اتهام علیه “سزن آکسو” خواننده زن ترکیه به دلیل توهین به مقدسات

  • کد خبر : 457087
  • 01 بهمن 1400 - 21:05
اتهام علیه “سزن آکسو” خواننده زن ترکیه به دلیل توهین به مقدسات

نیوز:  “سزن آکسو” خواننده سرشناس ترکیه، به “تحقیر ارزش های مذهبی” و توهین به مقدسات متهم شده است.سزن آکسو یکی از معروف‌ترین خوانندگان ترکیه است که به ملکه پاپ شهرت دارد. او میلیون‌ها طرفدار در این کشور و در سایر کشورها دارد.

شکایت کیفری که علیه سزن آکسو مطرح شده مربوط به آهنگ “شاهانه بیر شی یاشاماق” است که او در سال ۲۰۱۷ به همراهی یاشار گاگا منتشر کرد.شکایت طرح شده علیه آکسو به بخشی از متن آهنگ بر می‌گردد که او می‌خواند “سلام کنید بر آن آدم و حوای جاهل.”

آکسو در آستانه سال نو میلادی یک ویدیو کلیپ جدید برای این آهنگ منتشر کرد. دو هفته بعد، حساب‌های شبکه‌های اجتماعی عمدتا حامی دولت کمپینی علیه این خواننده به راه انداختند. کوتاه مدتی بعد، سیاستمداران و همچنین سازمان‌های غیردولتی و رسانه‌های طرفدار دولت، سزن آکسو را هدف قرار دادند.

دولت باحچلی، رهبر حزب دست راستی حرکت ملی، و از متحدان رجب طیب اردوغان، در سخنرانی در مقابل نمایندگان این حزب، آکسو را “خواننده‌ای غیرمسئول” خواند.

مصطفی آچیکگوز، نماینده حزب حاکم عدالت و توسعه و از منتقدان سزن آکسو در توییتی خطاب به او نوشت: “شما از مد افتاده‌اید”، جامعه ما از افرادی مانند شما خسته شده است.”

پیشنهاد می شود:

منیره حمدی، خواننده تونسی در یک برنامه زنده درگذشت/فیلم لحظه مرگ

مراد شاهین، رئیس جنبش بقای ملی، یک گروه حامی حزب عدالت و توسعه هم اعلام کرد که جلوی خانه آکسو اعتراض خود را نشان می‌دهد.

احمد محمود اونلو، روحانی مشهور نیز از آکسو انتقاد کرد و او را “فردی نادان که چیزی از کلام خدا نمی‌داند” نامید. در مقابل، خواننده‌ها و هنرمندانی هم از  آکسو حمایت کردند. مصطفی صندل خواننده نامدار پس از اعلام حمایتش از آکسو تهدید شد.

در شبکه‌های اجتماعی، از هشتگ “سزن آکسو تنها نیست” برای حمایت از این خواننده استفاده شده است.سزن آکسو  با نام اصلی فاطمه سزن ییلدیریم یکی از خوانندگانِ موسیقی پاپ کشور ترکیه و متولد ۱۳ جولای ۱۹۵۴ است.

او همچنین از آهنگ‌سازان بنام ترکیه است و تا کنون بیش از ۴۰ میلیون از آلبوم‌های وی به فروش رفته‌ است.از وی به عنوان ملکه موسیقی ترکیه نیز یاد می‌کنند. او خوانندگان زیادی را به کشور ترکیه تقدیم کرده‌است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=457087

ثبت نظر

-