ماجرای شکوه‌ سادات هاشمی، که با سوسک کارخانه‌دار شد!

  • کد خبر : 457146
  • 03 بهمن 1400 - 15:43
ماجرای شکوه‌ سادات هاشمی، که با سوسک کارخانه‌دار شد!

نیوز: شکوه‌ سادات هاشمی کارآفرین برتر، در برنامه «تاک» از ماجرای عجیب کارخانه‌دار شدنش با استفاده از سوسک گفت!شکوه‌ سادات هاشمی در تیرماه ۱۳۳۴ در شهریار متولد شد. پدرش نانوایی داشت و مادرش خانه‌دار بود. اول دبستان بود که به تهران آمدند و تحصیلات ابتدایی را در دبستان تربیت گذراند. دوران دبیرستان را در همان منطقه و در دبیرستان وحید دستگردی سپری کرد.

من اصولاً زن بی نظمی نبودم که زندگی ام را کثیف اداره کنم اما ساختمان ما یک ساختمان قدیمی در حوالی نارمک بود که سوسک زیادی داشت. این ساختمان همجوار یک حمام عمومی و رودخانه بود و سوسک ها آن را گرفته بودند. مانده بودیم چکارکنیم که این سوسک ها از بین بروند. اعضای خانواده با هم فکر می کردیم و با همسایه ها بررسی می کردیم، اما نمی شد. کتابها را بررسی می کردیم و از سوسک کش های مختلف استفاده می کردیم اما مشکل حل نمیشد.

 

آدم هایی که فعال هستند از همان بچگی منفعل نیستند و تن به روز مرگی نمی دهند. شکوه‌ سادات هاشمی می گوید: من بچه بزرگ خانواده بودم و پدرم ازدواج دوم کرده بود و من، حتی نسبت به بچه های زن دوم پدرم هم بی تفاوت نبودم.

شکوه‌ سادات هاشمی: سیزده چهارده سالم بود که یک آگهی دیدم و جذب آن شدم. آموزشگاه اقتصاد ایران در میدان فردوسی، به مناسبت تاسیس اش اعلام کرده بود که دفترداری، حسابداری، منشی گری و تایپ فارسی لاتین را رایگان درس می دهد. این اطلاعیه بهانه ای شد که من به آنجا بروم و این دوره ها را ببینم.

رامین ستوده سردبیر نشریه امریکایی ورایتی شد

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=457146

ثبت نظر

-