

منبع: فردا نیوز توصیه ای برای مبتلایان به میگرن در سفر

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=5863

برچسب ها

ثبت نظر

-