تاریخ انقضای برخواه هم رسید؟

  • کد خبر : 5605
  • 27 بهمن 1398 - 0:06
تاریخ انقضای برخواه هم رسید؟

نیوز/ خسرو کفیلی؛ برخواه سه سال پیش و بعد از استعفای سجاد انوشیروانی در اعتراض به تمرین تنهایی کیانوش رستمی با حمایت عجیب و غریب رئیس فدراسیون هدایت تیم ملی وزنه برداری ایران را برعهده گرفته است، دو ماه مانده به قهرمانی آسیای قزاقستان و ۶ ماه قبل از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مورد غضب علی مرادی رئیس فدراسیون قرار گرفته است. 

برخواه که قبل از سرمربیگری تیم ملی سابقه هدایت تیم‌های نوجوانان و جوانان را هم برعهده داشته، به نظر می‌رسد که حالا مجبور به ترک پستش است. نتایج نه‌چندان خوب برخواه در رقابت‌های بین‌المللی جام فجر، اختلاف بر سر حضور وحید ربیعی به‌عنوان دستیار و دخالت‌های فنی رئیس فدراسیون برای معرفی ترکیب تیم ملی از جمله دلایل بنیوزری برخواه است.

بعضی منتقدان حضور سعید علی‌حسینی ملی‌پوش سابق و از مخالفان اصلی برخواه، به عنوان یکی از اعضای کادر فنی تیم‌های نوجوانان و جوانان ایران را هم در حذف برخواه از هدایت تیم ملی مؤثر می‌دانند. علی‌حسینی اوایل امسال از اردوی تیم ملی وزنه برداری ایران با نظر برخواه خط خورد و مسابقات جهانی تایلند و انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را از دست داد، حتی عدم معرفی علی‌حسینی برای رقابت‌های بین‌المللی سوئیس و انتخابی المپیک توکیو سبب شد علی‌حسینی عملاً شرکت در این بازی‌ها را از دست بدهد و او با حضور در فدراسیون وزنه برداری رسماً خود را وزنه‌بردار بازنشسته اعلان کند و از آن به بعد علی‌حسینی جزو مخالفان برخواه قرار گرفت.

با وجود زمزمه بنیوزری، اما برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران، این مسئله را تکذیب کرده و معتقد است‌: «تاکنون چیزی به او ابلاغ نشده است.»

برخواه سرمربیگری تیم ملی وزنه برداری ایران را مادام‌العمر از آن خود نمی‌داند‌: «من هم مثل بقیه سرمربیان روزی باید این پست را ترک کنم.»

سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران همچنان از حمایت‌های علی مرادی از کادر فنی تیم ملی حرف می‌زند: «من همچنان به کارم برای آمادگی تیم ملی تا قهرمانی آسیای قزاقستان ادامه می‌دهم.»

هر چند علاوه بر علی‌حسینی از محسن بیرانوند دبیر فدراسیون هم به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی یاد می‌شود. تیم ملی وزنه برداری ایران بعد از غرب آسیا در اسفند، فروردین سال آینده در قهرمانی آسیای قزاقستان شرکت می‌کند و از حالا باید منتظر ماند و دید سرمربی تیم ملی می‌شود یا نه؟

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=5605

ثبت نظر

-