اسکوچیچ: مشکل قلبی نه، آلرژی داشتم که معالجه شدم

  • کد خبر : 5430
  • 26 بهمن 1398 - 18:45
اسکوچیچ: مشکل قلبی نه، آلرژی داشتم که معالجه شدم

اسکوچیچ: نمی‌خواهم درباره کی‌روش صحبت کنمبه گزارش نیوز، دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین نشست خبری رسمی خود در این سمت اظهار داشت: پیش از هر چیز روز مادر را تبریک می‌گویم. بدون وجود مادران هیچ‌کدام از ما نبودیم. ابتدا می‌خواهم درباره تیم ملی، برنامه‌های آن و آماده‌سازی تیم بگویم.  در ابتدا می‌خواهم بگویم که انتخاب من افتخار بزرگی برای ماست فکر می‌کنم که این اولین بار است که یک مربی خارجی پس از پنج سال حضور در ایران به‌عنوان مربی تیم ملی انتخاب می‌شود. این موضوع بار مسئولیت را بر دوش من سنگین‌تر می‌کند.

اینجا هستم تا با دانشم در راستای موفقیت تیم ملی قدم بردارم
وی در ادامه افزود: در مورد موقعیت فعلی تیم ملی در بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم باید بگویم شاید تا الان تیم ملی در مسیر درستی قرار نداشته است، اما بنده اینجا هستم تا با دانشم در راستای موفقیت تیم ملی قدم بردارم. دوست دارم به طور شفاف در مورد اهدافم صحبت کنم. هدف ما این است که هر بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم و انرژی مثبت به فوتبال ایران تزریق کنیم که این هم به امید خدا منجر به صعود تیم ملی به جام جهانی خواهد شد.

آغوش ما برای تمام پیشنهادات باشگاه‌ها باز است و ارتباط دوجانبه با آنها خواهیم داشت
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین تصریح کرد: در مورد ارتباطم با باشگاه‌ها هم باید بگویم آغوش ما برای تمام پیشنهادات باشگاه‌ها باز است و ارتباط دوجانبه با آنها خواهیم داشت. در هر زمینه‌ای نیاز به پیشنهاد باشگاه‌ها باشد من ۲۴ ساعته در اختیار پیشنهادات آنها هستم. یکی از فواید حضور من در تیم ملی این است که با فوتبال ایران و ذهنیت بازیکنان آن آشنا هستم. این می‌تواند برای پیشبرد اهداف تیم ملی یک نکته مثبت باشد.

از نظر من تمام بازیکنان از شانس مساوی برای حضور در تیم ملی برخوردارند
این مربی کروات خاطر نشان کرد: من اکنون کارم را در تیم ملی شروع کرده‌ام و مرحله اول آن هم به پایان رسیده است. باشگاه‌ها و عملکرد آنها در مسابقاتی که حضور دارند از لیگ گرفته تا لیگ قهرمانان آسیا را زیر نظر گرفتم. باید بگویم تمام نقاط مثبت و منفی تیم ملی در گذشته را هم استخراج کرده‌ایم. اکنون باید روی بازیکنان لژیونرهای ایران در خارج از کشور تمرکز کنیم. از همین الان هم یک پیغام به تمام بازیکنان فوتبال ایران می‌دهم، از نظر من تمام بازیکنان از شانس مساوی برای حضور در تیم ملی برخوردارند و بحث حضور آنها در تیم ملی فقط بستگی به سطح آمادگی‌شان دارد.

زمان کمی داریم و فعلاً نمی‌توان انتظار تغییرات زیادی را داشت
وی خاطر نشان کرد: در چند روز آینده تمرکزمان روی لژیونرها خواهد بود و با توجه به پراکندگی حضور آنها در تیم‌های باشگاهی میسر نیست که همه آنها را نزدیک ببینم، اما در تلاش هستیم تا حی الامکان بازیکنان را از نزدیک ملاقات کنیم و آنهایی که شرایط دیدارشان نیست با تماس تلفنی و تماس تصویری ارتباط خواهیم داشت تا بتوانیم انرژی‌مان را با آنها به اشتراک بگذاریم و درباره برنامه‌های تیم ملی با هم صحبت کنیم. همان‌طور که گفتم برای ادامه رقابت‌های تیم ملی زمان کمی داریم و نمی‌توان انتظار تغییرات زیادی را داشت، اما رفته رفته تغییر رفتار در تیم و اثر شخصیتی بنده را در تیم ملی مشاهده خواهید کرد.

بعد از مرحله گزینش بازیکنان باید مدل بازی‌مان را انتخاب کنیم
اسکوچیچ یادآور شد: بعد از اینکه مرحله انتخاب بازیکنان را پشت سرگذاشتیم باید مدل بازی‌مان را انتخاب کنیم و مطمئن باشید در آینده‌ای نزدیک ساماندهی تیم را به شکلی پیش خواهیم برد که یک تیم ملی توانا و پویا را مشاهده کنید.

نمی‌خواهم درباره زمان کی‌روش صحبت کنم اما ارتباط ما با باشگاه‌ها سازنده خواهد بود
سرمربی تیم ملی افزود: در مورد ارتباط با باشگاه‌ها باید مسئله‌ای را توضیح بدهم. یک بازیکن ممکن است در باشگاهش کارهای دیگری را انجام دهد و خواسته‌های متفاوتی از او وجود داشته باشد که این در اختیار کادر فنی باشگاه‌هاست. من نمی‌خواهم درباره زمان کارلوس کی‌روش صحبت کنم، اما ارتباط ما با باشگاه‌ها سازنده خواهد بود به طوری که با کادر فنی باشگاه‌ها در ارتباط خواهیم بود تا آنها از برنامه‌های بنده و من هم از برنامه‌های آنها باخبر باشم تا ارتباط سازنده را پیش ببریم. همچنین بنده ارتباطات بین‌المللی و اروپایی زیادی دارم و خیلی از مربیان باشگاهی که بازیکنان ایرانی دارند از دوستان بنده هستند که درباره بازیکنان تیم ملی با آنها در ارتباط خواهیم بود.

همه ما باید دست به دست هم بدهیم تا نتایج اخیر تیم ملی را پشت سر بگذاریم
وی در پاسخ به نخستین سؤال نشست خبری مبنی بر اینکه «تیم ملی ایران در زمان حضور کارلوس کی‌روش در صدر رده‌بندی تیم‌های ملی آسیا قرار داشت و همچنین تجربه دو صعود متوالی به جام جهانی را دارد، اما پس از کی‌روش تیم ملی ایران جایگاه خود در آسیا را از دست داد و اکنون نیز وضعیت خطرناکی برای صعود به جام جهانی دارد. با این اوصاف چقدر امیدوار هستید که بتوانید تیم ملی ایران را به روند گذشته خود بازگردانید؟»، گفت: همان‌طور که گفتم همه ما اینجا هستیم تا حمایت خود را به بهترین شکل از تیم ملی اعلام کنیم. با جو خوبی که در تیم ملی وجود دارد و با همکاری بازیکنان و شناختی که از آنها دارم این قول را می‌دهم که تمام تلاش خودمان را انجام می‌دهیم. امیدوارم بازیکنان هم این پیام من را گوش دهند. همه ما باید دست به دست هم بدهیم تا نتایج اخیر تیم ملی را پشت سر بگذاریم و به آینده خوشبین باشیم. البته برای این راه کمک تک تک رسانه‌ها را خواستاریم. همچنین جامعه بزرگ فوتبال، تمام مربیان و بازیکنان به ما کمک کنند، چرا که قطعاً یک نفر نمی‌تواند تمام خواسته‌ها را عملی کند.

بازیکنان لژیونر به خوبی می‌دانند که پوشیدن پیراهن تیم ملی چه ارزشی دارد
اسکوچیچ درباره اینکه ارتباط او با لژیونرها برای بهره‌گیری بیشتر از آنها چگونه خواهد بود و اینکه آیا با وحید هاشمیان به‌عنوان کمک مربی ادامه می‌دهد و یا نفرات جدیدی به کادر فنی تیم ملی اضافه خواهند شد، گفت: در مورد بخش اول سؤال باید بگویم که بخشی از شخصیت بنده به‌عنوان یک مربی بالا بردن انگیزه بازیکنانم است و این می‌تواند برای هر بازیکن متفاوت باشد. بازیکنان لژیونر با توجه به شخصیت بین‌المللی که دارند به خوبی می‌دانند که پوشیدن پیراهن تیم ملی چه ارزشی دارد و روش من ارتباط مستقیم با بازیکنان است تا با انگیزه‌های متفاوت بتوانیم دست به دست هم بدهیم تا به هدف مشترکی برسیم.

دستیارانم در تیم ملی به زودی مشخص خواهند شد
سرمربی تیم ملی با اشاره به انتخاب دستیارانش گفت: در مورد بخش دوم سوال و در مورد دستیارانم باید بگویم که ما در این چند روز مشغول مذاکراتی با افراد هستیم و امیدوارم دستیاران بنده معرفی شوند. قطعاً از دانش دستیاران قبلی استفاده خواهیم کرد و چون ادامه‌دهنده مسیر تیم ملی خواهیم بود باید از دانش کادر قبلی استفاده کنیم و از آنها اطلاعات را بگیریم، اما اینکه دستیاران بنده در تیم ملی چه کسانی هستند به زودی مشخص خواهد شد. ما در کرواسی یک ضرب‌المثل داریم که می‌گوید «هر سری یک ابری دارد» و ما هم باید با مشورت و نظرات نفرات قبلی در این مورد تصمیم‌گیری کنیم.

من به خاطر دانش و شناختی که از فوتبال ایران داشته‌ام انتخاب شده‌ام
وی درباره حرف و حدیث‌های فراوانی که پیرامون انتخابش به‌عنوان سرمربی تیم ملی ایران مطرح شده است و اینکه برخی‌ها از دست‌های پشت پرده در این انتخاب صحبت کرد‌ه‌اند، خاطر نشان کرد: بنده نمی‌توانم در مورد پشت صحنه‌ها حرف بزنم، چون باید فدراسیون در این مورد حرف بزند. معتقدم من به خاطر دانش و شناختی که از فوتبال ایران داشته‌ام انتخاب شده‌ام و فدراسیون فوتبال به این نتیجه رسیده است که شناخت و دانش من چیزی است که روی آن تأکید دارد.

برانکو اولین شخصی بود که انتخاب من به‌عنوان سرمربی تیم ملی را تبریک گفت
«پنج مربی کروات پیش از شما سرمربیگری تیم ملی ایران را برعهده داشته‌اند. آیا قبل از حضور در تیم ملی با آنها مشورت کرده‌اید؟»، سرمربی تیم ملی در ادامه نشست خبری در واکنش به طرح این سؤال تصریح کرد: در ابتدا باید بگویم من مفتخرم و به خود می‌بالم که ارتباط تنگاتنگی بین دو کشور ایران و کرواسی از نظر فوتبالی وجود دارد. این موضوع را در جلسه با وزیر ورزش هم گفتم. همچنین افتخار می‌کنم به‌عنوان یک مربی کروات دیگر در رأس کادر فنی تیم ملی ایران حضور دارم. صادقانه بگویم قبل از اینکه به‌عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شوم صحبتی با هموطنانم نداشتم، اما می‌توانم بگویم برانکو ایوانکوویچ اولین شخصی بود که به من این موضوع را تبریک گفت. البته بلاژویچ نیز در رسانه‌ها صحبت کرده است، اما شخصاً با من صحبت نکرده است. این را هم باید بگویم که انتصاب من به‌عنوان سرمربی تیم ملی ایران هم خبرساز بوده است، چرا که برای رسانه‌های کرواسی هم مهم است که هموطن‌شان در تیم ملی مهمی مثل ایران حضور داشته باشد.

فدراسیون از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند تا بهترین امکانات را در اختیار تیم ملی قرار دهد
وی در واکنش به سؤالی در مورد محدودیت مالی فدراسیون فوتبال و اینکه آیا او تلاش خواهد کرد تا از طریق ارتباطات شخصی بازی‌های دوستانه و اردوهایی را برای تیم ملی ایران هماهنگ کند یا خیر، گفت: در مورد فصل جاری تقویم تیم ملی مشخص است. البته بنده ارتباط خوبی با کشورهای اسپانیا و ایتالیا دارم و امیدوارم در مواردی بتوانم از ارتباط‌های شخصی‌ام سود ببرم. بدون شک می‌گویم فدراسیون فوتبال از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند تا بهترین امکانات را در اختیار تیم ملی قرار دهد.

مشکل قلبی نه، آلرژی داشتم که معالجه شدم
«شما به گفته مسئولان باشگاه صنعت نفت با بهانه بیماری و مشکلات خانوادگی از این تیم جدا شدید و حتی گفته شد دیگر نمی‌توانید در ایران حضور داشته باشید، اما ۴۸ ساعت پس از جدایی، سرمربی تیم ملی شدید که این مسئله انتخاب شما را با نقد همراه کرده است.»، اسکوچیچ در واکنش به طرح این موضوع توسط خبرنگار تسنیم اظهار داشت: درمورد بیماری من خیلی چیزها در رسانه‌ها می‌شنوم. اینکه گفته می‌شود من مشکل قلبی دارم و خبرهای دیگر را من هم در رسانه‌ها شنیدم. البته باید بگویم من آلرژی به هوا داشتم که در آبادان بیشتر شده بود، اما خدا را شکر معالجه شد. وقتی من تیم صنعت نفت را ترک کردم هیچ صحبتی با تیم ملی نداشتم. حتی این بحث از سمت مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان هم مطرح شده بود و او هم مرا تشویق کرد، اما آن زمان اصلاً در جریان پیشنهاد تیم ملی نبودم. در آن مقطع پنج شش باشگاه مهم و صاحبنام داخلی هم با من تماس گرفتند، اما به خاطر تعهد اخلاقی که به باشگاه صنعت نفت داشتم به این باشگاه قول داده بودم در ایران برای هیچ تیم باشگاهی سرمربیگری نکنم، ولی تیم ملی قطعاً یک موضوع متفاوت است. همان‌طور که قبلاً گفتم این سمت باعث افتخار من است و فدراسیون فوتبال هم باید بداند با یک مربی صادق همکاری می‌کند.

دراگان اسکوچیچ , تیم ملی فوتبال ایران , فوتبال ,

بیشتر از هر چیز به شغل خودم اهمیت می‌دهم تا اینکه به حواشی بیرون بپردازم
وی درباره اینکه پیش از انتخابش بحث انتخاب سرمربی ایرانی بود و نسبت به انتخاب او انتقادات زیادی مطرح می‌شود و چه پاسخی درباره این انتقادها دارد، گفت: بنده همیشه به نظرات مختلف احترام گذاشته‌ام و هیچ وقت خودم را با سایر مربیان مقایسه نمی‌کنم، بلکه به گذشته، حال و آینده خودم اهمیت می‌دهم. اینکه دراگان اسکوچیچ کجا بوده، چگونه پیش رفته است و اکنون باید به کدام سمت حرکت کند. البته من انتقادات را با آغوش باز می‌پذیرم و به تمام نظرات اهمیت خواهم داد و همچنین رابطه بسیار محترمانه‌ای با منتقدانم دارم و انتقاد آنها باعث انگیزه من می‌شود. برای بنده مهم است که در چه جوی فعالیت می‌کنم، چون از نظر شخصیتی انسانی هستم که نه فقط در فوتبال بلکه در همه جای زندگی‌ام تمرکزم روی کار خودم است و بیشتر از هر چیز به شغل خودم اهمیت می‌دهم تا اینکه به حواشی بیرون بپردازم.

صعود به جام جهانی و کسب پیروزی منافع اسکوچیچ نیست، منافع فوتبال ایران است
اسکوچیچ درباره اینکه چه انتظاری از خانواده فوتبال و خانواده ورزش در تیم ملی دارد، بیان کرد: باید بگویم هدف ما بالا بردن استانداردها، سطح تیم ملی و بهتر شدن نمایش تیم ملی است که انتظارم ارتباطی سازنده با مربیان دیگر است و با آغوش باز آماده گرفتن نظرات همه همکارانم هستم. ما باید محیطی خوب را برای بازیکنان فراهم کنیم تا بتوانیم به اهدافی که داریم برسیم. صعود به جام جهانی و کسب پیروزی منافع اسکوچیچ نیست بلکه این منافع ایران است که به همین دلیل همه باید با هم باشیم و این مسئله منافع همه ما در کشور ایران است. اینکه می‌گویم ما به این دلیل است که اکنون بنده جزئی از کشور شما هستم و همه باید برای موفقیت تیم ملی تلاش کنیم.

ایجنت من در ایران خیلی بد است!
سرمربی تیم ملی در مورد اینکه گفته می‌شود برخی ایجنت‌های رسمی و غیررسمی در حضورش در تیم ملی نقش داشته‌اند و این نگرانی وجود دارد که این افراد در انتخاب بازیکنان هم نقش ایفا کنند، یادآور شد: باید بگویم انتظار این سؤال را نداشتم. سؤال شما بنده را مجاب می‌کند تا در این مورد، این‌گونه پاسخ دهم. من در دو دانشگاه و یک آکادمی فعالیت می‌کنم و در مورد تجربیاتم نیز فقط تجربیات پنج سال حضورم در ایران را مطرح کرده‌ام. با تیم‌های النصر و فولاد حضور در لیگ قهرمانان را تجربه کرده‌ام و فقط درباره آن چیزی صحبت کردم که در ایران بر من گذشته است. اگر در مورد ایجنت‌ها و کارگزاران صحبت می‌کنید باید بگویم که ایجنت من در ایران خیلی بد است! بگذارید روشن‌تر برای شما بگویم اگر قرار است کارگزاران من را به شمال و جنوب کشور ببرند و بعد هم با نقشه من را به تیم ملی بیاورند، باید بگویم آنها کارشان را خیلی بد انجام داده‌اند. من اگر بخواهم در پارک قدم بزنم هیچ‌گاه روی گل‌ها پا نمی‌گذارم تا مسیرم را کوتاه‌تر بکنم بلکه مسیر درست را انتخاب خواهم کرد. انسان صادقی هستم و درگیر این مسائل نیز نمی‌شوم، چون فوتبال را با علم و آگاهی خودم دنبال می‌کنم.

این شجاعت را دارم که هر کسی لیاقت پوشیدن تیم ملی را داشته باشد، دعوتش می‌کنم
وی درباره امکانات آکادمی ملی فوتبال و اینکه آیا لژیونرهای دیگر ایران نیز که در کشورهایی مانند آذربایجان فعالیت می‌کنند شانسی برای حضور در تیم ملی خواهند داشت یا نه، گفت: من وقتی از نزدیک از امکانات بازدید کردم بسیار متعجب شدم. واقعاً امکانات خوب و در سطح بالایی وجود دارد و این امکانات می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف‌مان کمک کند. همان‌طور که گفتم من در مورد تمام بازیکنان ایرانی که گذرنامه ایرانی دارند، حرفه‌ای عمل می‌کنم، حالا می‌خواهند در کشور آذربایجان بازی کنند یا هر جای دیگری. قطعاً همه آنها را زیر نظر خواهیم داشت و بدون شک این شجاعت را دارم که هر کسی لیاقت پوشیدن تیم ملی را داشته باشد، دعوتش می‌کنم.

آخرین موضوعی که به آن فکر می‌کنم مشکلات مالی خواهد بود
اسکوچیچ در مورد مشکلات مالی فدراسیون فوتبال و اینکه همواره این مشکلات باعث اختلاف مربیان تیم ملی با فدراسیون فوتبال شده است، گفت: بله، من از موقعیت فعلی که نتیجه تحریم‌هاست، مطلع هستم. در مورد صنعت نفت شاید یک ماه صبح و شب وقت گذاشتم تا بازیکنان خارجی را متقاعد کنم تا به این تیم بیایند، اما در آخر به خاطر همین مشکلات به آبادان نیامدند. البته یک چالش دیگر هم آنجا داشتم که چهار ماه حقوق دریافت نکرده بودم. البته نمی‌خواستم قبل از بازیکنانم پول من پرداخت شود. این اتفاقات دو ماه در صنعت نفت ادامه داشت. من از یک سو باید به قراردادم پایبند می‌ماندم و از یک سو نیز باید به فکر دریافتی بازیکنانم بودم. درباره تیم ملی هم به این موضوع آگاه هستم و باید کمک کنیم تا این مشکلات را به بهترین شکل مدیریت کنیم. درباره خودم هم باید بگویم تمرکزم روی کارم خواهد بود و شاید آخرین موضوعی که به آن فکر می‌کنم مشکلات مالی خواهد بود.

قرارداد من می‌تواند تا سال ۲۰۵۰ باشد!
سرمربی تیم ملی درباره مدت زمان قراردادش با فدراسیون فوتبال نیز تصریح کرد: همه ما در این جمع فوتبالی هستیم و همه می‌دانیم قرارداد من می‌تواند تا سال ۲۰۵۰ باشد، اما همه می‌دانیم اگر نتایج‌مان خوب باشد می‌مانم و اگر نتایج بد باشد قطعاً گزینه بهتری جایگزین من خواهد شد.

سعی می‌کنم همه چیز به بهترین شکل مدیریت شود و با همه با تعامل کار می‌کنم
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تیم ملی همواره حاشیه‌های مختلفی داشته است، اما این حواشی در زمان کارلوس کی‌روش توسط او جمع شده بود و اینکه آیا اسکوچیچ توانایی مهار حواشی تیم ملی را دارد، گفت: من با همه با تعامل کار می‌کنم. فکر می‌کنم در پنج سال گذشته مرا شناخته باشید. سعی می‌کنم همه چیز به بهترین شکل مدیریت شود. از طریق تعامل دو جانبه هم این موضوع اتفاق می‌افتد و مطمئنم آن را انجام می‌دهم. در این مورد به خودم اطمینان دارم.

من مربی بیش فعالی هستم و دوست دارم فوتبال هجومی ارائه کنیم
اسکوچیچ در مورد فلسفه مربیگری‌اش در تیم ملی برای چهار بازی آینده بیان کرد: همان‌طور که گفتم من فوتبال را با برنامه روشن انجام خواهم داد. در این چند وقت که تیم ملی را آنالیز کردم به نظرم تیم ایران در سازمان دفاعی نقص‌هایی دارد. ایده من این است که تیم ما در سطح بالا بتواند با تیم‌های دیگر رقابت کند. قطعاً این اشتباه را هم نمی‌کنم که تغییرات زیادی در همین ابتدا داشته باشیم، ولی من مربی بیش فعالی هستم و دوست دارم فوتبال هجومی ارائه کنیم، اما اگر در یک بازی مجبور شدیم کار دفاعی هم انجام خواهیم داد. مهمتر از اینکه در مورد سیستم دفاعی یا حمله صحبت کنیم این است که ارتباط نزدیک بین دو بازیکن و مربی وجود داشته باشد. این باعث می‌شود روحیه و فعل خواستن در تیم بالا برود. چیزی که فکر می‌کنم تیم ملی در بازی‌های قبل از این موضوع دچار مشکل شده بود. من به دو شکل می‌توانم برنامه خودم را ارائه دهم. اول اینکه بخوام بازیکنان به شیوه جدید بازی کنند یا اینکه بازیکنان جدید را به تیم ملی تزریق کنم.

کیفیت برای من مهمتر از کمیت است
سرمربی تیم ملی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مارک ویلموتس فقط چند روز پیش از بازی‌های ملی اردوی تیم ملی را آغاز می‌کرد و همین موضوع باعث به وجود آمدن انتقادهایی از او شده بود و اینکه وی چه برنامه‌ای برای اردوهای پیش رو دارد، گفت: حقیقت این است که ما در بازی‌های پیش رو لژیونرها را فقط در روزهای فیفادی در اختیار خواهیم داشت. این فقط برای ما نیست و برای همه تیم‌ها همینطور است، ولی در واقع کیفیت برای من مهمتر از کمیت است. ما در روزهایی که بتوانیم کار می‌کنیم و برنامه آماده‌سازی‌مان را دنبال خواهیم کرد. همان‌طور که گفتم اگر اردوهای ما خارج از فیفادی باشد طبق قانون نمی‌توانیم از بازیکنان‌مان استفاده کنیم، اما در تمام مقاطع عملکردها را رصد می‌کنیم تا در همان زمان کم هم عملکردمان را تکمیل کنیم.

من برنامه‌ای را قبول نمی‌کنم که در آن اولویت تیم ملی دیده نشود
وی ادامه داد: من جلسه‌ای با مسئولان سازمان لیگ در مورد تقویم مسابقات هم داشته‌ام و سعی می‌کنیم تمام موضوعات را بررسی کنیم و قطعاً ارتباط خوب بین باشگاه‌ها، فدراسیون و تیم ملی می‌تواند به ما کمک کند تا به برنامه خوبی برسیم، اما مطمئن باشید من برنامه‌ای را قبول نمی‌کنم که در آن اولویت تیم ملی دیده نشود، چون اولویت در همه جا تیم ملی است اما سعی می‌کنیم هماهنگی خوبی داشته باشیم.

کسی نمی‌تواند مرا بخرد و لیست سیاهی نداریم
اسکوچیچ در واکنش به این مسئله که برخی بازیکنان در فضای مجازی نسبت به انتخاب او واکنش منفی نشان داده‌اند و آیا برای دعوت بازیکنان به تیم ملی نسبت به این واکنش‌ها موضع‌گیری خواهد داشت یا همچنان بهترین نفرات را به تیم ملی دعوت می‌کند و به اصطلاح آیا لیست سیاهی در تیم ملی خواهد داشت یا نه،  گفت: سؤال جالبی بود! شاید نباید این سؤال را می‌پرسیدید، اما با ۵۱ سال سن، کسی نمی‌تواند مرا بخرد و لیست سیاهی نداریم. اینها شایعاتی است که مطرح می‌شوند و مطمئناً بازیکنانی به تیم ملی دعوت می‌شوند که مستحق و لایق پوشیدن پیراهن تیم ملی هستند.

انگیزه من برای جدایی از صنعت نفت حضور در تیم ملی نبود
«شما در بخشی از صحبت‌های خود گفتید وقتی از صنعت نفت جدا شدید قرار نبود سرمربی تیم ملی شوید و در همان ۴۸ ساعت شرایط حضور شما در تیم ملی فراهم شد.»، این مربی کروات در پاسخ به طرح این موضوع گفت: بله، اما اینکه انگیزه بنده برای جدایی از صنعت نفت حضور در تیم ملی باشد، این‌طور نبود!

فدراسیون فوتبال مرا به‌عنوان سرمربی انتخاب کرده است
وی در واکنش به این سؤال که گفته می‌شود یک آقازاده برای حضورش در تیم ملی نقش داشته و اینکه او قرارداد خود را با چه شخصی در فدراسیون فوتبال امضا کرده است، تصریح کرد: براساس آن چیزی که بنده می‌دانم، فدراسیون فوتبال مرا به‌عنوان سرمربی انتخاب کرده است. اگر شما چیزی بیشتر از این می‌دانید، من نمی‌دانم و از آن بی‌خبر هستم. ضمن اینکه قراردادم را با آقای بهاروند (سرپرست فدراسیون فوتبال) امضا کرده‌ام و فکر می‌کنم این یک مسئله منطقی است.

هدف‌مان بردن بازی‌های بعدی است
اسکوچیچ درباره اینکه «قرار است افق ما با شما در تیم ملی چه چیزی باشد و آیا می‌خواهید از بازی بحرین و عراق عبور کنید یا قرار است به جام جهانی برویم یا اینکه باید افق دیگری را مد نظر داشته باشیم؟»، تصریح کرد: من چهار پنج روز است به طور جدی کارم را آغاز کرده‌ام و اگر درباره افق دید من یا هدف پیش رو می‌خواهید بدانید این است که ما هدف‌مان بردن بازی‌های بعدی است و بعد از هر بازی به بردن به بازی‌های بعدی نیز فکر می‌کنیم و سپس به دنبال صعود به جام جهانی خواهیم بود که بعد از صعود به هدف‌های دیگر و صعود از گروه‌مان از جام جهانی فکر خواهیم کرد.

اگر حمایت ۸۰ میلیون ایرانی را داشته باشیم می‌توانیم به اهداف بزرگ‌مان دست پیدا کنیم
«ما هشت سال با کی‌روش تلاش کردیم راهی مرحله بعدی جام جهانی شویم که موفق نبودیم. پس از آن با ویلموتس این هدف را دنبال کردیم که به هدف نرسیدیم، اما شاید بتوان گفت هدف ما قهرمانی در جام ملت‌های آسیاست. آیا می‌توانید ما را به این هدف برسانید؟»، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش نیز گفت: این آرزو و خواست مشترکی است که قول می‌دهم و متعهد می‌شوم به سختی تمام تلاش‌مان را برای آن به کار بگیریم و اگر حمایت صورت بگیرد می‌توانیم به این هدف برسیم. ایران ۸۰ میلیون جمعیت دارد و پتانسیل بالایی در ایران داریم که اگر حمایت تمام این ۸۰ میلیون را پشت سرخودمان داشته باشیم می‌توانیم به اهداف بزرگ‌مان دست پیدا کنیم.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=5430

ثبت نظر

-