نباید به اسرائیل فرصتی برای ثبات و آرامش داده شود

  • کد خبر : 5000
  • 26 بهمن 1398 - 8:14

به گزارش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، یوسف الحساینه عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصریح کرد وظیفه ملت و گروه‌های پویا و فعال در منطقه، ادامه مبارزه و درگیری با دشمن است، تا این دشمن نتواند به ثبات برسد و به فکر غصب بیشتر سرزمین ما و مقدسات بیفتد.

وی در اشاره به رویکرد سازشکارانه ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان و رژیم‌های عربی که خواهان سازش و همزیستی با رژیم صهیونیستی هستند، اظهار داشت زبان آشتی و همزیستی با رژیم صهیونیستی که برخی منادی آن هستند، هرگز سود و فایده‌ای در مسیر آزادسازی سرزمین و بازپس‌گیری حقوق نخواهد داشت، ما قبلا تجاربی در لبنان و غزه و حتی ملت‌های منطقه و جهان تجاربی داشته‌ اند که بهترین دلیل در این زمینه است.

عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی تاکید کرد آنچه محمود عباس(ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان انجام می‌دهد و تحرکات و سفرهایش، تاثیرگذار نیست و هرگز منجر به نتیجه‌ای جز سراب و توهم پیاپی نخواهد شد. وی از ابومازن خواست مسیر و رویکرد و تحرکات خود را تغییر داده و آن را در مسیر درست از طریق فعالیت جدی برای بازیابی وحدت و فعال کردن برگ‌های برنده‌ای قرار دهد که ملت ما در اختیار داد و بسیار زیاد و متنوع است.

الحساینه خاطر نشان کرد رهبران تشکیلات خودگردان در صورتی که شیوه‌های فکر و رفتار خود را از زمان آغاز مسیر سازش در مادرید و اسلو تغییر ندهد، همچنان در دایره مجهول و بیهوده و توهم خواهد چرخید و جز نکبت و مصیبت و از دست دادن سرزمین و مقدسات چیزی را برای ما به ارث نخواهند گذاشت.

وی افزود جهان امروز مبتنی بر زبان منافع و موازنه‌هاست و دیگر به ضعیفان اعتنایی نمی‌کند یا به ناله‌ها و شکایت‌ها و التماس آنها توجه نخواهد کرد،‌به همین سبب ما باید ابزارها و وسایل خود در تعامل با چالش‌های پیش رو را تغییر دهیم، که این مسئله تنها از طریق توافق جمعی بر اساس یک دیدگاه استراتژیک یکپارچه مبتنی بر اصل مقاومت و مبارزه مستمر امکان دارد چرا که کوتاه‌ترین و سودمندترین راه‌ها برای خروج از این تونل تاریکی است که ما را به مسیر سازش و شرط‌بندی‌های شکست خورده رسانده است.

الحساینه توده‌های مختلف مردم فلسطین و گروه‌های پویای آن را به ادامه درگیری با دشمن در تمام صحنه‌ها و در راس آن مردم کرانه باختری و قدس اشغالی که مورد طمع‌ورزی دشمن در این مرحله قرار دارند، دعوت کرد و توطئه اخیر ترامپ- نتانیاهو این طمع‌ورزی دشمن را نشان داد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=5000

ثبت نظر

-