لیورپول، به‌دنبال بیشتر کردن فاصله رؤیایی

  • کد خبر : 5044
  • 26 بهمن 1398 - 9:31
لیورپول، به‌دنبال بیشتر کردن فاصله رؤیایی

لیورپول، به‌دنبال بیشتر کردن فاصله رؤیاییبه گزارش نیوز، در بازی‌های این هفته لیگ برتر انگلیس که از دیشب و با بازی ولورهمپتون و لسترسیتی آغاز شد، بقیه تیم‌های مدعی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان مبارزه می‌کنند.

سرخ‌های آنفیلد می‌توانند برتری عجیب و شگفت‌انگیز ۲۲ امتیازی خود نسبت به منچسترسیتی (تیم دوم جدول) را در وررزشگاه «کارو رود» ادامه دهند. آن‌ها نه تنها به‌دنبال کسب قهرمانی لیگ برتر برای اولین بار در ۳۰ سال گذشته هستند بلکه می‌خواهند رکورد‌های زیادی را نیز در این راه بشکنند. رکورد‌هایی مثل بیشترین امتیاز، شکست‌ناپذیری در طول یک فصل، اختلاف امتیاز با تیم دوم، زود قهرمان شدن در یک فصل، تعداد گل زده و خورده و خیلی رکورد‌های دیگر را به‌نام خود ثبت کنند.

شاگردان یورگن کلوپ تا اینجای فصل فقط دو امتیاز را از دست داده‌اند و در حالی قدم به بازی امروز می‌گذارند که ۱۶ برد متوالی را به دست آورده‌اند. یورش آن‌ها به سوی قهرمانی از همان بازی اول فصل شروع شد، جایی که به مصاف همین تیم نوریچ در آنفیلد رفتند و طی ۴۲ دقیقه اول ۴- صفر از حریف خود جلو افتادند.

مصدومیت آلیسون بکر دروازه‌بان لیورپول در آن بازی خبر بدی بود برای کلوپ و هواداران سرخ‌ها، چراکه این سنگربان برزیلی را دو ماه از میدان دور کرد هرچند که غیبت او هم خللی در روند فوق العاده لیورپول ایجاد نکرد.

اما آلیسون بعد از بازگشت به میدان بار دیگر و بعد از گذشت مدت کوتاهی به اوج آمادگی رسیده طوری که از ۲۷ شوت آخری که به سمت دروازه او شلیک شده ۲۶ مهار داشته و از زمان بازگشت او هم لیورپول آمار رؤیایی ۲۳ گل زده و یک گل خورده را ثبت کرده است. آلیسون در این مورد گفته: «ما می‌خواهیم قهرمانی را به دست بیاوریم و برای به دست آوردن قهرمانی، شما باید همه بازی‌ها را ببرید. نوع بازی ما به گونه‌ای است که باید از آن لذت ببریم، چون اگر از این مدل بازی لذت نبریم هیچ‌وقت نمی‌توانیم و نمی‌توانستیم که با این شدت و انگیزه در همه بازی‌ها به میدان برویم.»

اختلاف امتیاز لیورپول صدرنشین و نوریچ قعرنشین در بازی امروز ۵۵ امتیاز است. نوریچ فعلاً هفت امتیاز از رتبه هفدهم جدول (استون‌ویلا ۲۵ امتیازی) که منطقه امن به حساب می‌آید کمتر دارد و امیدوار است که بتواند روند خوب خود را بعد از استراحت کوتاه مدت میانه فصل لیگ برتر شروع کند. شاگردان دانیل فارکه نمایش‌های خوبی را در این فصل از خود ارائه کرده‌اند، اما آن‌ها احتیاج دارند که این بازی‌های خوب را به امتیاز تبدیل کنند تا جلوی سقوط‌شان به چمپیون‌شیپ انگلیس گرفته شود. البته نوریچ نشان داده راه غافلگیر کردن تیم‌های بزرگ را بلد است چراکه یکی از چهار برد این تیم در این فصل مقابل منچسترسیتی به دست آمده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=5044

ثبت نظر

-