‏مشکات الزهرا صفی/دختر تنیسور ایرانی در گرند اسلم جوانان جهان

  • کد خبر : 457056
  • 28 دی 1400 - 23:34
‏مشکات الزهرا صفی/دختر تنیسور ایرانی در گرند اسلم جوانان جهان

نیوز: ‏مشکات الزهرا صفی، تنیسور ایرانی که موفق شده به گرند اسلم جوانان راه پیدا کند، راهی استرالیا شد.تونی آندروویچ مربی کرووات، این بازیکن را در گرند اسلم استرالیا همراهی می کند. این مسابقات از ۲۹ دی آغاز می‌شود و صفی در جدول اصلی مسابقات حضور دارد.

مشکات، تنیسور آکادمی آپت ایران در مسابقات تور جهانی زیر ۱۸ سال تنیس «شیکمنت» شرکت کرده بود به مقام قهرمانی دست یافت و این قهرمانی مسیر او به سمت گرنداسلم را هموار کرد.

او دیدار نهایی این پیکارها به مصاف «آروژان ساگاندلیکوف» رفت و موفق شد ضمن برتری مقابل حریف خود، به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست پیدا کند.

نماینده تنیس ایران سال آینده به عنوان نخستین ورزشکار ایرانی در رده سنی زیر ۱۸ سال احتمالاً در مسابقات گرند اسلم اوپن استرالیا حضور خواهد یافت.

گلاره ناظمی نامزد بهترین داور فوتسال جهان در سال ۲۰۲۱ شد

‏مشکات الزهرا صفی ملی پوش تنیس پیش از این قهرمانی با ۳۰۶ امتیاز در رده ۲۱۸ رنکینگ جهانی جای داشت؛ اما نماینده شایسته تنیس ایران با این قهرمانی و کسب ۱۷۰ امتیاز در رده بندی جدید فدراسیون جهانی تنیس، به رتبه ۱۳۷ جهان رسید. و حالا در سال ۲۰۲۲ در رتبه ۸۷ رنکینگ جهانی قرار دارد.

صفی از نظر شرایط سنی یک سال دیگر نیز در رده سنی جوانان حضور خواهد داشت و سپس به رده سنی بزرگسالان ارتقا پیدا میکند.او همچنین مقام قهرمانی و مدال طلای رقابت‌های تور بین المللی تنیس زیر ۱۸ سال کیشرا به دست آورده است

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=457056

ثبت نظر

-