سوریه مواضع ایران درطول جنگ را فراموش نخواهد کرد

  • کد خبر : 4994
  • 26 بهمن 1398 - 8:00
سوریه مواضع ایران درطول جنگ را فراموش نخواهد کرد

به گزارش نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی گفت که دمشق هرگز مواضع ایران، حزب الله، روسیه و محور مقاومت را در طول سال های جنگ فراموش نخواهد کرد.

«فیصل المقداد» در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت: مردم سوریه امروز بازگشایی جاده حلب- دمشق را جشن گرفتند. اهالی جولان اشغالی امروز بار دیگر بر سوری بودن خود و پایبندی به خاک و میهن تاکید کردند. مردم ما برای ناکام گذاشتن معامله قرن و تمام توطئه ها علیه امت عربی مبارزه خواهند کرد.

وی با بیان اینکه سوریه با جنگ تحمیلی کشورهای غربی حامی گروه های تروریستی مواجه است، اظهار داشت: ترکیه مرزهای خود را به روی ده ها هزار تروریست باز کرد و آنها را وارد سوریه نمود. افرادی که ما امروز با آنها مبارزه می کنیم گروه های تروریست مسلحی هستند که ترکیه از آنها حمایت می کند. اردوغان در جنگ سوریه دخیل است و برای جنگ به لیبی هم رفته است. ترکیه به توافقات نشست امنیتی سوریه و ترکیه در مسکو احترام نمی گذارد.

المقداد ادامه داد: مقاومت در مقابل گروه های تروریستی مسلح و نیروهای اشغالگر ترکیه و آمریکا حق حاکمیتی سوریه است. ترکیه همچنان یک عضو ناتو است و با آمریکا تنها در خصوص برخی جزئیات اختلاف دارد. ترکیه باید فکر می کرد که هرگونه تضعیف دولت سوریه بعدها دامنگیر ترکیه خواهد شد. امیدوار بودیم که برخی کشورهای عربی علیه یکدیگر توطئه نکنند و همدیگر را تضعیف نکنند.

وی افزود: کشورهای عربی باید بفهمند که ۹ سال جنگ علیه سوریه در تغییر مواضع دمشق موفق نبوده است. طرح اصلی برای منطقه ساقط کردن سوریه از فهرست محاسبات اصلی در مواجهه با چالش ها بود.

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه پس از دستاوردهای اخیر ارتش سوریه وارد مرحله نظامی جدیدی شده ایم، گفت: ترکیه الان دشمن سوریه است و سرزمین ما را اشغال کرده و تروریست ها را وارد سوریه می کند. آمریکا خواهان حفظ منافع خود در خصوص نفت و اسرائیل است و از ترکیه برای تحقق این موضوع استفاده می کند. اسرائیل از آغاز جنگ سوریه از گروه های تروریستی مسلح حمایت کرده است. اسرائیل همواره از تمام جزئیات جنگ با خبر بوده و برای حملات در سراسر سوریه طرح ریزی کرده است.

المقداد افزود: هر زمان که ارتش سوریه به دستاوردهای میدانی دست پیدا می کند کشورهای غربی به منظور انحراف افکنی خواستار نشست شورای امنیت می شوند. خودمختاری از ممنوعات است و ما بر تمامیت ارضی سوریه به صورت کامل پافشاری داریم. کردها بخش جدایی ناپذیر از ملت سوریه هستند و تلاش ها برای جدا کردن آنها آمریکایی-صهیونیستی است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=4994

ثبت نظر

-