مربی پرسپولیس: بعضی انتقادها اصلاً درست نیست

  • کد خبر : 5373
  • 26 بهمن 1398 - 17:17
مربی پرسپولیس: بعضی انتقادها اصلاً درست نیست

به گزارش نیوز، حمید مطهری مربی پرسپولیس از بعضی انتقادات بعد از باخت تیم‌شان مقابل الدحیل ناراحت است و معتقد است تیم به دلیل عدم تمرکز در دقایق اولیه تاوان سختی را پس داد.

چرا قافیه را در همان دقایق اولیه به الدحیل باختید؟
متأسفانه با وجود همه توضیحات و آنالیز دقیقی که از بازی و شرایط فنی تیم الدحیل برای بازیکنان‌مان داشتیم تیم‌مان اصلاً در ده پانزده دقیقه اول بازی تمرکز نداشت و ما تاوان این موضوع را با دو گل پس دادیم. قطعاً مقابل تیمی مانند الدحیل نباید اشتباه کنید چون در این صورت سخت جریمه می‌شوید.

اما بعضی از کارشناسان معتقدند که پرسپولیس در آسیا و لیگ ایران به یک شکل بازی می‌کند و بیشتر با نفوذ از کناره‌ها و سانتر از جناحین می‌خواهد حریفان قدرش را در آسیا تحت فشار قرار دهد؟
وقتی تیمی عمق خودش را می‌بندد ما چه راهی جز بردن توپ به کناره‌های زمین داریم. فاصله دفاع تا خط حمله تیم الدحیل هم کمتر از بیست متر بود به همین دلیل ما چاره‌ای جز نفوذ از کناره‌ها نداشتیم و من این را درک نمی‌کنم. با این وجود بعضی از کارشناسان می‌گویند ما فقط به فکر سانتر از کناره‌ها بودیم. ما به حریف نگاه می‌کنیم و مدل بازی‌مان را براساس نوع بازی حریف تنظیم می‌کنیم. تیم قطری با روش ۱-۳ -۲ -۴ بازی می‌کرد و عمق خودش را بسته بود به همین دلیل ما نمی‌توانستیم هیچ جوره از عمق این تیم را تحت تأثیر حملات‌مان قرار دهیم.

تیم‌تان از شوک باخت مقابل الدحیل خارج شده؟
آقا یحیی و کادرش کمتر از یک ماه است که به پرسپولیس آمده‌اند و در این مدت ما در لیگ سه بازی بسیار سخت مقابل تراکتور و صنعت نفت و استقلال تهران و یک بازی هم مقابل الدحیل برگزار کردیم که همگی‌شان بازی‌های سنگینی بودند اما ما از ۹ امتیاز ممکن در سه بازی بسیار دشوارمان در لیگ ۷ امتیاز گرفتیم و در مقابل الدحیل هم جدا از دقایق اولیه ۶۴ درصد مالکیت توپ و میدان را داشتیم که نشان از برتری تیم ما دارد. ما انتقادپذیر هستیم و انتقادات سازنده را هم قبول داریم اما بعضی انتقادات اصلاً درست نیست و با منطق فوتبالی همخوانی ندارد. بازیکنان هم بعد از باخت خیلی ناراحت بودند اما ما در شرایطی هستیم که زمان چندانی نداریم به همین دلیل سریع به دنبال رفع ایرادات‌مان هستیم. نشانه‌های خوبی در تیم‌ وجود دارد که خیلی ما را به ادامه راه موفق در پرسپولیس امیدوار می‌سازد.

منظورتان چه نشانه‌هایی است؟!
زمانی که ما به تیم آمدیم در فاصله اندکی تیم را آماده بازی با تراکتور کردیم. در آن دیدار سخت بیشتر مالکیت توپ در اختیار تیم میهمان بود اما ما با کار ویژه درصد مالکیت و حفظ توپ تیم‌مان را به شدت بالا برده‌ایم تا جایی که مقابل تیم با تجربه و گرانقیمت و پرمهره الدحیل ۶۴ درصد مالکیت را در اختیار داشتیم و چه بسا که اگر از فرصت‌هایمان در نیمه دوم استفاده می‌کردیم قادر بودیم نتیجه خوبی را کسب کنیم.

در خصوص تیم الشارجه و رویارویی با تیم اماراتی چه صحبتی به لحاظ فنی دارید؟
کایو و مندز دو وینگر نفوذی تیم الشارجه قدرت اصلی تیم اماراتی محسوب می‌شوند که ما سعی می‌کنیم راه‌های نفوذ این تیم را ببندیم و با برنامه‌های خاص این تیم را تحت فشار قرار داده و ان‌شاءالله به نتیجه دلخواه‌مان برسیم.

سؤال آخرمان هم انتقادی است. بعضی‌ها معتقدند که سرمربی پرسپولیس بیشتر تیم را تدافعی ارنج می‌کند و برای آن ترکیب اولیه بازی با دربی را مثال می‌زنند…
ما با تیم زندگی می‌کنیم و من فکر می‌کنم بعضی از منتقدان خیلی از مسائل را از دور می‌بینند و بر اساس آن قضاوت درستی ندارند. ما روی تیم و ارنج آن برای هر بازی ساعت‌ها بحث می‌کنیم و بعد تصمیم می‌گیریم. به همین دلیل هم هیچ‌کسی به اندازه کادر فنی و در رأس آنها سرمربی پرسپولیس به امور فنی تیم اشراف ندارد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=5373

ثبت نظر

-