دارای اضافه وزن هستید و می خواهید با هواپیما سفر کنید؟ این مقاله را بخوانید!

  • کد خبر : 5241
  • 26 بهمن 1398 - 14:10
دارای اضافه وزن هستید و می خواهید با هواپیما سفر کنید؟ این مقاله را بخوانید!

یکی از پدیده هایی که انسان ها امروزه با آن روبرو هستند، مسئله ای به نام اضافه وزن و یا چاقی بیش از حد است که بر روی بسیاری از امور زندگی آن ها تاثیر گذاشته است. حال زمانی که مسافرانی با اضافه وزن بالا می خواهند با هواپیما سفر کنند، کمی شرایط برایشان متفاوت تر از مسافرین عادی می شود. صندلی های هواپیما برای فردی با وزن طبیعی ساخته شده اند و در شرایطی که کسی با اضافه وزن زیاد بر روی آن بنشیند، راحتی و شرایطی را که باید داشته باشد را طبیعتا، ندارد. دارای اضافه وزن هستید و می خواهید با هواپیما سفر کنید؟

ایرلاین های مختلف در برابر مسافران با اضافه وزن چه می کنند؟

معمولا مسافران زمانی که می خواهند بلیط هواپیما را مخصوصا به صورت تلفنی و یا اینترنتی بخرند، به این مسئله دقت نمی کنند که اگر دارای اصافه وزن باشند، این مسئله بر روی سفر آن ها با هواپیما و یا حتی بلیطی که خریداری کرده اند، تاثیر می گذارد یا نه؟ از آن جایی که با توجه به سبک زندگی های امروزی، تعداد مسافران دارای اضافه وزن روز به روز در حال افزایش است؛ بیشتر ایرلاین ها در حال اتخاذ سیاست هایی هستند که هم این دسته از مسافران را داشته باشند و هم حریم شخصی مسافران در طول پرواز حفظ شود.

راه کار مشترک برای افراد دارای اضافه وزن برای خرید بلیط هواپیما

اگر بلیط هواپیما خریده اید و دارای اضافه وزن بیش از اندازه ای هستید، ایرلاین ها راهکارهایی را ارائه داده اند که با به کار بستن آن ها، بتوانید سفری راحت و خوب با هواپیما داشته باشید. در ادامه آن ها را برای شما نام خواهیم برد.

دو صندلی در کنار هم رزرو کنید

یکی از راهکارهای شرکت های هواپیمایی در برابر این پدیده، رزرو ۲ صندلی در کنار هم است. در اینجور مواقع ایرلاین ها به مسافران پیشنهاد می کنند تا اگر بیش از حد اضافه وزن دارند برای راحتی اول خودشان و بعد مسافرینی که در کنار آن ها خواهند نشست، دو صندلی رزرو کنند.

از تخفیف های صندلی های هواپیما با خبر شوید

یکی از تمهیدات ایرلاین ها برای مسافرین دارای اضافه وزن خود، تخفیف های آن ها بر روی فروش صندلی دوم است. به هر حال پرداخت هزینه صندلی دوم برای هر مسافری کار راحت و ساده ای نیست. در این جور مواقع، می توانید با خبر از تخفیف های ویژه ایرلاین ها بر روی خرید بلیط هواپیما صندلی دوم، خرید بهتری داشته باشید.

با پرواز بیزینس کلاس و فرست کلاس سفر کنید

یکی از دیگر راهکارهایی که می توانید در شرایط داشتن اضافه وزن، سفری خوب و راحت داشته باشید این است که بلیط هواپیما برای پرواز بیزینس کلاس و یا فرست کلاس خریداری نمایید. صندلی هایی که در این دو کلاس پروازی به مسافران اختصاص داده می شود هم راحت تر هستند و هم بزرگ تر. البته فضای بسیار زیادی هم از سمت پشت و جلو دارند. به این صورت مسافر، راحت تر می تواند در جای خود مستقر شود و مسافری هم در فاصله نزدیک به او ننشسته است.

انتخاب بهترین شرکت مسافرتی و گردشگری برای خرید بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما به یکی از بهترین مجموعه های خدمات گردشگری و مسافرتی مراجعه کنید. معمولا شرکت هایی که در این سطح از اعتبار فعالیت می کنند، همیشه بهترین راه حل ها را در اختیار مسافرین خود می گذارند. می توانید با مراجعه به این مجموعه ها چه به صورت حضوری و چه به صورت غیر حضوری از مشاوره کارشناسان مجرب آنان استفاده نمایید و در نهایت با اتخاذ بهترین روش و استفاده از خدمات ویژه و امکانات شرکت های مسافرتی و گردشگری، سفری خوب و راحت داشته باشید.

راه کارهای خاص ایرلاین ها برای افراد دارای اضافه وزن

برخی از ایرلاین ها، پا را فراتر از این راه حل هایی که بالاتر برایتان گفتیم گذاشته اند و اقدام به ارائه راهکارهای خاص و گاهی عجیب خودشان نموده اند. در ادامه برخی از این راهکارها را برای شما نام خواهیم برد.

رویکرد ساوت وست ایرلاینز در برابر مسافران دارای اضافه وزن

شرکت هواپیمایی ساوت وست ایرلاینز در این شرایط اقدام به تشویق مسافرانش برای خرید بلیط دوم می کند و از آن ها می خواهد تا مطمئن شوند که جای بیشتری در پرواز خواهند داشت. این شرکت به مسافرینش قول می دهد که در صورتی که صندلی دوم به کارشان نیاید، تمامی هزینه های آن را به مسافر پس بدهد.

رویکرد یونایتد ایرلاینز در برابر مسافران دارای اضافه وزن

شرکت هواپیمایی یوناتد ایرلانیز یک قانون صریح و مشخص دارد. این ایرلاین می گوید که اگر مسافری در شرایط بدنی به سر می برد که به حریم مسافر کنار دستی خود وارد می شود، دو راه حل برای او پیشنهاد می کنیم. یا این که بلیط صندلی کنار دستی خود را خریداری نماید و یا این که در کنار خرید بلیط هواپیما، صندلی تخت خواب دار نیز خریداری نماید.

رویکرد ساموآ ایر در برابر مسافران دارای اضافه وزن

شرکت هواپیمایی ساموآ ایر هم قانونی دارد که به موجب آن، مسافران دارای اضافه وزن باید مالیات چاقی بدهند. شاید برایتان عجیب باشد اما این قانون برای افراد کاملا پذیرفته شده است و در حال حاضر به مالیات چاقی بین مسافرین این ایرلاین مشهور شده است.

منبع: eligasht.com
اطلاعات تماس الی گشت:
تلفن: ۰۲۱۸۵۴۰
ایمیل: info@eligasht.com
آدرس: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، کوچه ۲۳، پلاک ۷ سفر با هواپیما با اضافه وزن

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=5241

برچسب ها

ثبت نظر

-